Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

betelgeuse

Moc dobrá, i když ne tak známá parodie na špionážní filmy, která proti náckům staví amerického beach-popového zpěváka! Tenhle kousek gagy - v naprosté většině dobré kvality - doslova přetéká a člověk má co dělat, aby některé z nich (třeba ty v druhém plánu) vůbec pochytal. ()

Rex Mundi

Vynikajúca paródia, na ktorej som sa smiala pri takmer každej scéne. Nechýbajú narážky na všetky možné filmy i hollywoodske klišé. Takto má proste dobrá a správne trafená paródia vyzerať. ()

Xmilden

Nejslabší ZAZ, Bláznivá střela o 4 roky později byla úplně o něčem jiném. Tento film má spíše mírně vtipnější záblesky. ()

LiVentura

Úžasná parodie na válečné filmy minulého staletí. Nemá chybu. Poznávám v tom vše milé z proslulých snímků techto dvou autorů.!! :-))) ()

juta

Na film jsem se chtěl podívat kvůli jedné scéně, která mě dostala v jednom gifu. Bohužel jsem si na tenhle film vybral špatný čas, kdy jsem byl dost unavený a přiznám se, že jsem v průběhu filmu v posteli usínal, takže nemůžu hodnotit úplně objektivně, ale z toho co si vybavuju, tak to chvílema šlo, chvílema to moc neklapalo, ale aspoň tu scénu, na kterou jsem se těšil, jsem viděl. :D ()

Fiftis

Musím uznať, že voľba hlavného predstaviteľa bola správna a asi to ovplyvňuje aj môj úsudok, pretože už len vidieť Vala Kilmera v takej roli stojí za to, ale napriek tomu že mi doba, ktorú má film priblížiť pripadá vážna, nasmiali som sa dosť a smejem sa zakaždým, keď si film pustím. Je to proste normálna paródia so všetkým čo má mať. Podľa môjho názoru sa jedná o výborne sparodovanú satiru a nadľahčený pohľad na studenú vojnu. Prítomnosť absurdného humoru je u podobne razených filmov podmienkou a musím povedať, že tu tých dobre mierených vtipov je dostatok, čo má za následok, že sa divák každú chvíľku niečomu chechtá a nemá šancu sa ani chvíľku nudiť. Tomu všetkému navyše do kariet hrá aj fakt, že film ponúkne pomerne vydarený a ucelený príbeh. V neposlednom rade ma potešilo aj to, že je film nasiaknutý vynikajúcou hudbou - teda rock 'n' rollom. ()

lamps

Jak to, že je ten film tak málo známý? Vynikající parodie od tří nejpovolanějších a nejkultovnějších tvůrců, která sice nedosahuje kvalit "Střel" ani "Výstřelů", ale pořád je to záruka nepolevující a inteligentní zábavy. Příběh se strefuje do všeho a do všech s obdivuhodnou přesností a akční vygradování patří k těm vůbec nejlepším, jaké se kdy v daném žánru urodilo. V plné palbě mi brání pouze vědomí, že pustit si to třikrát, čtyřikrát, zážitek už na rozdíl od zmíněných žánrových příbuzných nebude tak markantní... ()

JohnnyD

Ako decko ma to bavilo viac, no stále je to skvelá komédia plná absurdných vtipov a afektovaných hereckých výkonov. Vrchol dosiahli bratia Zuckerovci až pri Topperovi Harleymu. ()

Indiana

Slušná parodie se skvělým Kilmerem, ale ještě nic proti tomu, co David Zucker natočil později (tím myslím trilogii Bláznivá střela). ()

pornogrind

Trio Jerry Zucker, David Zucker, Jim Abrahams asi netřeba představovat. Taktéž asi filmy co mají ať už jako scénáristé nebo režiséři na svém kontě. Takže je jasný že Top Secret! bude taškařice na pobavení. A svůj účel dozajista splnila. Lepší 3hvězdy. ()

Javert

Převelice vtipná parodie na komunistický blok, válečné, vězeňské, hudební a jiné filmy. Většina narážek se vskutku povedla, Val Kilmer zahrál perfektně a východoněmečtí vojáci v nacistických uniformách se také předvedli. ()

InJo

Další z geniálních parodií od tria ZAZ, na rozdíl od Bláznivých střel či Žhavých výstřelů bohužel velmi přehlížená (pro mě zcela nepochopitelně). Gagy všeho typu (verbální, fyzické, v prvním i druhém plánu, od takřka dětinských až po tuze sofistikované) od začátku do konce, v každé scéně, v každé minutě. Už jen vynikající reverzní pasáž v knihovně dokonale ilustruje, že tvůrci se pouze "lacině" nevysmívají hloupým klišé či ikonickým momentům (jako to dělá spousta autorů parodií, kteří přišli po nich), ale že dobře rozuměli i samotnému filmovému médiu a jeho možnostem. 85 % ()

Jordan

V poslednom čase mám veľké šťastie na neznáme a vynikajúce paródie, na ktoré natrafím čisto náhodou. Pomaly si začínam tento podradný žáner obľubovať ako zdroj skvelej zábavy a zisťovať, že aj v rámci neho sa dá nájsť pár originálnych a NAOZAJ vtipných kusov - len treba zapátrať (ale rozhodne sa to vypláca, slzy smiechu sú toho dôkazom) ()

Anderton

Top Secret! už zostarol, o tom asi niet pochýb, ale práve preto je obdivuhodné, že mnohé fóry vo filme budú fungovať navždy. Viac sa parodujú samotné žánre, alebo postupy (pre istotu nikdy nevkročím do švédskeho kníhkupectva), než jednotlivé diela, i keď máme tu ultra špeciál Modrej lagúny. Opäť Zuckerovci a Abrahams pripravili film, kde na jeden krát všetko nepochytíte, je ale otázne, či sa budete chcieť k filmu ešte niekedy vrátiť. V priebehu deja sa striedajú skvelé fóry s priemernými, odkedy si ale dvojica chlapov navlečie kostým kravy, nie je o čom a dilema v hodnotení sa mení na jasné štyri hviezdy. ()

Kothy

Dost ujetá parodie s debutujícím Valem Kilmerem. Celé se to odehrává v jakémsi alternativním nacistickém Německu a vtipy se tu skutečně nešetří. Val tu vystupuje jako rocková hvězda Nick Rivers, která zde má zahrát. Zaplete se ale v místním odbojem, který se snaží tento režim svrhnout. Vtipné situace na sebe nechají dlouho čekat a Nick už pak mezi nimi jen skáče. Dost mi to připomnělo Žhavé výstřely. Líbila se mi podvodní scéna v baru. "Je to jak v nějakém špatném filmu." :D ()

Campbell

Celkem obstojná parodie ale bohužel jsem dříve viděl ty lepší jako Žhavé výstřely či Připoutejte se prosím! Takže tohle u mě padlo do podprůměru a to především díky strašně nevtipným hudbením číslům které měly celý film táhnout, mě spíše zklamaly. Humor je sice jednoduchej(zbran co podpírala strom mě dostala) ale o to více zábavnej, rozbíjení oken, či plížení bylo dokonalý a při tom strašně jednoduchý. Líbilo se mi jak to bouralo to klišé. A Kilmer je sympaťák. Ale jak jsem řekl film má i tak plno nedostatků. Takže za mě 3*. ()

predators

Bláznivých fórků je dost a je fakt, že některé jsou opravdu ujeté. Konkurent Bláznivé střele nebo Žhavým výstřelům, které jsou ale o poznání lepší. Pravděpodobně by pomohlo obsazení lepšího komika, než je V. Kilmer. Ale zpívat umí...:-) Zajímavosti: Natáční probíhalo 4 roky, 5 měsíců a 42 dní. Tolik času trvalo profesorovi vykopání tunelu v německém vězení. / Původně měla být scéna s krávou a nadrženým býkem vystřižena. Pak se ale dobrovolně nabídne představitel Neidžla. / Scéna ve vězení, kdy se Nick pokouší o útěk a objevuje se v různých částech místnosti, je jen trik. :-) 60% ()

nascendi

Pre mňa sú vrcholom žánru Horúce strely. Prísne tajné ostalo na pol ceste k nim. Bol tam dostatočný počet gagov i odkazov na rôzne filmy, niektoré výborné, iné sotva postrehnuteľné. Problém bol v tom, že to všetko bolo pomiešané a nešlo to vôbec dohromady. Navyše nie som presvedčený o tom, že Val Kilmer je vhodný na úlohu, ktorú stvárňoval. Nie je to zďaleka zábava, ktorú by som odsudzoval alebo znevažoval, ale ... mohlo to byť lepšie. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí