Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Rosana

Skvělý vtipný film, u kterého se pokaždé řežu smíchy. Parodie na všechno absurdní a pokaždé když to vidím, tak najdu nový gag! ()

kareen

Nenáročná komedie s Valem Kilmerem v roli popstar, co se v komunistickém Východním Německu zaplete do odboje, parodující nejrůznější filmová klišé mně sice nijak zvlášt' nenadchla, ale pár světlých chvilek by se tu našlo. Nejvíce jsem se bavila u Nickových hudebních výstupů, ty byly docela vtipné. ()

MartinezZ

Ano, byly tam zajímavé nápady, naprosto ztřeštěné a dobré. Bohužel jsem film viděl až nyní, po všech těch Bláznivých střelách, Police Questech a Připoutávání se. Škoda, nemohl jsem tak být takřka ničím překvapen :) ()

javak810i

V pořadí třetí počin trojce Zucker, Abrahams, Zucker své tvůrce rozhodně nezapře. Přestože vptipy jsou zde servírovány pořádně až v druhé polovině filmu a pořád ne s takovou frekvencí, jako třeba u "Airplane!", jedná se stále o skvělou a vtipnou parodii. 4*. ()

Nos

Druhá polovina filmu opravdu nemá chybu. Škodá té rozvláčnější první části. Zasloužené čtyři hvězdy. ()

slunicko2

Vtipné, ach tak vtipné... 1)  Snímek je doslova nabit gagy. Mnohým z nich (netroufám si říci, že všem) rozumím, chápu, v čem jsou směšné (zejména pokud jde o východoněmeckou armádu), ale nějak se jim prostě nesměji. Jsou to takové vtipy podle všech pravidel, ale jalové, bez duše._____  2)  Tak trochu závidím těm kolegům, kteří se u filmu báječně bavili. Tlemil jsem až sem se skoro pochcal - korbitch22***** (doslovná citace), při tomhle pláčete a dostáváte křeče do břícha - Honzíno*****, desítky fikanejch vtipů, díky kterejm jsem padal z křesla - BuryGol*****..._____ 3)  25letý Val Kilmer (Nick Rivers) uměl pěkně tancovat i zpívat a jeho malebný, byť prázdný, kukuč jistě pobláznil nejednoho fanouška či fanynku (i já se mezi ně počítám). Ve svém filmovém debutu se nepochybně snažil a předvedl pěkný výkon._____ 4)  Ještě jsem si všiml 24letého Christophera Villierse (šéf odboje Nigel), no kdo by ho přehlédl, že?_____ 5)  A už mě nechte na pokoji. Musím si pořídit Hermann Goering´s Workout Book. Prý ji mají na rohu Führerstraße a Goebbelsplatzu. Už se těším. ()

MATADOR

Několik velmi vydařených vtipů nezachrání již tak velmi chatrný děj, který sice měl potenciál, ale je zbytečně rozvleklý a v závěru i poněkud nudí. I tak jedna z mála zdařilých parodií na vše možné. ()

Derek

filmy tria zaz milujem, ale musim povedat ze tato parodia sa mi zda z ich produkcie najslabsia. na to ze to ma len slabych 90 minut nie je tu take mnozstvo gagov ako v hot shots, ci naked gun. ale ked uz sa vyskytnu su extremne vtipne (v podstate je kazdy jeden vtip ovela lepsi ako cele epic movie!). ()

Colonist

Je to sice nejslabší parodie, kterou Z-A-Z dohromady vytvořili, je to krok zpět oproti výbornému "Připoutejte se, prosím!", ale i tak je to taková porce gagů a zábavy, že to slůvko "slabší" vůbec neznamená slabý. Jen prostě hoši nastavili laťku příliš vysoko, takže se tento film takovým Bláznivým střelám prostě rovnat nemůže. Ale geniální rukopis této trojky se prostě pozná na první pohled a i v tomto filmu je spousta nečekaných a ujetých vtipů a hlášek, že to člověka naprosto odrovná. Bohužel se ale tentokrát několik vtipů nepovedlo a pár bylo i docela trapných, naštěstí jich nebylo mnoho. Začátek filmu je trochu slabší, ale pak se to rozjede a s příchodem odboje jsem se smál téměř každou chvíli. Tvůrci zajímavě smíchali dohromady fašistický stát, parodii na špionážní a válečné filmy, westerny a já nevím co ještě. Jenže dějově to trochu skřípalo. Já vím, ani jejich ostatní parodie nejsou ukázky excelentního příběhu, vždyť o to v bláznivých parodiích ani nejde, ale tady to na mě tak nějak působilo divně, jako takový slepenec scén obsahující všechno možné. Každopádně pokud máte trio Z-A-Z rádi, u tohoto filmu se dobře pobavíte, tak jako u těch ostatních! ()

maverick10

Jak to, že jsem o tomto filmu nevedel driv?? Je to naprosto uzasna parodie, o kterou dnes jiz nezavadite, spolecne se Zhavymi vystrely a Pripoutejte se prosim patri k absolutni spicce blaznivych parodii. Chytre a originalni napady tria ZZA jsou genialni a pouze pokud mysli spolu, dokazou vyprodukovat, jak my Cesi rikame, Majstrštych. ()

Joe321

Vedle Žhavých výstřelů a Bláznivé střely nejlepší parodie. Val Kilmer je zde boží a zpívá chytlavý hity. Naprosto úžasná scéna pod vodou! Stará škola... -"Nick, I've tried everything: the embassy, the German government, the consulate. I even talked to the U.N. ambassador. It's no use, I just can't bring my wife to orgasm." ()

ZoltanCZ

O něco slabší než Bláznivé střely, Žhavé výstřely i Připoutejte se prosím, ale stále výborná parodie. David Zucker by si měl při tvoření Scary Movie vzpomenout na své začátky s Jerrym a Abrahamsem... ()

Hennes

Dobrá parodie a když vezmeme v úvahu roku 1984, tak určitě nutno ocenit i vliv na pozdější snímky. Je to zase jeden z "průkopníků" dobré parodie na podobná témata. Nejvíc jsem se pobavil u té krávy v holinkách :-) ()

Jino

Většinou to byla sranda... někdy menší, někdy větší (nejvíc se mi líbila asi ta hromadná přestřelka a rozbíjení oken). ()

shyster

Neztotožňuje se s hodnocením ostatních. Přísně tajné je dosti průměrná parodie, která dostává slovu parodie a hlavně komedie až v poslední 20minutovce. Do té doby to jsou jen takové polovtipy, které nanejvýš vykouzlí malý úsměv na vaší tváři. ()

Duncen

Top Secret není taková bomba, jak jsem podle hodnocení myslel. Zuckerovi s Abrhamsem mají na svědomí rozhodně lepší komedie, sem tam se nějaký gag povedl, ale jako celek mě to nenadchlo. Každopádně je to lepší než parodie natáčené poslední dobou, které absolutně nemají vkus jako například Disaster a Epic movie... Ve filmu zažívá svůj herecký debut Val Kilmer, kterého známe spíše z akční snímků a do kterých mi i více sedí.. Moje hodnocení 60 %. ()

BarryLyndon

Ještě před Jimem Morrisonem byl Val Kilmer [link="https://www.youtube.com/watch?v=ZM_URGo5_-U"]Nick Rivers! [/link] Přiznám se, že jsem o tomhle filmu bohužel do teď neslyšel a je to velká škoda. Vůbec si to nezadá s klasikama žánru jako jsou Žhavé výstřely nebo Bláznivé střely. Pravda, trochu to sráží, že Val Kilmer nemá takový komediální timing jako Charlie Sheen nebo Leslie Nielsen, ale jako Nick Rivers je ve své první filmové roli úžasný a to pominu fakt, že si všechny písně nazpíval sám včetně výborných tanečních čísel. Zuckerové s Abramsem se překonávají a kadence vtipů, gagů narážek a parodií je naprosto neskutečná, dost možná větší jak v u mne do té doby vedoucí Připotejte se prosím. Koukal jsem se na to v dabingu i originále a ještě jsem toho mraky nepochytil, ta kadence je prostě neskutečná. V dnešní době se těší karikatury na rokroka Mohameda nebo Interview s Kim Šuk Unem, to je nic ve srovnání s tou kadencí s jakou to schytává Východní Německo, jak to vůbec mohlo projít i tehdy. Jó to byla doba, kdy si dovolili černošskou postavu pojmenovat Grand Chocolat. A jakýho vola tu udělali z Omara Scharifa? Vážně, jak jim na tohle mohl kývnout? *:D* Ne vážně, u scén jako "Sejdeme se na rohu Fuhrer strasse a Goebles platze" jsem řval smíchy, doslova. Jenom škoda, že jsem nepochytil většinu neotitulkovaných narážek (ani v jedné verzi) v Němčině, protože [link="https://www.youtube.com/watch?v=L0lJyDCLYTE"]I know little german[/link] 10/10 ()

dubinak

Já opravdu nejsem na tento typ srandy a po skončení projekce jsem se nestačila divit, že se snímek vyskytuje v červených číslech, a tak hodně přivírám oči. Val Kilmer patří asi do mých nejméně oblíbených herců, ale díky faktu, že byl v té době ještě tak mladičký a vcelku pěkný, jsem se přesvědčila, že to zkusím. Nicméně z toho mám spíše smíšené pocity, protože humor byl buď naprosto výborný a nebo, podle mého mínění, nesmírně trapný. Palec nahoru za scénu pod vodou. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí