Přísně tajné!

Top Secret!

Prísne tajné

Komedie

Velká Británie, 1984, 88 min

Nie je známy, ale je to jednoducho fantázia. Dlho som nevidel takú podarenú paródiu. Nejdem nič hovoriť, jednoducho si to pozrite a ja si potom pozriem s dobrým pocitom tieto komentáre.(1.2.2009)

Inu není to Připoutejte se, Drebin, ani Žhavé výstřely, ale i tak je to veeelkááá ptákovina(11.7.2009)

Asi 20 minút som si myslela, že je príbeh zasadený do obdobia 2. svetovej vojny, iste, náznaky naokolo (Rocková hudba, móda či neprítomný Hitler) mi mohli našepkať, že si asi myslím zle, ale úplne ma poplietli nemecké uniformy! Nebolo to najhoršie, Val Kilmer je jeden z hercov, ktorý mi vyslovene nevadí v nijakom filme a dokážem mu fandiť, ale na Horúce strely sa to nedoťahuje ani náhodou. Na druhej strane som sa úprimne bavila, niektoré vychytávky boli úžasné (Tanečná scéna, "útek" z väzenia či tunel).(10.8.2011)

Naprosto parádní. Jen mě napadá,nevíte někdo kde bych mohl koupit ANAL INTRUDERa ?? (pozn. ne pro mě)(23.11.2004)

Nevím proč, ale v porovnání se Žhavými výstřely a Bláznivou střelou je snímek o dost slabší, vtipů je tam sice přehršel, ale film tak nějak nedrží pohromadě. Přitom některé gagy (návrat do školy, tunel, ostrov, setkání s bývalým po letech) naprosto nemají chybu. Doporučuji, ale musíte překousnout některá slabší (a trapnější) místa. P.S. Napodruhé musím hvězdičku přidat, všimla jsem si spousty dalších dobrých fórů.(12.3.2007)

Jak si uvázal motorku :D(11.5.2011)

Dokonalá partička Zucker, Abrahams, Zucker v osmdesátých letech vážně řádili! Film, kde neni ani čas vrátit koutky ůst od uší a stabilizovat, kde každou minutu číhá vtip, narážka, hra perspektivou kamery(dokonalá jízda vlakem, telefon)... Jestli jde o komedie, tak tahle parta byla vždy nejoriginálnější, a myslím, že Top Secret je jedno z jejich nejlepších dílek...(8.12.2008)

Vtipná záležitost se spoustou skvělých parodujících nápadů ze staré školy (škoda, že už takové netočí) a mladým nezkaženým Valem Kilmerem. K dokonalosti Bláznivých střel nebo Žhavých výstřelů chybí jen Leslie Nielsen nebo Lloyd Bridges, stačila by jen menší pomatená role. "Zkusil jsem vše, ambasádu, konzulát i velvyslance při OSN. Nemůžu svoji ženu přivést k orgasmu."(28.9.2011)

Nejslabší parodie od tria ZAZ. Bylo pro mne nemilým překvapením, jak velký podíl fórků je z kategorie těch nevtipných. Pánové tvůrci se zde tentokráte nesetkali s plnou formou a ne nadarmo tento kousek upadl v zapomnění. Předchozí i pozdější ZAZ série jsou, co do vtipnosti a údernosti, mnohem výše. Filmový debut, a hned hlavní role, to byl naopak výrazný odraz pro Vala Kilmera. 50%(19.7.2014)

Vojáci z NDR v uniformách Wehrmachtu a SS včetně typických nacistických přileb, Führer Strasse, Goebbels Platz, von Horst, Albert Brambora, zpívající koník, suché etudy s Omarem Shariffem, Modrá laguna, hudba z Čelistí a jako zlatý hřeb rocknrollová čísla Vala Kilmera.....vřele doporučuji tuto dokonalou parodku!(24.4.2011)

NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - manažer Martin: Nicku, zkoušel jsem všechno - ambasádu, německou vládu, konzulát. Mluvil jsem i s americkým velvyslancem. Je to na nic. Prostě svou ženu nepřivedu k orgasmu.(12.10.2011)

Velmi nevyvážené - některé gagy byly stupidní, jiné naopak naprosto geniální ...(25.3.2013)

Tahle klasická parodie ZAZ je poněkud neprávem ve stínu těch jejich větších perel, ale nutno uznat, že je trochu slabší. Né že by neustálý vodopád gagů byl málo vtipný, některé gagy jsou opravdu geniální (od vlaku pod mostem, přes východoněmecké sportovkyně a Cushingovu scénu pozpátku až třeba po obyčejné holínky), ale děj či příběh je prostě téměř neexistující. Němci v SS uniformách a říšská policie v DDR by byli jako vtip dobří, ale postavit na tom celý film je trochu podivné. Val Kilmer dokázal, že má víc hudebního talentu než hereckého, ačkoli mu zpěv na play back moc nejde, tak ten slušný soundtrack skutečně nazpíval on. Krom Kempa mě nejvíc zaujal Christopher Villiers svojí krásnou britskou angličtinou, kdo asi bude ten zrádce, žejo? A výborný byl také Chocolate Mousse, tohle jméno by si v dnešní hyperkorektní době už nedovolili.(25.5.2019)

Tadod oc ínen...(15.7.2006)

Stára dobrá škola bláznivých komédií. Kde sú tie časy, keď sa na nich dalo od srdca zasmiať.(15.6.2011)

Některé vtipy geniální, některé nic moc a hlavně jsem se na to nemohl pořádně podívat v klidu, takže dáme repete, nejlépe s přáteli. :))(29.1.2012)

Problém s parodiemi je ten, že pokud neznáme parodované filmy, nepobavíme se. Všechno to jsou filmy ve své době slavné a často opakované v televizi, bohužel jsem je viděla před dávnou dobou a nepamatuji si detaily (třeba by mě zajímal původ švédského knihkupectví časově pozpátku). Přesto jsem se královsky bavila a doufala, že amíci přibrzdí s romantickými "komediemi" a natočí víc parodií.(6.11.2013)

Velice povedená parodie, se spoustou dobrých a vážně vtipných forů. Já se báječně bavil od začátku do konce. Mezi parodiemi rozhodně jedna z nejpovedenějších.(19.3.2014)

• jilda

Tenhle filmeček je trapnost sama, vtipy tak pro sedmileté děti.(21.2.2015)

Pro mne příjemné překvapení, obával jsem se bůhví čeho, ale nakonec je to asi nejlepší film s Val Kilmerem jaký jsem viděl. Parodie na kdeco, od bondovek přes filmy s Elvisem až po Modrou lagunu, je dost povedená a obsahuje je i přidanou hodnotu v podobě podvodní westernové bitky a několika zajímavých vedlejších rolí (škoda že nedostali o trochu víc prostoru) Petera Cushinga a Omara Sharifa. Také mne překvapilo, že hudební čísla opravdu nazpíval Val Kilmer.(25.2.2018)