Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Caine

Proč jsem dal 5*??? Já ani nevím, asi kvůli tomu že si ten film tak poměrně často pouštím... :-))) Mám hrozně rád všechny Bláznivé střely, Airplane! a Žhavé výstřely, i komedie Mela Brookse, ale tak nějak mě nejvíc baví gagy z tohoto filmu. Omar Sharif si užije s imitací psího hovínka, francouzské hnutí odporu ve východním Německu je kapitola sama pro sebe (Montáž, Etáž, Bujón, Deja Vu, Grand Chocolatte a spol. jsou těžce nad věcí), přestřelka na bramborové farmě, scény z vězení a závěrečný přepad věznice, východoněmecké olympioničky apod. jsou docela jedinečné gagy. Jako by ten film byl úplně stranou všech bláznivých komedií, takový nestandartní. A nejvíc mě možná dostává ten kůň, co si při tažení vozu zpívá Perný den (It's been a hard day's night and I've been working like a dog)! :-D PS: Zajímavé mi přijde, že absolutně nikdo tady nezmínil, že ten film paroduje hodně Dobyvatele ztracené archy. ()

El-Barto

Vtipná záležitost se spoustou skvělých parodujících nápadů ze staré školy (škoda, že už takové netočí) a mladým nezkaženým Valem Kilmerem. K dokonalosti Bláznivých střel nebo Žhavých výstřelů chybí jen Leslie Nielsen nebo Lloyd Bridges, stačila by jen menší pomatená role. "Zkusil jsem vše, ambasádu, konzulát i velvyslance při OSN. Nemůžu svoji ženu přivést k orgasmu." ()

Pidzey

Velice povedená parodie, se spoustou dobrých a vážně vtipných forů. Já se báječně bavil od začátku do konce. Mezi parodiemi rozhodně jedna z nejpovedenějších. ()

sadlokan

Herzlich villkommen in der Deutsche demokratische republik.A když vidíte,jak amíci věděli o východních němčourech maximálně že zobou sportovci bobule,tak je to ještě větší prdel! ()

Olík

Ve stínu Bláznivých střel, Žhavých výstřelů a Připoutejte se prosím! neprávem schovaná vynikající parodie. Trojka Zucker, Zucker, Abrahams ve své nejlepší formě. Tvůrci všech těch bla bla MOVIE, učte se a plačte!!!!!! ()

Heroine

Mám ráda tenhle styl humoru, kdy se stane to, co člověka napadá u vážných filmů, že by se mohlo stát. Jako když někdo silně práskne dveřma, až se vysype sklo, atd. Ale tohle je, žel, jakýkoli pokus o dobrý humor zcela utopený v nudě a trapasu. ()

Ben Nevis

Problém s parodiemi je ten, že pokud neznáme parodované filmy, nepobavíme se. Všechno to jsou filmy ve své době slavné a často opakované v televizi, bohužel jsem je viděla před dávnou dobou a nepamatuji si detaily (třeba by mě zajímal původ švédského knihkupectví časově pozpátku). Přesto jsem se královsky bavila a doufala, že amíci přibrzdí s romantickými "komediemi" a natočí víc parodií. ()

John8

Parodie z dob Připoutejte se prosím a podobných které zestrárla jen mírně, stále je zde spousta dobrých vtipů (Podvodní souboj) ale je tu jednoduše spousta lepších bojovníků v daném ringu. ()

Rathalos

Tak od tychto reziserov,ktori sa na tomto filme podielali sa urcite ocakavalo ovela viac,nie prave najvtipnejsia komedia,v ktorej humor vyznie skor trapne,aj ked sa najdu chvile,pri ktorych sa clovek pousmeje,vyber Vala Kilmera povazujem za nie prave najstastnejsi,to ako keby som videl Rowana Atkinsona v horore a 76% pre tuto zalezitost sa mi zda nielen nadhodnotena,ale aj nepochopitelna...:-) ()

Gediman

Nechápu, jak mě tento film mohl míjet. Naprosto výborná parodie přesně ve stylu Žhavých výstřelů a Bláznivé střely - jeden skvělý gag za druhým. Už dlouho jsem se takhle nenasmál. Perfektní. ()

helloween93

“Throwback Thursday #29” - Zapomenutá parodie na válečné filmy a Modrou lagunu od komediálního tria ZAZ se začínajícím Val Kilmerem. Film značně zestárnul, protože těch vtipných gagů je minimum a film tehdy právem v kinech propadl. Shlédnuto na Amazon Prime. 3* ()

Besyn

Skvělá parodie na špionážní filmy od slavného trojlístku ZAZ,která se dle mého názoru může směle měřit i s takovými klasikami jako je Připoutejte se,prosím !,či Bláznivé střely.Enormní množství vtípku a narážek od začátku do konce. ()

mutace

Standardní komedie tohoto druhu. Jako plus tohoto filmu vidím to, že v roce 1984 se tento žánr dal považovat relativně za novinku, než se s ním v 90-tých letech roztrhl pytel. ()

mi-ib

"Suvenýry! Novoty! Ptákoviny!" Jestli budete hledat ve výkladovém slovníku slovo parodie, určitě tam najdete odkaz na tento film. Neuvěřitelně vtipný film, který jde od gegu ke gegu. A všechno je prokládáno rock'n'rollovými písničkami. Jestli se chcete zasmát, doporučuji tento film. ()

Modus

Kam se hrabou všechny Děsný dojáky, bijáky a já nevim co ještě, zbytečně přeplácené, trapné, odporné a co je nejdůležitější NE-VTIPNÉ!!!Kdežto Přísně tajné, vás začne rozesmávat hned od začátku, kdy se dozvíte že Eric Clapton je v hitparádě až 6 za všemi hity Nicka Riverse, nebo pro mě úplná novinka že jméno Hillary znamená "jejíž ňadra vzdorují gravitaci"...tohle a mnoho další slibuje kvalitní vtipnou smršť všech různých gagů...Pro některé typy lidí, kteří by nemuseli zvládnout takovýto nekonečný příval vtipů, jsou ve filmu ROCK´n rollové vložky, které dokáží vynést z apatie každého...Další jasný důkaz toho, že k parodii nutně nemusí patřit sprostá slova či fekálie!!! ()

Iriroro

Někdy mi humor přišel až moc vynucený, přesto je tu spousta skvělých nápadů a dokonce skvěle zrealizovaných (švédské knihkupectví, bitka pod vodou). "A tohle je Déjá Vu." "Neviděli sme se už někde?" ()

darkreider

Keby som nevidel trailer, tak sa možno dostanem aj na 4*, ale žial som túto chybu neznalo spravil a tak som si predčasne prezradil väčšinu najlepších vtipov. Preto dbajte moje slová a trailer nepozerajte pred filmom, budete ukrátený a salvy smiechu a film nebude mať dostatočný spád. Každopádne v tomto čase, kedy paródie sú permanentne (a zaslúžene) v čiernom, je starý ZAZ rýdze zlato. ()

GlamourCat odpad!

Kdysi, zřejmě to bylo ještě před lobotomií, jsem měla jakýsi pocit, že je to supervtipné a dokonalé. Po zákroku a celkovém duchovním vyzrání a taky pokusu dívat se na to s rodiči, musím zásadně změnit své postoje a nějaký čas se stydět! ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí