Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (229)

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Val Kilmer takhle mladý není Charlie Sheen nebo Leslie Neelsen, takže je těžší filmu podlehnout. Se vším tím zpíváním a chybějícím humorem plynoucím z grimas herců. Jenže je tu pořád spousta a spousta nápadů, které v dnešní době hodně moc zahřejí u srdíčka, když si vzpomenu na nějaké novodobé sračky, které dokáží jen zkopírovat scénu z hitu letošního léta s dodáním mizerného herce. Hlavně ke konci film graduje! ()

choze 

všechny recenze uživatele

"JÁ VÍM. ZNÍ TO JAKO ZE ŠPATNÉHO FILMU." Raná ZAZ parodie na špionské filmy z druhé světové, střílející si ze všech možných filmových klišé (telefon v popředí byl boží) i řady konkrétních titulů (CASABLANCA, MODRÁ LAGUNA, VELKÝ ÚTĚK, ČARODĚJ ZE ZEMĚ OZ...) a s řadou filmařských vychytávek (scéna v knihkupectví natočená pozpátku nebo podvodní barová bitka). Obzvlášť mi uvízly jazykové hrátky jako kurz němčiny ("LAJNTUCHY A ŠNUPTYCHLY MÁŠ VE ŠPAJZU" ) a jména partyzánů odvozená z přejatých francouzských slov (Montáž, Etáž, Revanš, Croissant, Souffle, Avant Garde a Deja Vu). "LATRINO!" ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele

Perfektní parodie ve stylu Žhavých výstřelů či Bláznivé střely. ZAZ plýtvají nápady a po filmu roztrousili snad stovky gagů a narážek na všechny oblasti lidského života. Jediné co mi přišlo nepatřičné, byl debutující Val Kimer. Do bláznivé komedie se vůbec nehodí a pokud byla na něho upřená pozornost, tak spíše než vtipně působil rušivě. Při každém z jeho hudebních vystoupeních se celý film zadrhával a nálada upadala. ()

BuryGol 

všechny recenze uživatele

Britská komedie, kerou natočili Amíci. Že to musí bejt hrůza? Tak to vůbec ne, naopak! Pánové Abrahams a Zuckerovi mi dlužej nový a čistý trenky! Desítky fikanejch vtipů, díky kterejm jsem padal z křesla, parodie, úchylárny, a magořiny ve stylu Bláznivý střely. Už dlouho jsem se takhle nebavil a to mi ani nevadilo, že si dělaj prču z Východního Německa a němčiny obecně. Kráva v holinách, vepřový koule, tunel pomocí lžičky na kafe a sám už nevim co. Prostě plnej počet hvězd, tohle snad ani jinak nejde. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Top Secret! už zostarol, o tom asi niet pochýb, ale práve preto je obdivuhodné, že mnohé fóry vo filme budú fungovať navždy. Viac sa parodujú samotné žánre, alebo postupy (pre istotu nikdy nevkročím do švédskeho kníhkupectva), než jednotlivé diela, i keď máme tu ultra špeciál Modrej lagúny. Opäť Zuckerovci a Abrahams pripravili film, kde na jeden krát všetko nepochytíte, je ale otázne, či sa budete chcieť k filmu ešte niekedy vrátiť. V priebehu deja sa striedajú skvelé fóry s priemernými, odkedy si ale dvojica chlapov navlečie kostým kravy, nie je o čom a dilema v hodnotení sa mení na jasné štyri hviezdy. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (25)

  • Číšník, který se ptá Nicka (Val Kilmer), zda si přeje objednat, používá židovskou nadávku „běž se vysrat do oceánu“. (HellFire)
  • V titulcích se objeví klasické hrátky tria ZAZ. Je tu i odkaz na jinou parodii The Rutles: All You Need Is Cash, a sice sloganem "Hey Diddle Diddle, Cat Hit The Fiddle", což je verš z písně "Piggy In The Middle". (Robbi)
  • Jakmile jeden z německých důstojníků na začátku filmu dostane rozkaz, odpoví na to „Ich liebe Dich, mein Schatz!“, což znamená „Miluji tě, zlato!“ nebo též „Miluji tě, můj poklade! (HellFire)

Související novinky

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (více)

Reklama

Reklama