Přísně tajné!

Top Secret!

Prísne tajné

Komedie

Velká Británie, 1984, 88 min

Scénář: Jim Abrahams, David Zucker, Jerry Zucker, Martyn Burke .. Absurdní parodie špionážních filmů. Východ a náckové vs. západ a rock'n'roll USA star..(12.4.2005)

Typické. Hodně kolegů tu vzpomíná a srovnává s Bláznivou střelou (event. více díly) či/a Žhavými výstřely (event. více díly). Na jedno se však bohužel zapomíná, Top Secret! tu bylo dřív a proto vzpomínané mladší filmy můžeme s trochou přísnosti považovat za přinejmenším ovlivněné.____ U Top Secret! jsem se výborně bavil, což u parodie znamená vždy trefu do černého.(23.3.2009)

Největší finanční propadák tria ZAZ. Kvalita gagů je stejně dobrá (nebo stejně špatná, jak chcete) jako u jejich předchozího opusu "Připoutejte se, prosím!", ale chyba spočívá spíš v nedobrém výběru parodovaného subjektu. ZAZ zde zcela rovnoceně spojují bondovky, vězeňská dramata nebo Modrou lagunu, a to je tak trochu problém. Ale není to to nejhorší, co můžete v rámci žánru vidět.(11.4.2003)

Já opravdu nejsem na tento typ srandy a po skončení projekce jsem se nestačila divit, že se snímek vyskytuje v červených číslech, a tak hodně přivírám oči. Val Kilmer patří asi do mých nejméně oblíbených herců, ale díky faktu, že byl v té době ještě tak mladičký a vcelku pěkný, jsem se přesvědčila, že to zkusím. Nicméně z toho mám spíše smíšené pocity, protože humor byl buď naprosto výborný a nebo, podle mého mínění, nesmírně trapný. Palec nahoru za scénu pod vodou.(7.6.2013)

Poslední kousek trojice Zucker/Abrahams/Zucker, který jsem ještě neviděl, což jsem prohloupil. Přísně tajné sice nedosahuje dokonalosti Bláznivých střel, ale pořád je to jeden z nejkvalitnějších příspěvků žánru parodie, jaký jsem kdy viděl. Zasazení do doby nacismu se taktéž vydařilo, takže za mě velká spokojenost. 85%(3.8.2017)

• - Jakmile jeden z německých důstojníků na začátku filmu dostane rozkaz, odpoví na to „"Ich liebe Dich, mein Schatz,“ což znamená „Miluji tě, zlato.“ (HellFire)

• - Ve scéně, kdy se Lucy Gutteridge dívá z balkónu dolů a vidí na ulici pod ní běhat křečka a myš, byl použit model ulice, který použili ve filmu Superman (1978). (Bakllazaan)

• - V novinách, které prohlašují, že Rivers pojede hrát na festival do východního Německa, můžete o dva řádky vyš číst „Vědci prodloužili orgasmus“ a "Meteorit přistál blízko dítěte". (HellFire)