Přísně tajné!

Top Secret!

Prísne tajné

Komedie

Velká Británie, 1984, 88 min

Moc dobrá, i když ne tak známá parodie na špionážní filmy, která proti náckům staví amerického beach-popového zpěváka! Tenhle kousek gagy - v naprosté většině dobré kvality - doslova přetéká a člověk má co dělat, aby některé z nich (třeba ty v druhém plánu) vůbec pochytal.(10.12.2002)

Nenáročná komedie s Valem Kilmerem v roli popstar, co se v komunistickém Východním Německu zaplete do odboje, parodující nejrůznější filmová klišé mně sice nijak zvlášt' nenadchla, ale pár světlých chvilek by se tu našlo. Nejvíce jsem se bavila u Nickových hudebních výstupů, ty byly docela vtipné.(21.4.2013)

Skvělá parodie z dílny mistrů Zuckerových, kteří v tom prostě uměli chodit... I Val Kilmer prokazuje výborný komediální talent....(19.11.2009)

V poslednom čase mám veľké šťastie na neznáme a vynikajúce paródie, na ktoré natrafím čisto náhodou. Pomaly si začínam tento podradný žáner obľubovať ako zdroj skvelej zábavy a zisťovať, že aj v rámci neho sa dá nájsť pár originálnych a NAOZAJ vtipných kusov - len treba zapátrať (ale rozhodne sa to vypláca, slzy smiechu sú toho dôkazom)(12.4.2005)

• RHK

Jedna z 18 nejlepších válečných komedií a satir - 18 Greatest Comedy / Satire War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(12.7.2010)

• - Písně, které ve filmu zpívá Val Kilmer, jsou nazpívány opravdu Valem Kilmerem a na soundtracku jsou uvedeny pod jménem jeho filmové postavy, Nick Rivers. (Bakllazaan)

• - Jedna z knih ve Švédské knihovně nese název "Lesbické bary v Severní Karolíně". (Bakllazaan)

• - „Němčina“, kterou se Nick učí ve vlaku vůbec není reálným jazykem. (HellFire)