Přísně tajné!

Top Secret!

Prísne tajné

Komedie

Velká Británie, 1984, 88 min

Scénář: Jim Abrahams, David Zucker, Jerry Zucker, Martyn Burke .. Absurdní parodie špionážních filmů. Východ a náckové vs. západ a rock'n'roll USA star..(12.4.2005)

Jak to, že jsem o tomto filmu nevedel driv?? Je to naprosto uzasna parodie, o kterou dnes jiz nezavadite, spolecne se Zhavymi vystrely a Pripoutejte se prosim patri k absolutni spicce blaznivych parodii. Chytre a originalni napady tria ZZA jsou genialni a pouze pokud mysli spolu, dokazou vyprodukovat, jak my Cesi rikame, Majstrštych.(11.5.2009)

Největší finanční propadák tria ZAZ. Kvalita gagů je stejně dobrá (nebo stejně špatná, jak chcete) jako u jejich předchozího opusu "Připoutejte se, prosím!", ale chyba spočívá spíš v nedobrém výběru parodovaného subjektu. ZAZ zde zcela rovnoceně spojují bondovky, vězeňská dramata nebo Modrou lagunu, a to je tak trochu problém. Ale není to to nejhorší, co můžete v rámci žánru vidět.(11.4.2003)

Problém s parodiemi je ten, že pokud neznáme parodované filmy, nepobavíme se. Všechno to jsou filmy ve své době slavné a často opakované v televizi, bohužel jsem je viděla před dávnou dobou a nepamatuji si detaily (třeba by mě zajímal původ švédského knihkupectví časově pozpátku). Přesto jsem se královsky bavila a doufala, že amíci přibrzdí s romantickými "komediemi" a natočí víc parodií.(6.11.2013)

Já opravdu nejsem na tento typ srandy a po skončení projekce jsem se nestačila divit, že se snímek vyskytuje v červených číslech, a tak hodně přivírám oči. Val Kilmer patří asi do mých nejméně oblíbených herců, ale díky faktu, že byl v té době ještě tak mladičký a vcelku pěkný, jsem se přesvědčila, že to zkusím. Nicméně z toho mám spíše smíšené pocity, protože humor byl buď naprosto výborný a nebo, podle mého mínění, nesmírně trapný. Palec nahoru za scénu pod vodou.(7.6.2013)

• - Režiséři byli velmi rádi, když Omar Shariff přijal roli ve filmu. Po dokončení všech jeho scén jej pozvali na večeři a Shariff s díky přijal. Byla přichystána speciální večeře, ale Shariff se neukázal. Později se došlo na to, že již opustil Anglii. Když se ho ptali, proč nepřišel, odpověděl, že v jeho kultuře je tradicí neodmítat. (HellFire)

• - Průvodčí ve vlaku cituje židovské rčení: „Nechť rosteš jako cibule s hlavou v zemi.“ (HellFire)

• - Krávy nesnášejí mít cokoli na svých chodilech, takže aby mohli natočit scénu, kde má kráva dokonce 2 páry holinek, museli u nich vyříznout podrážky a gumáky pak krávě připevnit na nohy za pomoci suchého zipu. (Bakllazaan)