Přísně tajné!

Top Secret!

Prísne tajné

Komedie

Velká Británie, 1984, 88 min

Musím uznat, že tento film mě obohatil o spoustu věcí. Třeba jsem měl tu čest poznat členky olympijského týmu Východního Německa, nebo poznat co znamená v Němčině jméno Hillary:-) Ale nejen to, film mě obohatil o spoustu zábavy a životu nebezpečnou dávku humoru, kterou umějí namíchat jen oba Zuckerové a Jim Abrahams. Prostě zase paráda - jako je u nác značka Czech made, měli by tito režiséři začít používat obdobnou značku "Smile make", neboť mě málokdy jejich filmy zklamou a vždy mám jistotu naprosto dokonalé zábavy.(7.2.2005)

V poslednom čase mám veľké šťastie na neznáme a vynikajúce paródie, na ktoré natrafím čisto náhodou. Pomaly si začínam tento podradný žáner obľubovať ako zdroj skvelej zábavy a zisťovať, že aj v rámci neho sa dá nájsť pár originálnych a NAOZAJ vtipných kusov - len treba zapátrať (ale rozhodne sa to vypláca, slzy smiechu sú toho dôkazom)(12.4.2005)

Ne, tak známé jako jiné ZAZ filmy a překvapivě velice málo zábavné. Po většinu času se jedná o podívanou plnou prostoduchých a dalo by se říci trapných fórků, (tanec, přestřelka) kde se najde jen pramálo vyjímek. Naštěstí jich ale pár je a těch pár fórů je vskutku povedených a Val Kilmer je podobně sympatický jako známý hrdinové legendárních parodií jako Frank Drebin nebo Topper Harvey.(25.8.2009)

Scénář: Jim Abrahams, David Zucker, Jerry Zucker, Martyn Burke .. Absurdní parodie špionážních filmů. Východ a náckové vs. západ a rock'n'roll USA star..(12.4.2005)

Je to sice nejslabší parodie, kterou Z-A-Z dohromady vytvořili, je to krok zpět oproti výbornému "Připoutejte se, prosím!", ale i tak je to taková porce gagů a zábavy, že to slůvko "slabší" vůbec neznamená slabý. Jen prostě hoši nastavili laťku příliš vysoko, takže se tento film takovým Bláznivým střelám prostě rovnat nemůže. Ale geniální rukopis této trojky se prostě pozná na první pohled a i v tomto filmu je spousta nečekaných a ujetých vtipů a hlášek, že to člověka naprosto odrovná. Bohužel se ale tentokrát několik vtipů nepovedlo a pár bylo i docela trapných, naštěstí jich nebylo mnoho. Začátek filmu je trochu slabší, ale pak se to rozjede a s příchodem odboje jsem se smál téměř každou chvíli. Tvůrci zajímavě smíchali dohromady fašistický stát, parodii na špionážní a válečné filmy, westerny a já nevím co ještě. Jenže dějově to trochu skřípalo. Já vím, ani jejich ostatní parodie nejsou ukázky excelentního příběhu, vždyť o to v bláznivých parodiích ani nejde, ale tady to na mě tak nějak působilo divně, jako takový slepenec scén obsahující všechno možné. Každopádně pokud máte trio Z-A-Z rádi, u tohoto filmu se dobře pobavíte, tak jako u těch ostatních!(24.5.2008)

• - Scéna v knihkupectví se zahrála, natočila a poté pustila pozpátku, aby se docílilo „unikátního“ zvuku dialogů. Pokud si scénu pustíte pozpátku, zjistíte, že všechny dialogy sedí přesně k titulkům až na název knihy, na kterou se ptá Hillary. Ta se jmenuje "Europe On 5 Quaaludes A Day." Celá scéna nebyla vůbec sestříhána a trvala 88 vteřin. (HellFire)

• - V cele Nicka Rivery můžete na zdi zřetelně vidět obrázek Cher, se kterou v té době Val Kilmer chodil. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy kněz kráčí směrem k elektrickému křeslu, říká různé věty vypůjčené z náboženské, lékařské a právnické profese. V jednom bodě také zkomoleně říká: "Ooreyay oingay ootay etgay iedfray in the airchay," což se dá přeložit jako, "Teď budeš usmažen na elektrické židli". (Bakllazaan)