Přísně tajné!

Top Secret!

Prísne tajné

Komedie

Velká Británie, 1984, 88 min

Největší finanční propadák tria ZAZ. Kvalita gagů je stejně dobrá (nebo stejně špatná, jak chcete) jako u jejich předchozího opusu "Připoutejte se, prosím!", ale chyba spočívá spíš v nedobrém výběru parodovaného subjektu. ZAZ zde zcela rovnoceně spojují bondovky, vězeňská dramata nebo Modrou lagunu, a to je tak trochu problém. Ale není to to nejhorší, co můžete v rámci žánru vidět.(11.4.2003)

Poslední kousek trojice Zucker/Abrahams/Zucker, který jsem ještě neviděl, což jsem prohloupil. Přísně tajné sice nedosahuje dokonalosti Bláznivých střel, ale pořád je to jeden z nejkvalitnějších příspěvků žánru parodie, jaký jsem kdy viděl. Zasazení do doby nacismu se taktéž vydařilo, takže za mě velká spokojenost. 85%(3.8.2017)

Asi 20 minút som si myslela, že je príbeh zasadený do obdobia 2. svetovej vojny, iste, náznaky naokolo (Rocková hudba, móda či neprítomný Hitler) mi mohli našepkať, že si asi myslím zle, ale úplne ma poplietli nemecké uniformy! Nebolo to najhoršie, Val Kilmer je jeden z hercov, ktorý mi vyslovene nevadí v nijakom filme a dokážem mu fandiť, ale na Horúce strely sa to nedoťahuje ani náhodou. Na druhej strane som sa úprimne bavila, niektoré vychytávky boli úžasné (Tanečná scéna, "útek" z väzenia či tunel).(10.8.2011)

Přísně tajné jsem si představoval lehce jinak. Asi hlavně něco na styl komedie, která se bude odehrávat někde v Americe na přelomu padesátých a šedesátých let, kdy Elvis zavítal do oblasti 51. Opak mne překvapil. Zcela upřímně řečeno, nevím co kdo vidí na Připoutejte se, prosím!, jelikož tato volovina se mi líbila o nehorázně moc víc. Ani nevím jak to pojmout, ale píšu to, co si myslím. Dle mého další skvělý projekt klasické kominické trojice, který předčí i svého výdělečnějšího a pro někoho vtipnějšího bratříčka.(10.2.2016)

Musím uznať, že voľba hlavného predstaviteľa bola správna a asi to ovplyvňuje aj môj úsudok, pretože už len vidieť Vala Kilmera v takej roli stojí za to, ale napriek tomu že mi doba, ktorú má film priblížiť pripadá vážna, nasmiali som sa dosť a smejem sa zakaždým, keď si film pustím. Je to proste normálna paródia so všetkým čo má mať. Podľa môjho názoru sa jedná o výborne sparodovanú satiru a nadľahčený pohľad na studenú vojnu. Prítomnosť absurdného humoru je u podobne razených filmov podmienkou a musím povedať, že tu tých dobre mierených vtipov je dostatok, čo má za následok, že sa divák každú chvíľku niečomu chechtá a nemá šancu sa ani chvíľku nudiť. Tomu všetkému navyše do kariet hrá aj fakt, že film ponúkne pomerne vydarený a ucelený príbeh. V neposlednom rade ma potešilo aj to, že je film nasiaknutý vynikajúcou hudbou - teda rock 'n' rollom.(19.9.2019)

• - Průvodčí ve vlaku cituje židovské rčení: „Nechť rosteš jako cibule s hlavou v zemi.“ (HellFire)

• - Hotel, ve kterém zpívá Val Kilmer, se jmenuje "Gei Schluffen. " V židovském jazyce to znamená „jdi do postele.“ (HellFire)

• - Při slavnostním přijetí Nicka a dalších hostů u starosty Berlína vlají po obou stranách vlajky západního, nikoli východního Německa. (Robbi)