poster

The Endless Summer

Dokumentární / Sportovní

USA, 1966, 95 min

Režie:

Bruce Brown

Scénář:

Bruce Brown

Kamera:

Bruce Brown

Hrají:

Bruce Brown (vyp.)

Producenti:

Bruce Brown

Střih:

Bruce Brown
(další profese)
 • Janchor
  *****

  Kdyby Hanzelka se Zikmundem namísto tatrovky vyfasovali longboard.(4.4.2015)

 • inutihar
  *****

  Absolutní kult. Ikonický filmový plakát. Legenda mezi všemi, kdo si někdy zkusili stoupnout na prkno. Endless Summer sice nebyl ani zdaleka první surfový dokument (dá-li se to tak říci), který prošel kiny, ale je jeden z mála, který odolal zubu času a i dnes se na něj dá dívat. Příjemně ironický doprovodný komentář. srpen 2014 - Poznámka k obsahu od ABs: Mike a Robert minuli tahitské Teahupoo zcela jednoduše - tento spot pro surfing byl objeven až v 80. letech(25.5.2011)

 • Houdini

  NFR 2002(1.4.2004)

 • Radek99
  *****

  Nádherný dokument o dvojici amerických surfařů-pionýrů tohoto sportu, a jejich surfařskému tripu kolem světa, tedy o jednom nekonečně dlouhém létě. Představte si tu krásu, první bílý muž v Africe sjíždí úžasně se lámající vlny... V Senegalu je ale místo toho přivítal francouzský superluxusní hotel a ceny, které i pro Američany byly high. O pár kilometrů dál už ale byli jen černí rybáři a největší problém zněl - jak dostat prkna na střechu taxíku?:-) A pak dál - jižní Afrika, Indický oceán, Austrálie, Nový Zéland, Hawai... Úžasné vlny, pláže, pořád dokola... Nádherná cesta ještě z doby, kdy tohle dosud panenské sportovní odvětví, spíše ale životní styl, nezasáhla ta obrovská vlna komercializace. Jedno nekonečné léto.... Podobné filmy: Endless Summer 2, V zajetí vln, Bra Boys, Billabong Odyssey, Riding Giants, Bod zlomu, Osudové léto(26.8.2007)

 • fragre
  ****

  Velice podobné filmu Follow Me, který je jistě vlastně jen zdařilou nápodobou filmu tohoto, leč viděl jsem jej dříve. Tento film je trošku syrovější, autentičtější, však tam také nevystupuje žádná atraktivní slečna jako ve Follow Me. Jinak, krásné záběry surfařských kousků, pohodová muzika. Hezký střípek z optimistických let šedesátých.(9.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace