poster

Tommy

 • anglický

  Tommy

 • slovenský

  Tommy

Drama / Muzikál

Velká Británie, 1975, 111 min

Komentáře uživatelů k filmu (55)

 • danecek24

  33. Zlatý Glóbus za rok 1975 - cena (1) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Ann-Margret + nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Objev roku (herec) - Roger Daltry(1.1.2009)

 • MartyMcFly89
  *****

  Po The Wall asi nejlepší rockový muzikál, co znám. Kdo neviděl, nepochopí. Kdo viděl a pochopí, ten se bude mít. Pro koho to bude jen ztráta času, well, toho lituji.(9.2.2009)

 • Queendom
  *****

  See me, feel me, touch me, heal/r me...Psychedelická jízda za hranice rokenrolu. Co obraz, to úlet. Příkladem budiž scéna ze svatýho přijímání v kostele, kde bandu kriplů léčí několik desítek kopií Marylin Monroe:) Nejvíc se mi asi líbila písnička o takovém až btw příběhu malé obdivovatelky Tommyho Sally a u vytržení jsem z hereckého výkonu Ann-Margret, která byla zaslouženě nominována za roli matky na Oscara.(15.4.2010)

 • jprmusic
  *

  Všem odborníkům se za následující řádky omlouvám. Myslel jsem, že mě v životě nepotká žádný horší film než Vlasy. Z neskutečného přehrávání a zoufalých pěveckých a tanečních projevů ( s výjimkou Age Og Aquarius ) se mi dělalo mdlo už zamlada - no asi jsem málo kouřil :-) . Ale alespoň tam bylo "Let The Sunshine .... ". Nebylo to moc, ale alespoň něco. Rocková opera Tommy nenabízí nic, pouze pocit, že tentokrát nebyli zkouření jenom všichni herci, ale i kompletní štáb. Vyniká speciálně Eric Clapton, který o sobě během natáčení evidentně vůbec nevěděl. Co se týká hudby - The Who byli možná ikonami, ale důvodem byla spíše populární koncertní destrukce aparatury a nástrojů, než nějaké hudební umění. Herecké obsazení je v tomhle filmu legrační : hlavní roli hraje rocková hvězda Roger Daltrey, který sice nepochybně dobře vypadá a slušně zpívá, ale srovnejte jeho výkon s Bobem Geldofem v The Wall a během filmu se uchechtáte k smrti. Ann Margaret prý za svůj výkon dostala cenu - no bůh nám pomáhej. Takže ta jedna hvězda je za Olivera Reeda - měl hrát hnusnýho šupáka a hraje ho skvěle.(7.7.2010)

 • nooly
  ***

  Tento film nebyl určen pro mě, ale respektuji především jeho hudební kvality a celkovou nápaditost.(14.12.2010)

 • Glukoza
  ****

  Dnešního diváka jistě může zaskočit vizuální stránka filmu (patrně typický obraz a ulítlé efekty začátku 80.let), pro mě osobně pozoruhodné výjevy. Něco na té atmosféře je hrozivě skličující a znepokojivé, snad trochu jako The Wall. Po prvním shlédnutí jistě nechápu vše, co by se pochopit dalo, zároveň si říkám, zda někdy budu s to si Tommyho pustit znovu. Jinak parádní obsazení a taky samozřejmě skvělá a legendární hudba (jen oproti originálu působí daleko, daleko méně výrazně a méně silně.) Příběh sám o sobě by byl dost na houbelec.(28.12.2015)

 • _Irbe_
  *****

  Bezchybná a dokonalá hudba. O hvězdu lepší než Floydovská Zeď (a že tu mám hodně rád). Mnoho slavných hostů, kteří si střihli jeden song (Clapton boha, Tina Turner Acid Queen a Elton John Pinball Wizarda). Určitě největsí a dost možná i nejlepší věc, co kdy The Who napsali.(3.11.2006)

 • musicalfan
  *****

  Zkrátka asi nejlepší rocková opera, u nás prakticky neznámá a nedoceněná(28.8.2009)

 • Dekovnik
  *****

  I aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam free. Jedna z mých nejoblíbenějších písniček z alba a teď i z filmu. Co víc dodat nejkrásnější filmové procitnutí, jaké jsem kdy zažil. Roger Daltrey předvedl, že kromě zpěvu dokáže i hrát, sice toporně, ale náramně!(2.2.2012)

 • Dupac
  ****

  Netypické obrazy, spousta režijních nápadů a scény, které moc nejsou k vidění jinde - ani tehdy, ani dneska. Ale postava Tommyho a příběh jeho dětství, retardace, adorace (atd.) je mnohem míň zajímavá a dotažená než třeštění kolem ní (hlavně Tina Turner namísto polohy obvyklé "rockové" babičky je jako gipsy-femme-fatale opravdu démonická, podstatně víc než doktor v podání Nicholsona, u kterého bych to čekal spíš). Pro mě hlavně dobovka ilustrující myšlenkové podhoubí artrockových (?) kapel 70. let 20. století. Příliš ujetá na to, abych ji mohl odbýt třema hvězdama.(7.10.2016)

 • Bluesun
  ****

  Prvních 14 minut je příšerných. Kvůli té syntetizované hudbě jsem myslel, že to vypnu, pak se to ale rozjelo, nabralo to rockové grády a čtyři hvězdičky jsou myslím zasloužené. Těším se, až si poslechnu originální album.(13.6.2010)

 • tata22
  **

  Přátelé, vskutku nevím. Parafrází Jaromíra Hanzlíka z Noci na Karlštejně jen smutně podotýkám : Byl pan otec střízliv když to tvořil ? Možná jsem to vskutku nepochopil ale k čemu je to dobré ? Že by hudba, to beru ale k čemu ta spousta nesmyslů kolkolem a prostinký příběh...(23.1.2011)

 • DorianGreene
  *****

  Album Tommy od kapely The Who je nejen první rockovou operou, ale podle mého názoru i největším rockovým dílem dvacátého století. Jen málokterému interpretovi v dějinách populární hudby se podařilo vytvořit kompaktní celek bez jediného slabého místa, v němž by každá skladba byla zároveň svébytným a silným opusem. Tolik k hudební stránce Tommyho. Režisér Ken Russel Tommyho povýšil na vizuální cirkus plný barevných, veselých, ale i dekadentních, až perverzních scén. Ve stylizovaném filmu, který místy lehce připomíná Kubrickův Mechanický pomeranč, Russel překvapivě mísí estetiku kýče i absolutní krásy. Velké štěstí měl i při výběru herců - Oliver Reed je jako Tommyho otec kouzelný, vynikající je i Ann-Marget nebo Jack Nicholson v roli doktora. Skvělým tahem bylo obsazení rockových hvězd počínaje úchvatným zpěvákem The Who Rogerem Daltreyem přes bubeníka Keith Moona jako sadistického strýčka Ernieho, Eltona Johna jako pinbalového čaroděje, Erica Claptona v roli kazatele, Tinu Turner jako Acid Queen... Film Tommy není ideálním snímkem na sobotní pohodový večer. Je to znepokojující vize zvrácené pop kultury, lidských obsesí, neštěstí, vůle k moci. Odměnou divákovi je však určitá katarze a podnět k přemýšlení nad současnými hodnotami. To vše navíc korunované nádhernou hudbou.(23.12.2011)

 • nandu991
  ****

  Tommy je naprosto paradni deska... Ale prehrani do filmu mi moc nesedlo... Nema to takovy ty koule co maj klasicky Who... Chybej mi tam proste ty naslaply bici co hral Keith Moon... Je to takovy az moc uhlazeny... kdyz ted po filmu posloucham desku, tak mi film pripadal skoro jako popovej (az moc syntaku),,, Ale Acid Queen s Tinou a Pinball Wizard s Eltonem jsou paradni... Urcite stoji za zkouknuti, ikdyz me konec moc nebavil... Ale hudba proste paradni.... Quadrophenia je lepsi :D(27.8.2013)

 • Turtle
  ****

  Filmové zpracování stejnojmené rockové opery od The Who. Kromě členů kapely se zde objeví Eric Clapton, Elton John a Jack Nicholson. Film zaujma a hudba je moc pěkná. Herecký výkon Rogera DAltreyho je překvapivě na úrovní i když nejvíc asi uvízně v paměti Keith Moon :-D. Tommy hodně pojedává o izolaci, traumatu a uctívání osobnosti. Nemůžu setřást pocit že tohle album a jeho filmové zpracování bylo Watersovi velkou inspirací k The Wall.(14.1.2015)

1 2 3 následující >>