Daria

Thriller / Mysteriózní

Česko, 2020, 89 min

• Vabr

Upřímně, mi to na český film až tak hrozný nepřišlo, ale dávám tak málo, protože to prostě nebyl vůbec můj vkus, nebylo to vůbec originální a bylo to hrozně prosté a nic nového to nepřineslo. Ani žádná akce nebo napětí. Občas to bylo dost nelogické například otevření dost očividně nebezpečného emailu v počítači. Strašná a amatérská chyba. Postavy často reagovali přehnaně a fráze ,,pojebaný kus papíru'' mě dostala. Dariu pravděpodobně nenaučili, jak se přikrývat, protože aby jí koukala jedna koza ven, bylo dost zbytečné tak jako její jedna a pouze jediná halucinace s ďáblem. Ale dost oceňuji, že to konečně není jako každý český film a snaží se to být více celosvětové. Bohužel to nejde kvůli zmíněním mínusům, ale dost se to podle mě podobá alespoň německým filmům, takže doufám, že český filmy budou někdy na vzestupu. Konec je hodně líný a jak kdyby ho vymyslel druhák. Mně se styl úvodních a závěrečných titulků tolik nelíbí, jak zde někteří zmínili (je mi to fuk), ale o to nejde. Spíš chci říct, že mi přijde lehce líné, že ty samé dali i na závěr. Nahota mi tu přišla celkově dost zbytečná. VYHODNOCENÍ: STAČILO JENDO RANDE A SKONČILA V BLÁZINCI(9.1.2021)

• mh.mail

10% — Jedním z hlavních problémů filmu je, že se bere strašně vážně. Je jako teenager s chmýřím na bradě, který se urputně snaží, aby ho ostatní brali jako dospělého. Po technické stránce to, podle mého, není až tak špatné, ale jinak je ve filmu špatné skoro všechno. Postavy mluví pateticky, vrhají ostré pohledy, jsou tajemné jak hrad v Karpatech, až je to celé směšné. Navíc je nejspíš špatné i režijní vedení herců, protože všichni hrají jak amatéři (a nepodezřívám paní Šulcovou a pány Noska, Lichého, Schmitzera, že by to lépe nedovedli). Druhým problémem je samotný děj. Je dost zmatený, vyskytují se tam podivné postavy (např. Taz s téměř nadpřirozenými schopnostmi) a dá docela problém si v tom udržet přehled. A třetím problémem filmu je pak jeho samotný závěr, resp. pointa. To bylo, prosím pěkně, jako co?! Sice to tak trochu vysvětlovalo zmatený děj, ale zase to byl perfektní podraz na diváka. Vlastně chybělo málo, aby ten závěr poslal u mě celý film do odpadu. Nakonec ta jedna hvězdička sice skomíravě, ale přece jen mihotá. Zbytečný film.(1.10.2020)

• Goldbeater

Pokud existuje hra, v níž si hráči tahají rozmanité karty popsané jednotlivými dějovými úseky, tajemnými podzápletkami a jalovými hláškami s cílem poskládat s nimi rádoby koherentní filmový příběh a potom se hromadně lámat smíchy, co z toho při té nouzi nakonec vzniklo za totálně neobstojný paskvil, scénář k Darii vznikal během hraní této hry.(9.6.2020)

Já jsem na debuty vždy velmi hodný. V tomto případě jsem ale upřímně rád, že takový snímek v českých podmínkách vznikl, anebo že se o takový žánr alespoň někdo pokusil. Myslím si, že na to máme stejně jako ostatní evropské národy a temný krimi thriller by nám slušel. První třetina byla výborná, bylo to rozehráno skvěle, ale pak se to nějak začalo kazit a rozpadat do více témat, někdy až moc bláznivých a kdyby to nezachránil závěr alespoň uspokojivým vysvětlením, zůstal by ve mně pocit šíleného chaosu, zmatku a rozplizlosti. Jaromír Nosek zase jednou v kladné roli, Klára Miklasová půvabná a pánově Schmitzer, Dobrý a Lichý potěší vždy i v sebemenší či sebevedlejší roli.(17.11.2020)

• RelaxMan

Mysteriózní žánr se u nás neumí točit a tohle je přesně ten důkaz. Tenhle film je divný slepenec všeho možného a jako celek to vůbec nefunguje. Dávám 1 hvězdu za herecké výkony ( J. Nosek, J. Šulcová, J. Schmitzer, N. Lichý a J. Vlasák ). Ostatní herecké výkony není proč chválit. Co pochvalu, ale zaslouží, to jsou úvodní a závěrečné titulky. PS: Film moc nedoporučuji, je to ztráta času.(19.5.2020)