Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý psychiatr Marek (Jaromír Nosek) a farmaceutka Daria (Klára Miklasová) se seznamují přes sociální sítě, ale hned po první osobní schůzce přitažlivá femme fatale Daria zmizí. Marek ji objeví až po několika dnech v psychiatrické léčebně, kde pracuje jeho matka (Jana Šulcová). V rámci své praxe se ujme jejího případu a snaží se rozklíčovat, co se stalo. Nejprve to vypadá, že je Daria opravdu blázen, brzy však zjistí, že si s ním možná jen trochu zahrává. Nebo je to jinak? Dariu s Markem někdo sleduje a nový soused Taz (Paul Louis Harrell) jim pomůže „ztratit se“ na vzdálenou biofarmu, kde žijí lidé, kteří nechtějí či nemohou být součástí dnešní společnosti. Žije tam i profesor (Jiří Schmitzer), který tvrdí, že se jedná o hru mocných a že se Daria, úspěšná ve farmaceutickém výzkumu, znelíbila některým lidem… (Bontonfilm)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (107)

3DD!3 odpad!

všechny recenze uživatele

Bizarní český thriller, který nedává smysl a scenárista to moc dobře ví, jinak by si poslední scénou, tou s odhaleným levým ňadrem chrnící Miklasové, nad zpraseným příběhem takhle amatérsky neumyl ruce. Herecké výkony jsou slabé, Nosek je vyloženě na pěst, ale při tak špatném scénáři je to asi jedno. Hartova kamera je ovšem profesionální, nasvícení scén a celková výprava je na český film výjimečně dobrá. Škoda peněz a práce těch talentovaných lidí na takový paskvil. ()

EllienPM 

všechny recenze uživatele

Klára Miklasová má velmi vadný "dar", který by žádná herečka mít neměla - její rychlost hlasového projevu, spolu se špatnou artikulací, způsobuje, že tu holku prostě nenávidíte, že jí není rozumět. Dost velký problém současných rádoby herců. Nepochopili, že nejsou placeni od slova a umění mluvit patří v herecké branži mezi Královské disciplíny a je vhodné jej trénovat, cvičit a zdokonalovat. Problém je, že tahle holka tu hraje hlavní roli. Zvukově příšerné dílo. Píchatelní Jaromír Nosek a Paul Louis Harrell dodávají přežitelnost a člověk to dokouká. Ale scény na farmě - nuda jako prase, a to jsem farmář. Ostatní je hrozně slabé. Rádoby. Chce to propracovat motivy, souvislosti. Ale k tomu člověk musí mít životní zkušenosti a věk... Škoda. Ani, když jsem to zkouknul 3x, což na Primě není problém, dávají to během víkendu 4x na 3 stanicích a pak to celé ještě jednou, tak jsem neocenil nic víc, než pár dobrých rozjezdů, které ale bohužel skončily dřív, než začaly - hlavně scény s Janou Šulcovou. Ta tady vyloženě potěšila. ()

Reklama

Thomas_xxxxx 

všechny recenze uživatele

Nie, nebudem tomu dávať slabé hodnotenie len preto, že to má 31% a je to český film. Možno to celé nedalo nejaký väčší zmysel, ale dobre sa to pozeralo a zaujalo ma to. Keby to nebolo z českej produkcie, tak to má aspoň o 20% viac. Nechcem to zrovnávať s Lynchovskými filmami, ale tie tiež nedajú nikdy žiadny zmysel a nikto im slabé hodnotenie spravidla nedá a ide v nich len o pôžitok z pozerania a ten tu bol, takže nebudem dávať hviezdy dole. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Na první pohled se film Daria jeví jako stylový mysteriózní konspirační thriller, ve skutečnosti jde však jen o bizarní a chaotické celovečerní lovení bobříka nonsensu, působící, jako by ho psal náhodný generátor zápletek a dialogů. Jeho děj je tvořen zcela nesmyslným pásmem šťastných náhod a shod okolností a je silně poznamenán tím, že jeho tvůrci sice sem tam umějí natočit efektní záběr, tuhle psychedelicky sestříhat občasný flashback a tamhle podmalovat scénu řízným songem, leč úroveň jejich vypravěčských, scenáristických a dramaturgických schopností se pohybuje v záporných hodnotách. Následkem toho je jejich film neuvěřitelně špatný a debilní, místy natolik, že je vlastně díky tomu docela zábavné se na něj dívat (steampunkový ranč!, sex s démony!!, Jiří Schmitzer v roli šíleného vědce!!!). Pár praštěnými nápady a příležitostnou nahotou pohledné hlavní hrdinky ale ta pozitiva bohužel končí. ()

RelaxMan 

všechny recenze uživatele

Mysteriózní žánr se u nás neumí točit a tohle je přesně ten důkaz. Tenhle film je divný slepenec všeho možného a jako celek to vůbec nefunguje. Dávám 1 hvězdu za herecké výkony ( J. Nosek, J. Šulcová, J. Schmitzer, N. Lichý a J. Vlasák ). Ostatní herecké výkony není proč chválit. Co pochvalu, ale zaslouží, to jsou úvodní a závěrečné titulky. PS: Film moc nedoporučuji, je to ztráta času. ()

Galerie (88)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Zemřela Jana Šulcová

Zemřela Jana Šulcová

29.07.2023

Ve věku 76 let opustila pozemské jeviště a plac jedna z nejoblíbenějších hereček 70. a 80. let Jana Šulcová. Už jako dítě navštěvovala Dismanův rozhlasový dětský sbor, účastnila se školních… (více)

Reklama

Reklama