Daria

Thriller / Mysteriózní

Česko, 2020, 89 min

• Vabr

Upřímně, mi to na český film až tak hrozný nepřišlo, ale dávám tak málo, protože to prostě nebyl vůbec můj vkus, nebylo to vůbec originální a bylo to hrozně prosté a nic nového to nepřineslo. Ani žádná akce nebo napětí. Občas to bylo dost nelogické například otevření dost očividně nebezpečného emailu v počítači. Strašná a amatérská chyba. Postavy často reagovali přehnaně a fráze ,,pojebaný kus papíru'' mě dostala. Dariu pravděpodobně nenaučili, jak se přikrývat, protože aby jí koukala jedna koza ven, bylo dost zbytečné tak jako její jedna a pouze jediná halucinace s ďáblem. Ale dost oceňuji, že to konečně není jako každý český film a snaží se to být více celosvětové. Bohužel to nejde kvůli zmíněním mínusům, ale dost se to podle mě podobá alespoň německým filmům, takže doufám, že český filmy budou někdy na vzestupu. Konec je hodně líný a jak kdyby ho vymyslel druhák. Mně se styl úvodních a závěrečných titulků tolik nelíbí, jak zde někteří zmínili (je mi to fuk), ale o to nejde. Spíš chci říct, že mi přijde lehce líné, že ty samé dali i na závěr. Nahota mi tu přišla celkově dost zbytečná. VYHODNOCENÍ: STAČILO JENDO RANDE A SKONČILA V BLÁZINCI(9.1.2021)

• 3DD!3

Bizarní český thriller, který nedává smysl a scenárista to moc dobře ví, jinak by si poslední scénou, tou s odhaleným levým ňadrem chrnící Miklasové, nad zpraseným příběhem takhle amatérsky neumyl ruce. Herecké výkony jsou slabé, Nosek je vyloženě na pěst, ale při tak špatném scénáři je to asi jedno. Hartova kamera je ovšem profesionální, nasvícení scén a celková výprava je na český film výjimečně dobrá. Škoda peněz a práce těch talentovaných lidí na takový paskvil.(11.10.2020)

• Matty

Netuším, jaký počítačový program vygeneroval zápletku tohohle noirového thrilleru/mind game filmu, ale doufám, že jej čeští filmaři budou používat častěji, protože takhle dobře jsem se nebavil od Bláznivé střely. Posuďte sami: čerstvě dostudovaný psychiatr Marek, který stále žije s matkou, se seznámí s magistrou farmacie Dariou Černou, která se svým saténovým povlečením vždycky zakrývá tak, aby jí bylo vidět levé ňadro. Daria po rande zmizí. Po pěti dnech hrdina zjišťuje, že skončila na bohnickém Neklidu, kde shodou okolností (tohle slovní spojení ještě párkrát použiju) pracuje jako primářka jeho matka. Matka synovi vysvětluje, že když někdo polije barový pult slivovicí a pak jej zapálí, jde o „klasický případ manické ataky“. ___ Darii se zdá noční můra, ve které ji znásilňuje démon (protože tohle se podle tvůrců lidem v Bohnicích děje, pokud zrovna v pyžamech nepobíhají po areálu léčebny a nechytají se při tom za hlavu). Démon se ve filmu víckrát neobjeví. Marek přichází domů. Jeho matka vaří guláš. Marek ji upozorňuje, že v týdnu už jednou guláš vařila. Matka se zarazí a dá synovi za pravdu. Guláš ve filmu víckrát nikdo nevaří.___Krátce poté, co jí Marek přinese pomeranč a řekne „ty nevypadáš jako blázen“, je Daria z Bohnic propuštěna, protože jí zřejmě nic nebylo (ale možná taky jo). Po návratu domů ji v jejím bytě špehují různí muži. Marek vymyslí plán, jak Dariu dostat do bezpečí. Vymyslí jej se svým kamarádem Tazem (jehož přezdívka má zřejmě odkazovat k tasmánskému čertovi z Looney Tunes), který se shodou okolností nedávno stal jeho sousedem a protože jej jednou zmlátili v tramvaji a pochází z Jižního Města, má podobné zabijácké schopnosti jako Liam Neeson v 96 hodinách. Jak moc velký je Taz drsňák, má prozrazovat i jeho slovník, bohatý na výrazy jako „gejm ovr“, „gut“ nebo „oukej“.___Dál čtěte pouze v případě, že vám nevadí SPOILERY. ___ Taz zaveze Dariu a Marka ke svému šéfovi, mafiánovi Schwartzovi. Ze Schwartze se shodou okolností vyklube Dariin otec, což Marka hodně překvapí, protože nevěděl, že dcera může mít jiné příjmení než její otec. Útočištěm dvojice se stává odlehlá biofarma, v jejímž podzemí parta steampunkerů vyrábí steampunkové věci. Na stejné farmě se shodou okolností schovává Jiří Schmitzer hrající šíleného „experta na biochemii a farmacii“, který vykřikuje slova jako „selektivní herbicidy“. Do toho jsou náhodně vsazovány scény, které nic nesdělují a nevysvětlují: Taz jde po železničním mostě, je snímán z podhledu a tváří se drsně; Daria a Marek spolu mají nejvíc cringe sex u hořícího krbu v historii cringe sexu u hořícího krbu apod. ___V Praze se mezitím Dariu a Marka snaží vypátrat zlý muž v kabátě, který Markovu matku mučí dlouhým monologem, ve kterém jí vysvětluje, co je to SWOT analýza. Zlý muž v kabátě hledá, slovy Marka, „pojebaný počmáraný“ papír, který by u sebe měla mít Daria a na kterém je (zřejmě) vysvětleno, jak vyléčit rakovinu. Daria má papír opravdu u sebe, protože se shodou okolností nachází zrovná v té knize, kterou si odnesla od otce… o pár shod okolností později, zřejmě poté, co tvůrcům došly nápady, nebo peníze (nebo obojí), přichází vrchol filmu – cimrmanovská scéna, ve které Norbert Lichý coby vyšetřovatel z odboru hospodářské kriminality protagonistovi (a divákovi) polopaticky vysvětluje, co se vlastně stalo (všechno totiž bylo úplně jinak, pokud to nebyl jenom sen), a škodolibě se u toho směje. Radostných 20%(31.1.2020)

• Goldbeater

Pokud existuje hra, v níž si hráči tahají rozmanité karty popsané jednotlivými dějovými úseky, tajemnými podzápletkami a jalovými hláškami s cílem poskládat s nimi rádoby koherentní filmový příběh a potom se hromadně lámat smíchy, co z toho při té nouzi nakonec vzniklo za totálně neobstojný paskvil, scénář k Darii vznikal během hraní této hry.(9.6.2020)

• DAPDO

Normálně bych dal jednu hvězdu za super úvodní titulky a i velice dobrou hudbu, ale prostě nemůžu. Stane se, že se film nepovede a někomu prostě nesedne, tohle bylo ale až tragikomický. Překombinovanej děj prošpikovanej neuvěřitelným množstvím náhod. Navíc na to, že se ve filmu objeví spousta dobrejch a známejch herců, tak jsem měl až pocit, že hráli za párek a sodovku místo honoráře, protože to byla tragédie. Všechno krásně vystihl uživatel honajz2.(9.10.2020)