Mladý psychiatr Marek (Jaromír Nosek) a farmaceutka Daria (Klára Miklasová) se seznamují přes sociální sítě, ale hned po první osobní schůzce přitažlivá femme fatale Daria zmizí. Marek ji objeví až po několika dnech v psychiatrické léčebně, kde pracuje jeho matka (Jana Šulcová). V rámci své praxe se ujme jejího případu a snaží se rozklíčovat, co se stalo. Nejprve to vypadá, že je Daria opravdu blázen, brzy však zjistí, že si s ním možná jen trochu zahrává. Nebo je to jinak? Dariu s Markem někdo sleduje a nový soused Taz (Paul Louis Harrell) jim pomůže „ztratit se“ na vzdálenou biofarmu, kde žijí lidé, kteří nechtějí či nemohou být součástí dnešní společnosti. Žije tam i profesor (Jiří Schmitzer), který tvrdí, že se jedná o hru mocných a že se Daria, úspěšná ve farmaceutickém výzkumu, znelíbila některým lidem… (Bontonfilm)

3DD!3 odpad!

Bizarní český thriller, který nedává smysl a scenárista to moc dobře ví, jinak by si poslední scénou, tou s odhaleným levým ňadrem chrnící Miklasové, nad zpraseným příběhem takhle amatérsky neumyl ruce. Herecké výkony jsou slabé, Nosek je vyloženě na pěst, ale při tak špatném scénáři je to asi jedno. Hartova kamera je ovšem profesionální, nasvícení scén a celková výprava je na český film výjimečně dobrá. Škoda peněz a práce těch talentovaných lidí na takový paskvil. ()

Matty

Netuším, jaký počítačový program vygeneroval zápletku tohohle noirového thrilleru/mind game filmu, ale doufám, že jej čeští filmaři budou používat častěji, protože takhle dobře jsem se nebavil od Bláznivé střely. Posuďte sami: čerstvě dostudovaný psychiatr Marek, který stále žije s matkou, se seznámí s magistrou farmacie Dariou Černou, která se svým saténovým povlečením vždycky zakrývá tak, aby jí bylo vidět levé ňadro. Daria po rande zmizí. Po pěti dnech hrdina zjišťuje, že skončila na bohnickém Neklidu, kde shodou okolností (tohle slovní spojení ještě párkrát použiju) pracuje jako primářka jeho matka. Matka synovi vysvětluje, že když někdo polije barový pult slivovicí a pak jej zapálí, jde o „klasický případ manické ataky“. ___ Darii se zdá noční můra, ve které ji znásilňuje démon (protože tohle se podle tvůrců lidem v Bohnicích děje, pokud zrovna v pyžamech nepobíhají po areálu léčebny a nechytají se při tom za hlavu). Démon se ve filmu víckrát neobjeví. Marek přichází domů. Jeho matka vaří guláš. Marek ji upozorňuje, že v týdnu už jednou guláš vařila. Matka se zarazí a dá synovi za pravdu. Guláš ve filmu víckrát nikdo nevaří.___Krátce poté, co jí Marek přinese pomeranč a řekne „ty nevypadáš jako blázen“, je Daria z Bohnic propuštěna, protože jí zřejmě nic nebylo (ale možná taky jo). Po návratu domů ji v jejím bytě špehují různí muži. Marek vymyslí plán, jak Dariu dostat do bezpečí. Vymyslí jej se svým kamarádem Tazem (jehož přezdívka má zřejmě odkazovat k tasmánskému čertovi z Looney Tunes), který se shodou okolností nedávno stal jeho sousedem a protože jej jednou zmlátili v tramvaji a pochází z Jižního Města, má podobné zabijácké schopnosti jako Liam Neeson v 96 hodinách. Jak moc velký je Taz drsňák, má prozrazovat i jeho slovník, bohatý na výrazy jako „gejm ovr“, „gut“ nebo „oukej“.___Dál čtěte pouze v případě, že vám nevadí SPOILERY. ___ Taz zaveze Dariu a Marka ke svému šéfovi, mafiánovi Schwartzovi. Ze Schwartze se shodou okolností vyklube Dariin otec, což Marka hodně překvapí, protože nevěděl, že dcera může mít jiné příjmení než její otec. Útočištěm dvojice se stává odlehlá biofarma, v jejímž podzemí parta steampunkerů vyrábí steampunkové věci. Na stejné farmě se shodou okolností schovává Jiří Schmitzer hrající šíleného „experta na biochemii a farmacii“, který vykřikuje slova jako „selektivní herbicidy“. Do toho jsou náhodně vsazovány scény, které nic nesdělují a nevysvětlují: Taz jde po železničním mostě, je snímán z podhledu a tváří se drsně; Daria a Marek spolu mají nejvíc cringe sex u hořícího krbu v historii cringe sexu u hořícího krbu apod. ___V Praze se mezitím Dariu a Marka snaží vypátrat zlý muž v kabátě, který Markovu matku mučí dlouhým monologem, ve kterém jí vysvětluje, co je to SWOT analýza. Zlý muž v kabátě hledá, slovy Marka, „pojebaný počmáraný“ papír, který by u sebe měla mít Daria a na kterém je (zřejmě) vysvětleno, jak vyléčit rakovinu. Daria má papír opravdu u sebe, protože se shodou okolností nachází zrovná v té knize, kterou si odnesla od otce… o pár shod okolností později, zřejmě poté, co tvůrcům došly nápady, nebo peníze (nebo obojí), přichází vrchol filmu – cimrmanovská scéna, ve které Norbert Lichý coby vyšetřovatel z odboru hospodářské kriminality protagonistovi (a divákovi) polopaticky vysvětluje, co se vlastně stalo (všechno totiž bylo úplně jinak, pokud to nebyl jenom sen), a škodolibě se u toho směje. Radostných 20% () (méně) (více)

Djoker

Miňovský musí být grafoman, jiné vysvětlení pro ten guláš zkrátka neexistuje. Pichler by se měl vrátit k videoklipům, když nepozná blábol a zrovna Nosek, který má patent na hraní bukvic, prostě nemůže být za alfa samce. ()

Spiker01

Pro mě vlastně zklamání, jelikož jsem čekal úplný bizár a chtěl jsem úplný bizár..rejža celkem zajímavě natáčí a snaží se do toho malinko vštípit feeling Hollywoodu, ale vrtkavý scénář mu příliš nedovoluje natočit něco pořádného. Ale ta scéna se satanem v posteli byla cool...50% ()

Goldbeater odpad!

Pokud existuje hra, v níž si hráči tahají různé karty popsané jednotlivými dějovými úseky, tajemnými podzápletkami a jalovými hláškami s cílem poskládat s nimi poté rádoby koherentní filmový příběh a pak se hromadně válet smíchy, co z toho při té nouzi nakonec vzniklo za totálně neobstojný paskvil, scénář k Darii vznikal během hraní této hry. ()

kingik

Klára Miklasová a Míra Nosek v osidlech nebezpečné vášně a biochemických hokus pokusů. Pokud si divák zvolí tenhle tuzemský mysteriózní thriller, určitě bude překvapen, jakých proměn a dramaturgické ignorance je schopen, načež si dovolí značně bizarní originalitu, jaká se na české poměry hned tak nevidí. Všechno se začíná odvíjet v intencích erotického thrilleru, kdy je psychiatr Marek zlákán půvaby (paranoidní) krásky jménem Daria. Po jejich prvním rande ovšem dívka zmizí a objeví se až mezi pacienty bohnické psychiatrie, kde je (shodou okoností) primářkou Markova máma. Potud je film ještě relativně normální. Nastalý zlom v ději film odmrští absolutně na jinou kolej a vyprávění otočí o 180 stupňů, kdy se divák ocitne na tajné a odlehlé farmě, kde se dostává do hry biochemie a šifrovaný cár papíru s unikátním vzorcem. Od zlomové poloviny a výskytu šílených (šílenství nabere opravdu mimořádný a nevídaný rozměr) herců ve vedlejších rolích na mě film už přestal působit eroticky i thrillerově a zůstal vskutku solidní bizár. Miklasová s Noskem jsou dobrá dvojka a na občasně vykukující ňadro hlavní představitelky si nelze stěžovat. A pokud jde o samotný závěr, tak ten zamotá s palicí ještě víc. Úplně si nejsem jistý, zda se mně to celé počínání režiséra Matěje Pichlera zamlouvalo. Určitě jsem narazil na tvůrce, který chce být evidentně odlišný od zbytku svých kolegů. Potrpí si na stylovost i stylizaci, nebojí se bizarních postav a ve svém filmovém debutu nestojí o vyváženou dramaturgii a smysluplné zvraty. Takže jsem zvědav, jakou mladou herečku svlékne příště a zda mu případně"hrábne" dvojnásob. 7/10 ()

Filmmaniak

Na první pohled se film Daria jeví jako stylový mysteriózní konspirační thriller, ve skutečnosti jde však jen o bizarní a chaotické celovečerní lovení bobříka nonsensu, působící, jako by ho psal náhodný generátor zápletek a dialogů. Jeho děj je tvořen zcela nesmyslným pásmem šťastných náhod a shod okolností a je silně poznamenán tím, že jeho tvůrci sice sem tam umějí natočit efektní záběr, tuhle psychedelicky sestříhat občasný flashback a tamhle podmalovat scénu řízným songem, leč úroveň jejich vypravěčských, scenáristických a dramaturgických schopností se pohybuje v záporných hodnotách. Následkem toho je jejich film neuvěřitelně špatný a debilní, místy natolik, že je vlastně díky tomu docela zábavné se na něj dívat (steampunkový ranč!, sex s démony!!, Jiří Schmitzer v roli šíleného vědce!!!). Pár praštěnými nápady a příležitostnou nahotou pohledné hlavní hrdinky ale ta pozitiva bohužel končí. ()

dopitak

Český pokus o cosi. Líbily se prsa Kláry Miklasové a klidný Taz. A i Nosek, kterého vůbec nemám rád, ale tady je dobrý. Jo ten tam byl taky, ale jen na štěk. Jako obvykle zazděné postsynchrony, raději naučte cizince česky než dabujte jak prasata. ()

Marze

Jde o rádoby noir film Daria směřuje k parodii bezděčné, nezamýšlené.V zápletce o moc nejde, nebo je to zcela jinak? Úvodní titulky s nahými prsy a energickou hudbou vypadají jak z jiného filmu. Je vytvářeno dekadentní prostředí s napětím, že na vás něco vybafne zpoza záclony, ale dialogy jsou zcela prázdné. Temné dunění , noční můry, trauma rozbitých rodin, bohatý podnikatel, tiší drsňáci, užvanění zloduši. Klára Miklasová je zde spíše jen pro mužské oko. ()

Chrustyn

Český pokus o temný thriller s prvky filmu noir, který se pokouší o Davida Finchera s prvky Základního instinktu. Prakticky vše špatně od herců přes naprosto nesmyslný scénář a zůstává tak jen slušná vizuální stránka hrající si na Hollywood. ()

claudel

Já jsem na debuty vždy velmi hodný. V tomto případě jsem ale upřímně rád, že takový snímek v českých podmínkách vznikl, anebo že se o takový žánr alespoň někdo pokusil. Myslím si, že na to máme stejně jako ostatní evropské národy a temný krimi thriller by nám slušel. První třetina byla výborná, bylo to rozehráno skvěle, ale pak se to nějak začalo kazit a rozpadat do více témat, někdy až moc bláznivých a kdyby to nezachránil závěr alespoň uspokojivým vysvětlením, zůstal by ve mně pocit šíleného chaosu, zmatku a rozplizlosti. Jaromír Nosek zase jednou v kladné roli, Klára Miklasová půvabná a pánově Schmitzer, Dobrý a Lichý potěší vždy i v sebemenší či sebevedlejší roli. ()

Necrotongue odpad!

No, ty vole! Omlouvám se, ale tohle byla ta nejmírnější možná reakce na to, co jsem viděl. Nevím, jestli letos ještě uvidím horší český film. Doufám, že ne. Už od úvodního dialogu mezi hlavním hrdinou(?) a jeho matkou jsem si byl vcelku jistý, že tady hvězdičkami hýřit nebudu. A nemýlil jsem se. Dialogy byly příšerné, paradoxně se zároveň staly krajně zábavnou složkou tohoto veledíla. Dovolím si uvést dva příklady toho, co, mimo jiné, v rozhovorech zaznělo. "Připadám si, jako bych umřela, a celej svět se mě přestal týkat." a "Doktoři říkali, že stačilo milimetr vedle, a byl jsem game over." No jo, no. Jednotlivé postavy byly propracovány tak dokonale, až mi byly úplně ukradené. Pouze jediná figurka mě zaujala více než ostatní. Byl jí drsňák Taz, který byl drsnější než drsný drsňák Drsoň z Drsoňovic. Vedle Taze by vypadal smirkový papír jako hedvábí a Batman by prchal do stínů jsa zachvácen hanbou. Nevím, jestli Daniel Miňovský užíval při psaní scénáře nějaké psychotropní látky, nebo je takový od přírody, ale tento jeho výplod je pro mě fakt nepochopitelný. Čistá hovadina. Příjmení režiséra už bude můj mozek ode dneška přijímat jen s anglickou výslovností, herecké výkony mi nestojí za zmínku, takže výsledný dojem můžu shrnout jediným slovem- katastrofa. P.S. Skvělý komentář/ obsah vypracoval Matty. Tleskám a závidím:-)) ()

RelaxMan

Mysteriózní žánr se u nás neumí točit a tohle je přesně ten důkaz. Tenhle film je divný slepenec všeho možného a jako celek to vůbec nefunguje. Dávám 1 hvězdu za herecké výkony ( J. Nosek, J. Šulcová, J. Schmitzer, N. Lichý a J. Vlasák ). Ostatní herecké výkony není proč chválit. Co pochvalu, ale zaslouží, to jsou úvodní a závěrečné titulky. PS: Film moc nedoporučuji, je to ztráta času. ()

corpsy

Snaha o štýlový presah? Alebo len proste guláš, ktorý varili amatérsky kuchári, ktorí mali ingrediencií na rozdávanie, ale chute spojiť nevedeli. Rád občas prirovnávam filmy k jedlám. Hlavne tým chutným. Tým chcem docieliť toho, že všetko má svoju spojitosť v chuti. Natočiť nudný, mysteriózny thriller, ktorý chcel vyzerať svetovo ( technicky, sa teda to aspoň nejako podarilo ) a podávať ho divákom, ktorý s obľubou navštevujú 5 hviezdičkové reštaurácie ( rozumej sledujú o niekoľko kategórií lepšie snímky ), bolo naozaj odvážne. A za to tá polhviezda, tá druhá polovička je za vyššie spomenuté remeslo. ()

Lukrecie

"Dneska se lidi, co něco ví, zavírají do blázince. V horším případě se jim stávají nehody." Velmi zajímavý film, který nemá v ČR obdoby. Kvalitní a inteligentní scénář, moc pěkné dialogy ze života. A vůbec mi zde nevadila lidová jadrná ;) mluva. Bylo použito adekvátně ve vypjatých situacích, kde se to hodí a užití tak bylo přirozené a ne přehnané. Vydařené obsazení celkem neokoukané tváře. Charismatičtí herci: Pawel Delag, P. L. Harrell a Klára Miklasová. Film je neskutečně sexy, napínavý, mysteriózní, kuriózní, pěkná hudba a animace. Mně to bavilo a moc, snímek stojí za zamyšlení, zajímavý konec.... wait for it. Asi mi na dlouho utkví v hlavě. Několikrát mě mrazilo po těle. Chci jej vidět ještě jednou, protože ne vše jsem pochytila napoprvé. Myslím, že si tento snímek herci moc užili, je to vidět. 😉👍 Film není pro každého a s tím musí počítat jak diváci, tak autoři. Přála bych filmu více diváků a taky bych ho poslala do světa.... ;) Viděla jsem již podruhé a zas jsem si všimla něčeho, čeho napoprvé ne. Myslím, že film dám ještě jednou. Bezprostřední reakce jednoho staršího pána po filmu: "Na to, že je to českej film, tak docela dobrý." ;) A bonus na závěr, vtipné titulky - Runner Aneta Běhavá ;) :D Pozor, v některých scénách, když herci něco rychle vyštěknou, tak jim není rozumět. Ale tato výtka platí určitě na více filmů. Tleskám za odvahu, progresivnost, pravdivost a autetičnost. ()

slunicko2

Vyrobila Brigáda socialistické práce Psychiatrické léčebny Bohnice. 1)  Film tvořily mladé duše. A vskutku, režisérovi Matěji Pichlerovi je 32 let a Daria je jeho celovečerní prvotina. Scénáristovi Danielu Miňovskému, autoru hudby Patriku Kettnerovi a dalším bude tak nějak podobně (přesný věk jsem nezjistil). Pojem mladá duše používám v karmickém smyslu. Tyto zde očividně čeká ještě mnohé převtělení._____ 2)  Snímku nevěřím - ani ději, postavám, jejich motivacím, pseudofilosofickým kecům, ekologické angažovanosti, prostě ničemu. Ale své diváky si určitě najde, přinejmenším mezi paranoiky. Protože, jak je všeobecně známo přinejmenším od doby Kurta Cobaina, to, že mě nesledují, neznamená, že po mně nejdou._____ 3)  42letý Jaromír Nosek (psychiatr Marek) má sice příjemné klackovitý projev, ale přece jen na studenta medicíny, byť třeba v postgraduálu, je kapku přestárlý. Totéž platí i o 73leté Janě Šulcové (Markova matka)._____ 4)  Zaznamenal jsem další pěkné kluky: Paula Louise Harrella (rváč Taz) nezjištěného věku a 28letého Tomáše Havlínka (nadšený blázen)._____ 5)  Výstižný koment Mattyho* vás provede dílem s pochopením až intimním, což je po sledování filmu (pro některé možná i před zhlédnutím) velmi úlevné. Prozkoumáte spletitá zákoutí scénáře a výrazně zvýšíte přínos filmu pro svůj další duchovní růst. ()

kajas

Stylové úvodní titulky možná naladí na netradiční podívanou, a ta diváka opravdu čeká. Je plná špatně hrajících herců podle špatného scénáře (pokud vůbec nějaký existoval), tradičně špatných postsynchronů zahraničních herců a se závěrem, který je špatný tím nejhorším možným způsobem, který scenárista volí, když neví, kudy kam. Pff. ()

sofiapetra

Pejsek s kočičkou dělali dort - dali tam všechny žánry (a klišé), na které si jen vzpomněli a mysleli si, že to bude bomba. A byla - nepoživatelná, pomatená a díky tomu, že tvůrci předstírali - nebo si to možná o sobě dokonce i myslí - že jsou intelektuálové, i nekonečně debilní. Ale vizuál k tomu měli pěkný - to se zas musí přiznat, i ty komiksové animace byly skvělé, bohužel to však bylo jen ono pověstné házení perel sviním. ()

M.i.k.e

Lynchovina na český způsob.Zatímco ale u Lynche mám pocit,že ví co točí a motá hlavu divákům úmyslně,v tomhle případě bych na to zrovna nesázel.Daria je totiž krystalicky čisté WTF?,kde absolutně nic nedává smysl,scény na sebe nenavazují a dialogy psal nejspíš nějaký generátor náhodných vět.Celé je to přitom po technické stránce až nečekaně povedené a strká do kapsy většinu místní tvorby.I přes vydatná negativa by se ale Daria dala doporučit,protože jednak větší bizár v českých kinech nebyl už...nikdy a druhák je to film,který je natolik extrémně divný/špatný/whatever,že je vlastně zábavný a má velkou šanci se v budoucnu stát kultem...40% ()

honajz2

U takových filmů si vždycky píšu poznámky, protože jsou tak strašně debilní, že by se daly použít jako učební materiál na FAMU, protože je na nich moc dobře znát, jak NEDĚLAT filmy. Pak ty komentáře mám strašně dlouhé, protože u těchto filmů je třeba rozebrat každou scénu, aby bylo vidět, jak moc jsou blbé. U Darii jsem si nakonec poznámky nepsal, protože jsem pořád doufal, že to tak blbé nebude. Hm, bylo. Já vám tu rozeberu zhruba prvních deset minut, protože ten film celou dobu vypadá zhruba stejně - Marek dostane práci na jedné psychiatrii, kde je primářkou jeho matka (u které stále žije), mezitím se baví o tom, že by už konečně měl mít nějakou holku -- Marek je ve škole a evidentně ještě studuje, s kamarády se domlouvá, že půjdou večer na pivo -- následuje střih a vidíme Marka sedět někde v restauraci a u něj sedí Daria, jenže kde a jak ji pozval se nedozvíme, asi se mu někde zjevila -- Marek a Daria se baví o nudných věcech -- odchází pryč, o něco později Marek sám před barákem (pořád v noci) kouří cigaretu a zničehonic k němu přijde nějaký plešoun, který se mu představí zhruba takhle: "Čau, já jsem Tom, ale kamarádi mi říkají Taz, nepůjdeme na pivo?", tak Marek jde a takhle se spolu ti dva spřátelí -- oba jdou ještě do dvou barů, kde se Taz porve -- Daria někam zmizí a Markovi se neozývá -- Marek nastupuje na psychiatrii a jeho matka mu dává na výběr, o kterého pacienta se chce starat a hned najde složku s názvem Daria Černá, což ho překvapí a hned si ji bere na starost -- Daria má noční můru: všude okolo ní jsou plameny a ji znásilňuje nějaký démon... No vidíte, je to jen deset minut, možná i míň a jak jsem to rozepsal. Pro další popis děje si prosím přečtěte komentář uživatele Matty, popisuje to dobře, nebo ještě líp Fukovu recenzi. Každopádně ten film absolutně nedává smysl a s každým dalším zvratem je stále blbější a blbější. Člověk až čumí, jestli nad tím scénářem někdo vůbec přemýšlel, protože se tady děje ještě hodně wtf věcí - rychlé propuštění Darii z blázince, další odkazy na křesťanství (blázen vyhrožující s Biblí, že přijde něco zlého) - které ale ve filmu vůbec nehraje roli, stejně jako ono znásilnění démonem, nebo třeba dvojníci, co se bůhvíjak objeví jen proto, aby Marka s Dariou zachránili, Taz je silný a nepřemožitelný jak nějaký akční hrdina nebo snad až superhrdina, steampunk farma bůhvíkde, počmáraný papír se skrytým tajemstvím nebo všeobecně nízké IQ postav, které vždycky nechají důležité papíry jen tak se válet na stole, atd, atd... Je toho ještě mnohem, mnohem víc, už se o tom ani víc rozepisovat nebudu, prostě to nedává smysl. Musím ale zmínit konec, u kterého si asi tvůrci uvědomili, že tam nic pořádně nedává smysl a že to celé mají nepropojené, ale oni se rozhodli vše zakončit tak debilním zvratem, že jsem jenom čuměl, že si ho někdo ještě v roce 2020 seriózně dovolí použít... Ten film je hodně špatný, atmosféru ani napětí nemá a i když je natočený poměrně dobře, tak stejně - dobře natočené hovno je pořád hovno. 1* za kameru a úvodní/závěrečné titulky a slabou druhou hvězdu dávám za snahu, protože Česko potřebuje filmy, které jsou jiných žánrů, než se zde obvykle točí. To, že se Pichlerovi Daria vůbec nepovedla je jedna věc, ale ta druhá je, že jsem ochoten podpořit každý český film, který není buď romantická komedie, nebo o komunistech nebo hloupé drama o ničem nebo pohádka. A takových filmů tady je - přiznejme si - sakra málo. A Daria asi zamezí na čas tomu, že se někdo pokusí o další a budou se donekonečna točit debilní romantické komedie, protože na ty diváci evidentně chodí, i když jsou si podobné jak vejce vejci a všechny do jednoho jsou stejně trapné. Ty jo, tak i když jsem si poznámky nepsal, i tak mám ten komentář dlouhý... Kdybych si je psal, asi to bude můj nejdelší komentář vůbec. Slabé 2* () (méně) (více)

Zemřela Jana Šulcová

Zemřela Jana Šulcová

29.07.2023

Ve věku 76 let opustila pozemské jeviště a plac jedna z nejoblíbenějších hereček 70. a 80. let Jana Šulcová. Už jako dítě navštěvovala Dismanův rozhlasový dětský sbor, účastnila se školních… (více)