Félicité

• Slovensko Félicité (festivalový název)
Krátkometrážní / Dokumentární
Francie, 2019, 12 min

Režie:

Antoine Frioux

Kdyby hory dokázaly mluvit, co by asi říkaly? Pierre Hourticq, Victor De Le Rue a Jérémie Heitz, kteří představují elitu současného lyžování a snowboardingu, se vydali na společnou výpravu na strmé svahy Montblanského masivu. Úchvatné záběry nám pomáhají pochopit, co tyto sportovce nutí neustále posouvat hranice a prozkoumávat hory, které jsou krásné a nebezpečné zároveň. (Mountains on Stage)

cocrHeLL

Bomba! Byť nejkratší, tak asi nejintenzivnější filmový zážitek festivalu Mountains on Stage. Zde se na svět, na lyžaře, na expedice, na člověka díváme z pohledu masivu Mont Blanc. Díváme se jak je masiv nemilosrdný a zároveň dokáže oplatit opatrnost a přirozený strach/autoritu nádhernými výhledy a zážitky. Za společnosti perfektních francouzských lyžařů a snowboardistů, tak máme za přítomnosti monologu Montblanského masivu možnost sledovat neuvěřitelné krpály, které lyžaři (snowboardisti) lezou jak nahoru, tak sjíždějí za doprovodu menších lavin. Celé se to vlastně opírá o myšlenku "co kdyby hory uměly mluvit?". ()