Krvavá magie (neoficiální název)

• italský

Evil Eye

Krimi / Horor

Itálie / Španělsko / Mexiko, 1975, 106 min

• Karlos80

Peter Crane je bohatý italský playboy, on trpí nočními můrami, které ho přijímají k tomu aby se dopouštěl vražd. Nikdo neví jestli jsou to jen noční můry nebo halucinace, které Petera ovládají. On vyhledá pomoc doktora, který ho ale shledá naprosto zdravím. Vraždy a rušivé vize však neustávají a Peter je čím dál tím víc přesvědčen že se jich skutečně dopouští. Zklamání. Čekal jsem úplně něco jiného. Tohle a grindhouse? Že to vyšlo ještě společně s filmem "Black Candles" v roce 2007 u firmy BCI v nějaké reedici ještě nic neznamená. Scénář vypadá zajímavě ale asi jen na papíře, z celkovým pojetím a ztvárněním už je to horší, všecko to nějak postrádalo smysl a bylo to nesouvislé, zmatené a divné, scény vypadají jak když jsou oddělené od zbytku filmu, nadpřirozená atmosféra moc nefunguje a herecké výkony jsou tu téměř nulové. Škoda že alespoň ten Steffen nedostal více prostoru a Richard Conte se snad raději měl z filmu rovnou omluvit. Myslím si že film se úplně vymkl z rukou a to nejen režisérovi, vypadalo to nadějně ale s postupem času se to začalo kazit až se to zkazilo úplně. Jedna velká neatmosferická nuda, tenhle 70s Eurohoror s nějakými malými giallo elementy.(16.1.2011)