poster

Zamilované ženy

 • Velká Británie

  Women in Love

 • Nový Zéland

  Women in Love

 • USA

  Women in Love

 • Kanada

  Women in Love

 • Austrálie

  Women in Love

Drama / Romantický

Velká Británie, 1969, 131 min

 • Flego
  ***

  Ken Russell je kontroverzný režisér, keď sa na sklonku šesťdesiatych rokov uvoľnila cenzúra, hneď to využil a začal točiť provokatívne snímky ( Milovníci hudby, Tommy ), kde sa nevyhýbal ani sexuálnym témam. Tento film patrí k takýmto, príbeh dvoch párov je značne komplikovaný, rozpráva o ich vzťahoch medzi sebou, o láske ako takej, o tom, čo túžia ženy počuť od mužov... Hudba i kamera sú dynamické, niektoré scény sú zapamätateľné ( scéna s koňom na železničnom priecestí ), Alan Bates podáva zaujímavý výkon. Príbeh nás od prvej minúty vtiahne do deja a na konci nás z neho vyhodí... a napriek stopáži, máme pocit, že by mohol ešte pokračovať. Váhal som medzi 3 či 4 hviezdičkami, výsledok vám je už jasný.(22.2.2008)

 • Houdini

  Oscar 1 : Herečka HR - Glenda Jackson + 3 nominace: Režie, Kamera, Scénář - A(5.2.2019)

 • saladín.
  ***

  Teror sexu cize v Russellovom podani maniakalna fraska. Zlejte jedneho precomingoutoveho homosexuala, jedneho bisexuala, jednu straight, jednu lesbu, potraste a vlozte na dve hodiny do viktorianskych rekvizit. Serve frenzied, idealne v genialne debilnom duchovnom prostredi neskorych 60tok. Cheers.(30.4.2008)

 • IdaHutt
  *****

  Skvostný, skvostný přepis obsáhlého románu D. H. Lawrence! Jak se říkává: kongeniální! Lawrenceova metoda vyprávění, jež využívá iracionální hlubiny emocí, vytrysklých v několika koncentrovaných, psychologicky vypjatých scénách, v kombinaci s lyrickými obrazy přírody, zde našla své adekvátní filmové vyjádření. Vášeň versus Láska ve vztazích mezi mužem a ženou - to je základní téma jak Russellovo, tak Lawrenceovo. A o homosexualitu, kterou zmiňuje jeden z komentářů, zde nejde ani náhodou. V případě Women in Love je zápas dvou nahých mužů skutečně zápasem "bratrským" - touhou po dosažení maximální důvěrnosti, nikoli však fyzické, nýbrž duševní a duchovní. Dva nazí muži už před sebou nemusí vůbec nic skrývat, nic hrát - ani svou mužnost. Lawrenceův román je pokračováním jeho knihy The Rainbow (Duha), jež společně s Ženami milujícími (tak zní titul vydaný v českém překladu) tvoří netradiční rodinnou ságu. Russell s větším časovým odstupem zfilmoval i Duhu, v níž si Glenda Jackson pro změnu zahrála matku Ursuly a Gudrun. A rovněž v tomto snímku Russell prokázal své hluboké pochopení pro Lawrence - tentokrát v příběhu mnohem idyličtějším, méně tragickém i méně filosofujícím, avšak tematicky stejně zaměřeném: hledání smyslu života v lásce mezi mužem a ženou. A ačkoli v Duze se skutečně lesbický vztah objevuje, je pouhou etapou, pouhým tápavým experimentem na složité pouti za kýženým cílem, tj. duchovní a sexuální jednotou dvou lidí.(11.10.2011)

 • - Prvý film v dejinách kinematografie, v ktorom boli zreteľne odhalené mužské genitálie. (dyfur)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace