Zamilované ženy

• Velká Británie Women in Love (více)

Neobvyklý milostný příběh se odvíjí kolem dvou sester ze středoanglického hornického městečka - Ursuly a Gudrun, jímž se dvořili školní inspektor Rupert a jeho nejlepší přítel, bohatý průmyslník Gerald. Zatímco ale mezi Ursulou a romantickým Rupertem vzniká harmonický milostný vztah korunovaný sňatkem, poměr Gudrun a Geralda je poznamenán bouřlivou, zničující vášní. (oficiální text distributora)

Flego

Ken Russell je kontroverzný režisér, keď sa na sklonku šesťdesiatych rokov uvoľnila cenzúra, hneď to využil a začal točiť provokatívne snímky ( Milovníci hudby, Tommy ), kde sa nevyhýbal ani sexuálnym témam. Tento film patrí k takýmto, príbeh dvoch párov je značne komplikovaný, rozpráva o ich vzťahoch medzi sebou, o láske ako takej, o tom, čo túžia ženy počuť od mužov... Hudba i kamera sú dynamické, niektoré scény sú zapamätateľné ( scéna s koňom na železničnom priecestí ), Alan Bates podáva zaujímavý výkon. Príbeh nás od prvej minúty vtiahne do deja a na konci nás z neho vyhodí... a napriek stopáži, máme pocit, že by mohol ešte pokračovať. Váhal som medzi 3 či 4 hviezdičkami, výsledok vám je už jasný. ()

IdaHutt

Skvostný, skvostný přepis obsáhlého románu D. H. Lawrence! Jak se říkává: kongeniální! Lawrenceova metoda vyprávění, jež využívá iracionální hlubiny emocí, vytrysklých v několika koncentrovaných, psychologicky vypjatých scénách, v kombinaci s lyrickými obrazy přírody, zde našla své adekvátní filmové vyjádření. Vášeň versus Láska ve vztazích mezi mužem a ženou - to je základní téma jak Russellovo, tak Lawrenceovo. A o homosexualitu, kterou zmiňuje jeden z komentářů, zde nejde ani náhodou. V případě Women in Love je zápas dvou nahých mužů skutečně zápasem "bratrským" - touhou po dosažení maximální důvěrnosti, nikoli však fyzické, nýbrž duševní a duchovní. Dva nazí muži už před sebou nemusí vůbec nic skrývat, nic hrát - ani svou mužnost. Lawrenceův román je pokračováním jeho knihy The Rainbow (Duha), jež společně s Ženami milujícími (tak zní titul vydaný v českém překladu) tvoří netradiční rodinnou ságu. Russell s větším časovým odstupem zfilmoval i Duhu, v níž si Glenda Jackson pro změnu zahrála matku Ursuly a Gudrun. A rovněž v tomto snímku Russell prokázal své hluboké pochopení pro Lawrence - tentokrát v příběhu mnohem idyličtějším, méně tragickém i méně filosofujícím, avšak tematicky stejně zaměřeném: hledání smyslu života v lásce mezi mužem a ženou. A ačkoli v Duze se skutečně lesbický vztah objevuje, je pouhou etapou, pouhým tápavým experimentem na složité pouti za kýženým cílem, tj. duchovní a sexuální jednotou dvou lidí. ()

saladín.

Teror sexu cize v Russellovom podani maniakalna fraska. Zlejte jedneho precomingoutoveho homosexuala, jedneho bisexuala, jednu straight, jednu lesbu, potraste a vlozte na dve hodiny do viktorianskych rekvizit. Serve frenzied, idealne v genialne debilnom duchovnom prostredi neskorych 60tok. Cheers. ()

Martin741

Malokedy sa mi stane, ze som si prial, aby film pokracoval. Tak ma to vtiahlo, ze som ani nevedel, ako ide cas. Stredoanglicke banicke mestecko vykreslene na urovni, Ken Russell ukazal rezisersky talent : 78 % ()

• Prvý film v dejinách kinematografie, v ktorom boli zreteľne odhalené mužské genitálie. (dyfur)