Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(52)

V Turecku ve městě Mogla se chystá slavná svatba bohatého podnikatele Sancara Efe s dívkou Menekse, kterou mu vybrala jeho matka. Menekse je zjevně velmi zamilovaná, zatímco Sancar se chová dost odtažitě. V průběhu předsvatebních obřadů mu místní blázen Kavruk připomíná osm let starou událost, kdy si Sancar ještě jako chudý hoch bral dceru velvyslance Nare, se kterou se od dětství milovali. Nare ale o svatební noci beze stopy zmizela a jejich příběh se stal legendou. Kavruk o ní složil píseň, ve které se praví, že se proměnila v ptáka... Nare ale ve skutečnosti žije v Černé Hoře, kde je její otec velvyslancem. Má malou dcerku Meleke a právě někoho zavraždila. Zkrvavený nůž pošle v černém pytli svému otci, sebere dcerku a spěchá na letiště, míří do Turecka, do Mogly. V letadle se seznámí s Gedizem Isiklim, aniž by tušila, že je to Sancarův přítel a obchodní partner, který do Mogly letí, aby byl Sancarovi svědkem na svatbě. Gediz se do ní na první pohled zamiluje... (TV Nova)

(více)

Videa (51)

TV spot

Recenze (2)

Soupalka 

všechny recenze uživatele

Co se vleče, neuteče. Hudba se až nezvykle povedla, jen občas vykrádá různé jiné zdroje. Také mi přišlo, že se seriál s postupujícími díly spíše trochu zlepšuje, což nebývá obvyklé. Za mne seriál táhnou především dobří herci a obecně zdařilý casting. Vyniká dětská postava Melek a také její dědeček a babička. Herecká poloha Engina Akyüreka je pro něj trochu nezvyklá a skvěle se mu daří nevypadnout z role. Co se týče scénáře, tak i když je základní nastavení poměrně zajímavé a rozhodně jej na první pohled nelze hodnotit jako romantickou slaďárnu, seriál se postupně víc a víc trápí s pohnutkami postav pro jejich mnohdy zcela iracionální jednání a přešlapuje na místě nebo zahrnuje velmi nereálné situace. To by se snad dalo částečně opodstatnit určitými kulturními rozdíly, kdy mimo velká města platí jiná pravidla. Asi nejlépe tento rozpor vystihuje komentář, který jsem na adresu seriálu slyšela " Co je to vlastně za skálu, co z ní všichni lítají a přitom neumírají"...Trápení scénáristů s pohnutkami postav vrcholí 36 dílem kdy ze seriálu musela ze zdravotních důvodů odejít Neslihan Atagül, ale s nástupem Tuby Büyüküstün se z toho už stává standardnější telenovela, která působí méně chaoticky. . ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Rozvláčné až utahané.Já to prostě nedám.Scénář asi dobrý .Má co sdělit o tamnější kultuře.Ale já jedu na evropské vlně . ()

Reklama

Galerie (288)

Reklama

Reklama