• dainio
  *

  Chytlavá ústřední melodie a některé gagy od Skameneho, jsou asi tím jediným, co se dá v tomto porevolučním braku vypíchnout jako nějaké pozitivum. Jinak se totiž jedná o naprostou magorii s velice trapnými výkony, scénářem, který byl sepsán zřejmě na "míse" a velkým dostatkem pořádných nelogičností. Už tak chabý pokus těžit z chabé Troškovy tvorby.(14.8.2007)

 • xaver
  **

  Hodně nepovedený pokus, který sice nepostrádá humor, ale ten je často za hranicí vkusu. V tomto případě nemám ani výhrady proti těm, kteří to hodnotili jako odpad, nicméně za některé herecké výkony dávám 2*, protože ti herci snad ani nemohou za scénář a režii, i když je pravda, že mohli odmítnout hrát v takovém pochybném projektu. Zejména se divím Heleně Růžičkové, která excelovala v Troškově trilogii Slunce, seno…(18.2.2012)

 • unclejack
  **

  Samozrejme, že sa nebavíme o ničom prevratnom. Film zaváňa kdejakou troškovinou, zvlášť scéna s prepadnutím autobusu a chabou sebaobranou za doprovodu premrštenej hudby. Ak si však dokážeme odmyslieť diery v zápletke, podpriemerný scenár a pár chabých a ešte k tomu aj predvídateľných fórkov, zostávajú nám ešte niektoré skutočne vtipné momenty. Síce ich treba dolovať dlho, ale oplatí sa. Nechápem, prečo má byť trilógia Slnko, seno v modrom pásme, hoci naivity a filmárskeho ne-umenia pobrala rovnako ako Trhala fialky. Dôvodom rozdielneho prístupu bude zrejme chabá zápletka, ale ako čiste pasívna záležitosť víkendového popoludnia to predsa ide, no nie? Okrem toho súhlasím, že je hromada horších filmov. Len vás pekne poprosím, Fredyho Aiysi už nikdy nie. Platí?(25.8.2014)

 • xerno
  odpad!

  Budu to formulovat jednoduše: Být dobrým hercem neznamená být dobrým režisérem. Helena Růžičková je vynikající herečka, a se Zdeňkem Troškou natočila trilogii slunce seno, avšak dostavila se revoluce a ona, jako že se může již točit všechno, chtěla natočit svoji, podobně vtipnou komedii, ale jak již bylo řečeno na začátku, neměla na to, je to brak...(10.5.2008)

 • MartyMcFly89
  odpad!

  Dva hlavní hrdinové jsou mi naprosto nesympatičtí, ani tu obézní Růžičkovou, ani jejího bratra (že by?). Téma filmu nic moc, občas ho dávají na Nově a mít co jiného na práci (což už teď mám vždy), nedíval bych se na něj dobrovolně. Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl, vesnické prostředí a vesnikost také nemám moc rád. 5%(9.11.2008)

 • - Ve scéně, kdy chce Jožin Karafiát (Jiří Růžička) zaplatit v hotelu za ubytování svých francouzských klientů, řekne pokladní 4 dvoulůžkové a jeden jednolůžkový pokoj. Francouzů však bylo deset. (Investman)

 • - Vekslák (Roman Skamene) jezdí ve voze Audi 90 Coupé cabrio, vyráběném v Německu v letech 1991 až 1996. (JARDAHONDA)

 • - Mezi Pařížany, kteří pozorují pomalovaný starý autobus a prezentaci Karafiátovic cestovní kanceláře, je i naivní malíř a cestovatel Libor Vojkůvka, autor malůvek na autobuse. (Ganglion)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace