Bart Tare (John Dall) už od detstva miluje zbrane. Po odchode z armády sa s priateľmi vyberie na karneval, kde stretáva dokonalé dievča - Annie Laurie Starr (Peggy Cummins). Annie pracuje ako ostrostrelkyňa v karnevalových vystúpeniach.
Bart a Annie sa vezmú, no ona je nešťastná kvôli ich finančnej situácii. Preto sa dvojica rozhodne cestovať naprieč krajinou a robiť vykrádačky. (matriosa)

Slasher

Působivá zločinecká love story, "where Hollywood wouldn’t dare" klenot mezi béčky svojí doby, který si rozhodně stojí za to vyhrabat. Ať už roztomilá pistolnická femme fatale, chemie hlavní dvojice, napínavý akční sekvence, zběsilý útěk před policií až daleko do kalifornský divočiny... GUN CRAZY je předzvěst uvolněných šíleností 70. let a po právu kultovka, svěží a ani chvilku nenudí. U mě navíc chvilku po získání zbrojáku dvojnásobná stylovka :) P.S. seznam dalších mad lovers klasik zde ()

Rob Roy

Oooo. I can still dig a supreme noir. Tohle sice není esenciální zástupce co se týče některých znaků ( dialogy, nasvícení ), ale o to přeci nejde. Jde o to, že ve mně v závěrečných minutách dokázal vyvolavat to povědomé mrazení v zádech ( tímto zdravím ostatní noir companions ). Svižné tempo, silná chemie mezi postavami, na svojí dobu dynamicky zrežírované automobilové scény a vůbec dobře zvládnuté exteriérové scény. Tak trochu Bonnie a Clyde 20 let před Arthurem Pennem. ()

Flakotaso

Zklamalo mě to v tom, že to nebylo příliš noirové. Chyběly mi ty klobouky, kabáty, zakouřené bary a sličné ženy. Zpracování je jinak výborné, od kamery až po celkovou svižnost příběhu. Docela mě však zmátla Peggy Cummins, která hrála jakoby měla typické postranní úmysly a ona ho nakonec opravdu milovala...no co už. Závěrečný odjezd kamery od klobouku v zamlženém rákosí byl ale opravdu luxusní. "Víš kolik stojí uživit dva lidi? Dvakrát tolik, co jednoho!" ()

Lima

Na Pennův ´Bonnie a Clyde´ se to dívá hodně zespodu, ale jinak je to kvalitní noir, ze kterého by byla nadšená hirnlego, protože žena je tady coby původce veškerého zla :o) Co odlišuje tento sympatický nízkorozpočtový kousek od tehdejší tvorby jsou ty použité novátorské prvky – zejména pohled kamery ze zadního sedadla, který snímá v přímém přenosu bankovní loupeže, mě naprosto dostával, to je do té doby nepoužívaný nápad, který udělá dobře vaším chuťovým pohárkům. ()

EdaS

"Some guys are born smart about women and some guys are born dumb." Gun Crazy (nebo Deadly Is the Female) pro mě představuje další noirovou lahůdku, o které jsem donedávna neměl tušení. Strhující, svižná a nebývale dynamická podívaná se opírá o výbornou ústřední dvojici, která si nic nezadá s duem Beatty-Dunaway. Asi se na Bonnie a Clydea pro porovnání budu muset brzo kouknout. ()

• Jeden ze scenáristů filmu Dalton Trumb je v titulcích uveden pod pseudonymem Millard Kaufman. Důvodem je skutečnost, že autor byl v době vzniku filmu na černém seznamu hollywoodské cenzury. (Hans.)