poster

Blázni do zbraní (festivalový název)

 • USA

  Gun Crazy

 • USA

  Deadly Is the Female

Krimi / Drama / Film-Noir

USA, 1950, 86 min

 • Han22
  ***

  On je poctivý mladík se zálibou ve zbraních, ona rozmažilá holka, která neumí být hodná a když se bojí tak zabíjí. Je to z toho láska a brzy také série vykradených bank, pronásledování policií a samozřejmě tragický konec. Gun Crazy je zkrátka takový základ pro desítky podobných filmů a přestože má spád a je celkem akční, nenabízí pro mě nic navíc - výborné postavy, herecké výkony, cokoliv. Takže standartní pohodová kriminálka.(19.3.2016)

 • Martin741
  ****

  Moj prvy film od rezisera Josepha H. lewisa a hned vyborny film -noir. Ustredna dvojka hercov ako John Dall a Peggy Cummins divaka zaujme a nepusti pocas celeho filmu. Pribeh ma svoje tempo a obcas je aj strhujuci, takze nuda nehrozi. Plus realie USA okolo roku 1950 su maximalne zaujimave. Zaver bol noirovo spravne drsny, temny a depresivny. Pre mna je Gun Crazy dalsim vybornym filmom -noir. Takze kvalitna noirova jazda u mna stale pokracuje. 89 %(14.3.2015)

 • Slasher
  ****

  Působivá zločinecká love story, "where Hollywood wouldn’t dare" klenot mezi béčky svojí doby, který si rozhodně stojí za to vyhrabat. Ať už roztomilá pistolnická femme fatale, chemie hlavní dvojice, napínavý akční sekvence, zběsilý útěk před policií až daleko do kalifornský divočiny... GUN CRAZY je předzvěst uvolněných šíleností 70. let a po právu kultovka, svěže natočená a ani chvilku nenudí. U mě navíc chvilku po získání zbrojáku dvojnásobná stylovka :) P.S. seznam dalších mad lovers klasik zde(30.3.2017)

 • Cushing
  ****

  Velké malé téma, béčkové zpracování, na béčkové (tedy té správné) úrovni. Potěšení z filmu? Velké. Přesah filmu? Malý. No a co? Od začátku do konce je na co se dívat, moula je sympatický, člověk by mu dvacku dal na potknání, a ta jeho vražedkyně je fakt fatální. Co chtít od filmu víc? Je to jen film, přece. A má oblíbená hláška: "You´re the only thing there is, Laurie. The rest is a nightmare." (Nepřipomíná mi to Wild at Heart? Doufám, že ne.)(3.1.2010)

 • EdaS
  *****

  "Some guys are born smart about women and some guys are born dumb." Gun Crazy (nebo Deadly Is the Female) pro mě představuje další noirovou lahůdku, o které jsem donedávna neměl tušení. Strhující, svižná a nebývale dynamická podívaná se opírá o výbornou ústřední dvojici, která si nic nezadá s duem Beatty-Dunaway. Asi se na Bonnie a Clydea pro porovnání budu muset brzo kouknout.(24.6.2007)

 • - Nadčasové vyprávění o šílené lásce mělo velký vliv na klasický snímek francouzské nové vlny U konce s dechem (1960) Jeana-Luca Godarda. (Petrus1)

 • - Jeden ze scenáristů filmu Dalton Trumb je v titulcích uveden pod pseudonymem Millard Kaufman. Důvodem je skutečnost, že autor byl v době vzniku filmu na černém seznamu hollywoodské cenzury. (Hans.)