Bart Tare (John Dall) už od detstva miluje zbrane. Po odchode z armády sa s priateľmi vyberie na karneval, kde stretáva dokonalé dievča - Annie Laurie Starr (Peggy Cummins). Annie pracuje ako ostrostrelkyňa v karnevalových vystúpeniach.
Bart a Annie sa vezmú, no ona je nešťastná kvôli ich finančnej situácii. Preto sa dvojica rozhodne cestovať naprieč krajinou a robiť vykrádačky. (matriosa)

Lima

Na Pennův ´Bonnie a Clyde´ se to dívá hodně zespodu, ale jinak je to kvalitní noir, ze kterého by byla nadšená hirnlego, protože žena je tady coby původce veškerého zla :o) Co odlišuje tento sympatický nízkorozpočtový kousek od tehdejší tvorby jsou ty použité novátorské prvky – zejména pohled kamery ze zadního sedadla, který snímá v přímém přenosu bankovní loupeže, mě naprosto dostával, to je do té doby nepoužívaný nápad, který udělá dobře vaším chuťovým pohárkům. ()

Rob Roy

Oooo. I can still dig a supreme noir. Tohle sice není esenciální zástupce co se týče některých znaků ( dialogy, nasvícení ), ale o to přeci nejde. Jde o to, že ve mně v závěrečných minutách dokázal vyvolavat to povědomé mrazení v zádech ( tímto zdravím ostatní noir companions ). Svižné tempo, silná chemie mezi postavami, na svojí dobu dynamicky zrežírované automobilové scény a vůbec dobře zvládnuté exteriérové scény. Tak trochu Bonnie a Clyde 20 let před Arthurem Pennem. ()

Slasher

Působivá zločinecká love story, "where Hollywood wouldn’t dare" klenot mezi béčky svojí doby, který si rozhodně stojí za to vyhrabat. Ať už roztomilá pistolnická femme fatale (x), chemie hlavní dvojice, napínavý akční sekvence, zběsilý útěk před policií až daleko do kalifornský divočiny... GUN CRAZY je předzvěst uvolněných šíleností 70. let a po právu kultovka, svěží a ani chvilku nenudí. U mě navíc chvilku po získání zbrojáku dvojnásobná stylovka :) P.S. seznam dalších mad lovers klasik zde ()

EdaS

"Some guys are born smart about women and some guys are born dumb." Gun Crazy (nebo Deadly Is the Female) pro mě představuje další noirovou lahůdku, o které jsem donedávna neměl tušení. Strhující, svižná a nebývale dynamická podívaná se opírá o výbornou ústřední dvojici, která si nic nezadá s duem Beatty-Dunaway. Asi se na Bonnie a Clydea pro porovnání budu muset brzo kouknout. ()

xxmartinxx

Až na tu schematičnost především v chování hrdiny velmi stylový noir se skvělou nejednoznačnou femme fatale. Taková betaverze Bonnie a Clydea, jen místo prosluněných polí je tu rákosí v mlze. ()

Bebacek

Za vším hledej ženskou.. - Autorem scénáře je (u nás poněkud opomíjený) Dalton Trumbo, jeho jméno v titulcích ovšem uvedeno být nemohlo, neboť figurovalo na tzv. černé listině. Skrývá se tu pod pseudonymem Millard Kaufman. Btw. taky jste dostali chuť na Bonnie a Clydea? :) ()

pepo

Toto bolo strašne dobré. Skvelo napísané, svižné, napínavé so super postavami a hlavne parádne zrežírované. Najmä jednozáberovka z auta je úplná paráda. Prečo ten film nie je nesmrteľná a citovaná klasika? 10/10 ()

Real Tom Hardy

Gun Crazy údajne zvyknú púšťať na amerických filmových školách nielen budúcim kameramanom a veľmi sa ani nečudujem, pretože čo tu s kamerou Harlan vyvádzal bolo niečo neskutočné a kľudne hodné všeobecnejšieho uznania v dejinách filmu na úrovni Orsona Wellesa a jeho opusu Občan Kane. A prečo som vlastne tak nadšený? Veľmi jednoduché – vidieť autentický noir z 50. rokov s totálnym minimom typicky odpudzujúco šerednej zadnej projekcie a kvantom automobilových scén (hlavne tých akčnejšieho kalibru) natáčaných bez nej a v reálnom čase plus s pohľadom zvnútra vozidla som ani nevedel, že chcem a potrebujem vidieť. Potešil tiež v jednej scéne záber na ciferník Bulova (x). A Trumbov scenár je jasný <3 (11.6.2021) (11.11.2022) ()

lesumir

Gun Crazy nemá s klasickým Noir žánrem skoro nic společného, ale film motivovaný příběhem Bonnie a Clydea je dobrý. Jinak ne, Rogue, nikdo není krásnějí než Faye Dunaway! ()

cheyene

Od filmu-noir jsem čekal o něco více, avšak řada scén divákovi utkví v paměti. Samotný námět není ničím novátorský. ()

JohnnyD

Úvodná a záverečná scéna to ťahajú do mierneho nadpriemeru. Inak ide o ďalšiu fádnu priemernú noirovku, navyše s nie veľmi temnou atmosférou a vizuálom, ktoré sa koncentrujú len na dve spomínané scény. A expozícia je príliš dlhá, zaberá vyše tretiny filmu. ()

Anderton

Chlapovi stačí k tomu, aby sa dostal na dno, urobiť iba jednu chybu. Totiž zapliesť sa s nesprávnou ženskou. To Bart urobil a divák čoskoro vytuší nevyhnutný koniec. Dej vychádza z rovnakej historky, z ktorej vychádzali aj tvorcovia aj tu tak často spomínaných Bonnie a Clydea, zaujímavejšie ale pre mňa je, a pri sledovaní Dallovej postavy som si toho viackrát všimol, že film bol hlavným inšpiračným zdrojom pre Godarda a jeho Bez dychu. Nová vlna a film noir občas vizuálne splývajú. Kameramansky veľmi vynaliezavé, napríklad pri jednom prepade sledujeme iba záber zo zadného sedadla na Annie, ktorá sa začne rozprávať s policajtom, pričom celé prepadnutie ostane na divákovej fantázii a o detailoch sa dozvedáme iba z rozhovorov medzi nimi. ()

classic

Veľmi dlho si nepamätám,že by som videl takýto film,ktorý ma bavil... Vášeň Barta spočíva v náruživom vzťahu k strelným zbraniam,ku ktorým prechováva veľkú úctu,nie preto,že by rád strieľal na ľudí vôkol neho,ale preto,že sa cíti v bezpečí a šťastný,a tak na začiatku vidím Barta v malej retrospektíve ako hodí šuter do okna,kde sa predávajú zbrane,jednu si potiahne,zbadá ho policajt,na súde vysvetľuje prečo... Sestra,kamaráti,učiteľka zo školy,títo hovoria,že Bartovo správanie je správaním malého chlapca,ktorý v podstate touto zbraňou nechce nikomu ublížiť,ale pre svoje okolie je zjavne nebezpečný,ktorého pošlú na inú školu,a tak sa nitky na nejakú chvíľu prerušia... V dospelosti sa Bart vracia domov,kde stretáva kamošov z detstva Clydea a Davea,pričom sa blížia pozrieť na karneval,kde stretáva osudovú babenku,ktorá má záľubu v tom,čo aj Bart,tak sa dajú dokopy,ladia k sebe,Laurie je pekná baba,ktorá ho ale zvedie na zlé chodníčky,to až neskôr... Laurie (Peggy Cummins) je takisto šikovná babenka,ktorá očarí Barta maximálne sexy prístupom na karneval šou,kde „ Bonnie a Clyde” čochvíľa začnú praktizovať prepady,vykrádačky,čo bude aj pár mŕtvol,Laurie ho prehovorí na takýto druh života,lebo živoria,chceli by sa mať lepšie,tak skúsia ísť do tejto profesie,z ktorej niet možné dať výpoveď,tak sa prepadávajú čoraz viac v extrémne vťahujúcom príbehu,kde som sa nevedel nabažiť tejto dvojice,ktorá sa blížila k svojej vlastnej deštruktivite v tak excelentnom podaní pomocou réžie,kamery,uhlom kamery,totálne úžasne sú zábery z auta,odkiaľ sa kamera nepohne,len sledujeme,čo urobia... Neskoršia verzia snímku Bonnie a Clyde od Arthura Penna je oveľa brutálnejšia,táto stáva najmä na dusnej atmosfére dvoch ľudí,ktorých osud bol sa stretnúť,zažiť adrenalín,milovať sa,ale od začiatku som vedel,že Bart je dobrák od kosti,preto mi ho bolo ľúto ako skončil,Laurie bola zvyknutá takto žiť,ale ľúto mi bolo jej koncu... Tak ako vraví zaujímavý názov tohoto výborného klasického filmu noir: Gun Crazy je pre túto dvojicu spása na duši,pokiaľ sa neposunú o krok dopredu,kde takýto feeling naberie iné tempo. Odporúčam jednoznačne vidieť,úžas!!! ()

Flakotaso

Zklamalo mě to v tom, že to nebylo příliš noirové. Chyběly mi ty klobouky, kabáty, zakouřené bary a sličné ženy. Zpracování je jinak výborné, od kamery až po celkovou svižnost příběhu. Docela mě však zmátla Peggy Cummins, která hrála jakoby měla typické postranní úmysly a ona ho nakonec opravdu milovala...no co už. Závěrečný odjezd kamery od klobouku v zamlženém rákosí byl ale opravdu luxusní. "Víš kolik stojí uživit dva lidi? Dvakrát tolik, co jednoho!" ()

Flego

Málo známemu režisérovi sa podarilo vytvoriť kvalitnú atmosféru a navzdory veľmi jednoduchému príbehu, vzniklo príjemné noirové prekvapenie. ()