S dívkami je to jiné

Different for Girls

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie, 1996, 97 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $300,645Tržby Celosvetovo $-(21.2.2009)

Zajímavý snímek o dvou přátelích, kteří se po dlouhé době znovu setkali a hledají si k sobě znovu cestu - problém je v tom, že jeden z nich kdysi býval muž :)(11.1.2003)

podle mě je Steven Mackintosh budoucí velkou světovou hvězdou. Kdekoliv jsem ho viděl, tak podal takovej výkon, že by mu mohla většina dnes známých řitěk v Hollywoodu sakra závidět.(24.12.2005)

Netradiční, s typickým britským humorem zpracovaný příběh o dvou dávných přátelích, z nichž jeden prodělal změnu pohlaví. Herecká dvojka v podání Rupert Graves a Steven Mackintosh táhnou společně celý příběh a chemie mezi nimi je perfektní. Rupert byl ve svých mladých letech sakra sexy:) Většina mužských představitelů, kteří ztvárnili ženské (nejen) trans role, jsou coby ženy velmi atraktivní. Byl to už Dustin Hoffman v Tootsie, nebo Lee Pace v dramatu Vojákova dívka. A Steven mezi tyto krasavce také patří.(30.4.2017)

Nejhustší bobřík v nepornografické kinematografii. A velmi silná chemie mezi oběma hlavními ... no, řekněme: postavami. A i když tady spolukomentující vyzdvihují Stevena Mackintoshe coby Kim, já dávám zlatou medaili Rupertovi Gravesovi a jeho scéně vybičovaného chtíče, který se marně snaží zakrýt. Zkrocená horo staň se povinnou četbou pro školní dítka, protože tohle je film o pochopení a toleranci nejenom mnohem dřív před tebou, ale zašel i mnohem dál.(10.4.2014)

Britská romantická skorokomedie o jednom nekonvenčním páru, kterou vynáší nad průměr hlavně vynikající výkon Stevena Mackintoshe, jehož jemnou ,kultivovovanou a zdrženlivou Kim jsem mu bez problémů věřila do posledního záhybu jeho ženských šatů.(5.2.2013)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 1996 - 1. cena Grand Prix des Amériques(20.2.2010)

• Martin741

Sexualne deviacie zas uraduju..... alebo jaxa zasrana transka Karel nechala preoperovat na zensku. Pripominalo mi topomaly az oslavu tej sexualnej deviacie, cize plane , nebrat . 25 %(3.6.2018)

Příjemný film s tématem, které mě velice zajímá, Nejvíc oceňuji herecký výkon Ruperta a také soundtrack. V Kim jsem celou dobu viděla bohužel chlapa, maximálně transku, ale nedokázala jsem ji vnímat jako "girl". Nicméně to ničemu neublížilo, jsou to poctivé 4 hvězdy.(13.9.2015)

Milá britská romantická komedie o vztahu mezi dvěma bývalými spolužáky, trochu ulítlým a zemitým motorkářem v podání Ruperta Gravese a kutivovanou, zakřiknoutou a mírně upjatou třicítkou Stevena Meckintoshe. Problém je, že ta dívka, kdysi byla kamarádem. Pro mě příjemné překvapení. Do topky si to asi žádný fanoušek romantických komedií asi nedá, ale kdo má rád civilní, nenásilně natočené vztahovky a nevadí mu pomalejší tempo, určitě si film užije.(6.9.2013)

Velmi příjemný film. Osobně mě ani tak nezaujal Steven Mackintosh, který sice podal výborný výkon, nicméně v mém případě jsem v něm neustále viděla muže v ženských šatech, nikoliv ženu, což mi prostě určitým způsobem vadilo, leč chápu, že o moc uvěřitelněji to asi udělat nešlo. O Rupertu Gravesovi škoda mluvit, jeden z mých největší hereckých oblíbenců, role open-minded rebela s dobrým srdcem a do kolen dostávajícím úsměvem mu byla šitá na míru. Původně jsem chtěla dát 4* s tím, že se určitě budu chtít podívat znovu, film ve mně ale z nějakého důvodu zanechal hlubší dojem, než jsem čekala + vynikající hudba, což vyústilo v konečných 5*.(5.1.2016)

Velmi příjemná oddechovka na mírně kontroverzní (tehdy) téma. včetně dobře zabudované osvěty a občasného humoru - mám jen dvě připomínky 1) Scénář je poněkud děravý a událost vedoucí k hlavní zápletce - k "policejnímu zadržení" hlavních hrdinů je velmi "umělá". A vynucený pobyt Kim u sestry je také odůvodněn velmi mlhavě. Ale je nutný pro "procitnutí" všech zúčastněných. 2) Steven Mackintosh hraje skvěle a Ruperta Gravese pohodlně přehrává, ale je na něm bohužel vidět - v obličeji, že je pouze maskován, že potřebné hormony nikdy nebral. Jen více takových optimistifilmů!(27.7.2013)