• Gekacuk
  ***

  Ladislav Rychman má celkem nevyrovnanou filmografii. Láska na druhý pohled stojí někde uprostřed. Asi by bylo lépe, kdyby nebyl natočen jako muzikál. Hudba v tomto filmu opravdu není moc dobrá. I to radostné poskakování studenstva se těžko snese. Svěží a energická Ilona Svobodává ukázala, že je výborná herečka. Čenský byl i v tomto filmu poněkud toporný. Vladykovi tu nepraktičnost docela věřím, ale vysokou inteligenci už tak moc ne. Nádherná Marie Málková film ozdobila. I Hana Brejchová v téměř němé roli administrativní pracovnice má stále okouzlující úsměv. Myslíková, Větrovec a Jelínek předvedli svůj standard. Láska na druhý pohled je průměrný český film, který ovšem ve srovnání se záplavou dnešních (především amerických) béčkových filmů vyznívá dobře. Takže stojí za shlédnutí. Kdyby pro nic jiného, tak pro srovnání se Starci na chmelu.(11.3.2012)

 • argenson
  ***

  Můj první problém - nemám rád Čenskýho. Další věc - duo Malásek-Bažant se zjevně vyčerpalo, protože při vší snaze tady hudba zní jako hodně slabý odvar ze Starců na kolejích a Dámy na chmelu. Z roku 1981 bych si vzpomněl na řadu výborných písní od Gotta po Katapult, ovšem tenhle bezzubý pokus o disco je zcela nezáživný. A pokud by si neznalý cizinec pouštěl víc filmů z té doby, došel by k závěru, že celej socialismus u nás byl o tom, že uštvaní rodiče stavěli domy pro nevděčné děti, aby se nakonec všichni navzájem pochopili, usmířili atd. Nicméně, posledních zhruba dvacet minut filmu je vydařenou a dobře vygradovanou situační komedií. A všechny ty známé tváře jsou zastíněny nádhernou a okouzlující Marií Málkovou, kterou je vidět málo a která i v rádobyteplákách je naprosto dokonalou dámou.(2.10.2010)

 • dawe787
  ***

  Asi spíše 2,5 hvězdy, ale to nejde:-) vadilo mi tu hlavně občasně zpívání študáků jako v nějakém muzikálu. Čenský mi nikdy nevadil a jako úsměvný příběh to nebylo zase tak špatné a poslední část byla docela vydařená. Rodiče obou zamilovaných občas excelovali, hlavně si pamatuji na Větrovce v roli stavitele vily, kdy nechal pořádně zazvonit rodiče své budoucí snachy a řekl: tak teď to stačí, jdeme otevřít :-)(10.4.2011)

 • rakovnik
  ***

  Opět konstatuji, že nevím, kde bere distributor odvahu hodnotit filmy a v popisu obsahu se dopouštěd nepravd. Hlavní hrdinové totiž nebydleli ve stanu v parku. Každopádně se jedná o jakýsi pokus o hudební film, ale písní se zpěvy je čím dál méně. Tak jak s postupujícím časem ubývá písní, tak také ubývá zajímavého děje. Nakonec dilema "co je lepší", zda vila, nebo budoucí architektka, vyřeší jak jinak láska. Závěr filmu už je vyloženě scénáristická nemohoucnost a dobrý dojem z první poloviny filmu zkazí.(26.12.2014)

 • Master19
  **

  Normalizační Romeo a Julie protkaná šílenými hudebními vložkami se velmi rychle mění v klasickou "komedii" osmdesátých let vyfrézovanou podle jednotné šablony. Jde o prachy, bydlení a dobrou pověst, ale když se maj ty mladí rádi, tak jde všechno stranou, vždyť bez zedníků by byli architekti na nic. Příběh je plochý až to bolí a tam, kde ostatní dokázali propašovat nějaký ten "nepovolený" vtípek, nebo aspoň dobrou muziku autoři jen šlapou vedle. Slabota.(27.5.2014)

 • - Jan Cmíral st. si zahrál ve filmu se svým synem Janem. (M.B)

 • - Název filmu Láska na druhý pohled zazněl na taneční zábavě v klubu vysokoškoláků, kde hrála kapela. (M.B)