Reklama

Reklama

Boku no Hero Akademia THE MOVIE Heroes: Rising

  • Japonsko 僕のヒーローアカデミア THE MOVIE ヒーローズ:ライジング (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Protože symbol klidu a míru, největší hrdina ze všech All Might odešel do důchodu, tak se vlna kriminality ve světě nepříjemně zvedá. Vlády proto vymýšlí, jak co nejrychleji uspíšit nástup nové generace hrdinů, kteří by pomohli s udržováním pořádku. Prvním krokem bylo zavedení možnosti získat hrdinskou licenci i pro studenty prvního ročníku hrdinské akademie a nyní přichází nový projekt, v rámci kterého se třída 1-A stane ochránci pořádku na malém a odlehlém ostrově Nabu. Zde bez jakéhokoli dozoru dospělých budou studenti dbát na pokoj a pohodlí místních obyvatel. Ovšem nebyl by to Midoriya Izuku a jeho spolužáci, aby se i zde nezapletli do dalšího smrtelného nebezpečí... (Jeoffrey)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (10)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Stejně jako u prvního filmu i u tohoto druhého bych dokázal najít nějaké věci, které mi ne zrovna sedly. Třeba to, jak se postavy do celé situace dostanou,nebo fakt že i ve filmu se zase z části recyklují osvědčené narativní metody jako v seriálu (musí tam být děti v ohrožení, protože to nejvíc zabírá pro vybudování emocí u diváků, musí tam být důraz na týmovou práci, musí dojít na Deku 100% a musí být způsob, jak si poradit s jeho následky...). Je zde ale mnohem víc věcí, které mi dokáží pomoci na tohle zapomenout a prohlásit, že jsem si to sakra užil! Potěšilo mě, že tady nemáme hlavního hrdinu, ale hlavní hrdiny. Bakugo dostává stejně prostoru jako Deku a po pravdě je i tady častokrát mnohem zajímavější a pro mě sympatičtější, protože je prostě víc "cool". Akce je čirá nádhera, je to naprostý dynamit a při posledním souboji mě napadlo jestli náhodou nekoukám na povedenou adaptaci něčeho ze světa Dragon Ballu. Studio Bones mě opět přesvědčilo, že akční scény zvládá na výbornou a tak bylo vše zběsilé, barevné, plné plynulých pohybů... Příběhově je to klasika, kdo zná seriál tuší co má čekat, ale stejně jako u seriálu spousta těch osvědčených narativních metod pořád u někoho jako jsem já funguje a tak dokážu v určitých momentech cítit soucit, jindy obavy o některou z postav a během soubojů sedět na okraji židle a skoro nedýchat napětím. Za mě se to zkrátka i tady povedlo a pro mě to byl opět silný zážitek. 8,8/10 ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Lepší jak první film, i přesto že naše milá 1. A byla velice uměle vhozena na řídce obydlený ostrov, aby zde vypomáhala. Kdo by jen mohl počítat s tím, že se na ostrov, kde lišky dávají dobrou noc, vydají hodně silní zlosynové, že? Pohodičku zapadajícího venkovského slunce vystřídá zlověstná bouře a animátoři studia Bones si s ní velmi dobře poradili. Kromě závěrečné bitvy nedostaneme nic navíc, ale to nevadí, protože tohle je film na stříbrná plátna, abyste si užili naše hrdiny ve větším ražení – doporučuju si to hodit na kvalitní promítačku, fakt to zato stojí. Akční, záchranářské a konečně bojová spolupráce Bakuga a Midoriji; na tohle se strašně těším v seriálu, kdy si tihle dva řeknou, že je načase spolupracovat, aby tomu silnému hajzlíkovi nakopali zadek. Je to film, takže jsem se o postavy nebála tolik, jako u sledování seriálu a u konce jsem si říkala, jak to jako vyřeší, protože tohle se stát nemůže, což mi trochu vadilo (kdo by chtěl během akční scény přemýšlet, jakou scénáristickou kličku tentokrát použijí, místo aby si užíval boj?), ale jinak jsem spokojená. Přece jenom jsem si šla pro další zážitky 1. A a ty jsem dostala. ()

Reklama

Blondsky 

všechny recenze uživatele

Ano, je to plné klišé a vlastně to vykrádá sebe samo, ale to, jak je to zase zpracováno…Nemám slov. Hudba a animace ve finále (to má sice 50, ale cca posledních 20 minut) je naprosto geniálních a umíral jsem blahem. Po tomto úplně nechápu zaváhání v páté sérii, ale věřím, že se to zlepší. A hype na třetí film nejde vyčíslit… ()

TomX2 

všechny recenze uživatele

Heroes Rising je pre mňa osobne najlepším prírastkom z BNHA univerza. Nebol som si síce úplne istý, či tomu dať aj tú štvrtú hviezdu, keďže to je strašne predvídateľné a všetko sme už tak nejak v seriáli videli, ale nakoniec tomu tie štyri hviezdy dám. Ono kvôli tým posledným štyridsiatim minútam plných parádnej animácie, hudby a celkovo technickému prevedeniu, kde aj každá vedľajšia postava má svoj priestor ani nemôžem inak. Naviac sa z prvotne strašne ukričaného hajzlíka Bakugo stala celkom príjemná postava a do budúcna ešte určite bude mať čo ponúknuť. ()

Terezinka198 

všechny recenze uživatele

Lepší než první film. Sice tady máme klišé momenty (záchrana dětí, kdy je jedno z nich "strašně" důležité, "lehce vynucená" spolupráce - nejen s Bakugem ;), odříznutí od jakékoliv pomocí? Check. Padouši jsou nejdříve strašně silní a pak je čirou náhodou všichni hravě porazí? Yup, yup. A "náhlá síla" - to jsem se na chvíli zarazila, zda nebyli autoři náhodou opilí, protože "ne vše je přece dovoleno", protože by tím popírali logiku samotného seriálu. Ale aby to neznělo jen jako kritika - lemme fangirl about Bakugo cuz no reason :D snad jenom to, že je 100x lepší než celý Deku - jsem strašně ráda, že už to není "jenom" o Dekovi a jeho řvaní, ale tentokrát nám stejně často a stejně hlasitě (možná i hlasitěji) řve i Bakugou, kterého jsem si v průběhu seriálu moc oblíbila a hravě strčí zelenovlasého hlavního hrdinu do kapsy. Při posledním souboji to byl samý Super Saiyan, ale pobavilo, a to je hlavní. (A dokonce na začátku dostaneme trochu našich známých padouchů ze seriálu ;) more of Dabi-saaaaaan, please) Hoši z Bones to hold umí krásně spracovat, odvyprávět a naladit vás do správné noty. A co teprve ta hudba? Eargasm. 9/10 ()

Galerie (188)

Reklama

Reklama