Reklama

Reklama

Shazam! Hněv bohů

  • USA Shazam! Fury of the Gods (více)
Trailer 5

Billy Batson a jeho nevlastní sourozenci se stále učí skloubit životy teenagerů s kariérou superhrdinů. Když na Zemi ale dorazí trojice prastarých pomstychtivých bohyň, Billy a jeho rodina jsou vrženi do boje nejen o superschopnosti, ale i životy jich samých i celého světa. (Vertical Ent.)

Recenze (63)

pepo 

všechny recenze uživatele

Shazam: Hnev bohov je štandardnou komiksovou výplňou, ktorú keď neuvidíte, nič sa nestane. A keď ju uvidíte, tak vás na dve hodinky miestami zabaví a ponúkne presne to, čo od tradičnej žánrovky očakávate. Ale ani nič viac. Nejaká pridaná hodnota chýba a z celého projektu je cítiť pachuť povinnej jazdy, ktorá bola v produkcii a bolo ju treba pre reštartom série nejako dôstojne dokončiť. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Shazam a jeho rodina stojí tentokrát proti trojici antických záporaček s božskou silou a naštvaným drakem. Víc akce a víc triků ale bohužel neznamená víc kvality, Shazam! Hněv bohů většinu času vypadá jako komiksovka z výprodeje. Trikově jde o vyloženě nepovedenou záležitost a hapruje to i v akci i humoru. Výsledkem je nevýrazná superhrdinská podívaná, která se nikdy nerozjede tak, aby dokázala skutečně zaujmout. A pak skončí a v hlavě po ní nezůstane nic. Více zde. ()

Toren 

všechny recenze uživatele

6/10. V základu jde stále o mix rodinného bijáku a uvědomělé zábavy, do kterého se shodou náhod dostalo několik superhrdinů a slušná porce akce. Pořád je to zábava (Steve je gag roku!), pořád to má srdíčko (Freddy ftw) a pořád je radost to sledovat (nejen kvůli roztomilé Rachel Zegler). Jen je to tentokrát trošičku generičtější a v mnoha tématech zkratkovitější, než naposled. Přesto pořád moc fajn a své! Více: ZDE! ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

SHAZAM! pokračuje ve šlépějích prvního filmu a servíruje tak, příjemný nadnesený návrat k superhrdinským kořenům. Rodinná pohoda nemusí každému sednout, ale já jim to žeru a užívám si to, co dnes prostě u supráků chybí. Hodně zde pomáhá i extrémně charismatický obsazení. Bál jsem se, že nebudou vědět jak s Billym a ostatními naložit, ale krásně navázali na témata z prvního filmu a dokážou tak i dojmout. Jak tu jiní zmiňují problémy s digitálními triky, tak osobně s tím problém nemám zvláště u projektů, který se neberou tak vážně jako právě SHAZAM! Druhá půlka sice pokulhává v tempu a je tu pár problémů, jako nedostatek dětských herců, zvláště Ashera Angela nebo deus ex machina cameo na konci. Komu se líbila jednička, tak tohle je trochu slabší odvar. Komu se nelíbila, tak nemá cenu dvojku ani zkoušet. Více ZDE! ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

První film se mi líbil víc buď proto, že byl první, nebo proto, že si vlastně na nic nehrál. Hněv bohů je sice v základu pořád tatáž klukovská blbina s odzbrojujícími hrdiny a jejich neméně odzbrojujícími alter egy, ale mohl se vyvarovat snahy být něčím víc, protože se to k němu moc nehodí a z těch dobrých a dobře podaných vtipů a záplavy mytologických tvorů to poněkud trčí. Přesto mě mrzí, že třetí díl nejspíše nebude a Shazamův neúspěch připisuji spíš předávkování publika než jeho údajným nekvalitám. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Shazam! Hněv bohů je slušnou záležitostí, které nejvíc ubližuje srovnávání s původním filmem, snaha o epičtější měřítko a menší nemotornost v rámci vize. David F. Sandberg pořád působí jako šikovný filmař, jeho Hněv bohů je ovšem spíše obětí starého vedení filmového DC Comics. Jen čas napoví, zda nový management dua Gunn/Safran bude tím správným ořechovým, Hněv bohů ovšem nevyhnutelně ukazuje, že budoucí filmy ze stáje DC Comics budou muset stát na větší míře kompromisů mezi zadavatelem a zprostředkovatelem…. Více zde ()

liskam 

všechny recenze uživatele

Kdyby měl v budoucnu Black Adam s Harley Quin  děcko, pravděpodobně by to mohl být Billy. A jak moc jsou oba hrdinové rozdílní, tak je na tom stejně i tenhle film. Třetí hvězdu dávám hlavně proto, že jsme s humorem nenašli až na pokraj trapnosti.  (Tak jak to udělal Gunn s Píčmejkrem). Takže za mě solidní 3* a 70% ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Shazam! Hněv bohů je zcela konvenční komiksový snímek, který nikoho nenadchne, ale zároveň ani neurazí. Aspoň tu tentokrát máme záporáky s lidskými tvářemi a ne nějaký počítačový výtvor bez náznaku mimiky a špetky charismatu. V rámci nedávno ztroskotaného DC univerza je to jedna z těch lepších (čti „alespoň průměrných“) záležitostí, s jejíž hlavní cílovkou se nicméně minimálně tak o 15 let míjím. Více zde. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Shazam!" bol jedným z mojich najobľúbenejších komiksovým filmov, roku 2019 a najmä som mal pocit, že som sa dočkal niečoho celkom unikátneho. Takže som bol zvedavý, kam sa posunie pokračovanie. Bohužiaľ sa však rovnaká jazda ako prvýkrát nekoná. Nechcem tvrdiť, že by "Shazam! Fury Of The Gods" bol zlým filmom, no po tom čo som mal vidieť možnosť prvýkrát to nemá už ten efekt ako naposledy. Možno za to môže fakt, že naši hrdinovia sú starší, no z výkonu Zachary Levi mám pocit, že je stále ten istý Billy ako počas prvého filmu. Je vtipný a dáva do filmu dobrú energiu, no pôsobilo to inak, keď mal Billy 13 a keď má 18. Okrem toho ma mrzí, že rola niektorých postáv je tak jednoznačná, až je škoda, že sa to tvorcovia nesnažili ani nejako zakryť. Napríklad Anna. Finále je podľa mňa taktiež slabšie ako to bolo počas prvého filmu a tak trošku ma aj štve, že sa film na konci rozhodne urobiť niektoré veci, ktoré dokážu aj pokaziť dobré momentky. Najlepším elementom filmu je pre mňa Helen Mirren, ktorá sa do role bohyne Hespery tak neskutočne ponorila, že som jej to veril so všetkm. A ešte by som pridal, že filmu dávajú trošku zaujímavejší tón aj starosti, ktoré má Billy vo svojej hlave. Čo sa ostatného týka, nejako nemám pocit, že by ma film nejako výraznejšie zahákol. Občas príde scénka, čo ma vysoko pobavila ako napríklad čítanie listu (nemá chybu), ale ako celkový film mám pocit, že blesk dvakrát neudrel. Bohužiaľ. Hodnotenie: B ()

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Shazam 2 je poctivá zábava. Není to film, který na vás nějak extra zapůsobí, ale nenudí a má sem tam dobrou akci. Navíc záporačky Helen Mirren a Lucy Liu jsou fakt skvělé, jde z nich respekt. Velká škoda, že když už tvůrci vědí o restartu univerza, nebyli na konci trochu odvážnější. Naopak dotáčky v samém závěru filmu působily spíš rušivě. Celkově 3 hvězdičky a rozhodně lepší podívaná než na většinu posledních Marvelovek. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Heterofóbny hrdina ako lákadlo na rodinno-dobrodružný film, kde ide len o to rýchlo zarobiť peniaze, komercia nad filmový pôžitok. Podivná popkultúra, ktorá zarába. Námet, herecké výkony, dramatické efekty i patetický humor určite horšie než v jednotke. Nesympatický hrdina v popredí neambicióznej kinematografie, ale pre popcronových žrútov to stačí. ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Hněv bohů je správné pokračování, které na jedné straně nabízí ještě více akce, (meta)humoru, barev a nápadů, přičemž ve stejném poměru se zvyšuje i výskyt nelogičností, opravdových hloupostí a naprostého idiotismu, kterého se postavy dopouštějí v zájmu vyšroubování napětí a strachu. Jenže film a jeho hlavní postavy potom působí neuvěřitelně hloupě. Charaktery jsou v jeden moment šíleně overpowered a o minutu později utíkají před nebezpečím stejně rychle jak normální lidé. Při potřebě přesunu z bodu A do bodu B se jak auto, tak létající superhrdina setkají v cíli ve stejnou chvíli. Při zisku hlavní zbraně se superhrdina stejně utíká schovat, místo toho, aby ji využil k aktivaci schopností u ostatních z party nebo k jednoduchému zničení nepřítele. Chápu, že Billy není nejostřejší tužkou z penálu sirotků, ale ocenil bych, kdyby hlavní postava využívala víc než 2 nervové synapse a mozek využila k něčemu jinému, než střílení hlášek. Určitě jde příběh napsat tak, aby byl napínavý a aby superhrdina nevyhrál během 5 minut, aniž by musel působit jako naprostej trotl. Na druhou stranu i přes neuvěřitelnou iritaci, kterou mi film dokázal během 2 hodin způsobovat, jsem se dokázal dost dobře bavit. Shazam! prostě nejde brát tak úplně vážně a proto se mu dá leccos odpustit - rozhodně né všechno, ale leccos. Ke slabým 4 hvězdičkám dotlačilo film propojení s Peacemakerem. ()

necisty 

všechny recenze uživatele

Já to asi budu brzo psát ke každému podobnému filmu, ale vážně mě tento trend hodně s*re. Jsem mírumilovný člověk a ať každý vypadá, jak chce, ať si každý dělá, co chce. Jen mi vadí, když do filmu superhrdinů cpou neschopné děcka, které mají zachránit svět, všechny možné rasy a tělesné dispozice, jen abychom dodržely kvóty. Prosím vás, držte se originálů, necpěte do komiksu z ryze amerického prostředí nebo do řecké mytologie Asiaty a jiné národy. Nic proti nim, Ross je skvělý a charismatický herec, Lucy Liu je nádherná baba a též skvělá herečka, jen tohle je prostě všechno špatně. A co ten morbidně obézní kluk, který v půlce filmu prohlásí, že je gay. To už si vážně děláte prdel?! A tady si sami neprotiřečíte? Protože v podobě superhrdiny se z něj stejně stane svalnatý krasavec. Tady se nebojíte, že vám někdo vytkne, jak vlastně tlouštíkovi říkáte, že by se sebou měl něco dělat, jinak nebude mít zástupy obdivovatelek? Ano, přesně takto to je! Vždyť to mohli hrát normální děti, nijak krásné, ale obyčejné. Z mých úst to asi nebude znít tolik neutrálně, ale víte, kde se toto krásně podařilo? V Harry Potterovi. Spousta ras nenásilně sjednoceno v jednom díle. Fakt už mě to nebaví. Doufám, že když už nám James Gunn ruší Henryho Cavila, Bena Affleca a nádhernou Gal Gadot, za kterou tu děkuji, tak udělá přítrž i těmto manýrům. Film bohužel vzhledem na výše uvedené už není, co bývala jednička a za co jsem ji vyzdvihoval. Tady jsem za hodně zpackané klišoidní finále chvíli uvažoval nad 3 hvězdami, ale závěrečná přítomnost superhrdinky za pomoci silně dunících Dolby Atmos reproduktorů mi vytvořila nutnou husí kůži. ... GA Cinema 4K DA ()

majo0007 

všechny recenze uživatele

Digitálny bordel v celej! druhej polovici robí z filmu infantilného kríženca Súboja titanov a hociktorej časti Harryho Pottera - nie v dobrom zmysle slova. Film má jediné pozitívum - posledný raz uvidíme poleno Gal Gadot v roli Wonder Woman (pretože patlala Patty Jenkins poslali producenti voňať fialky odspodu). ()

JohnSmith 

všechny recenze uživatele

Druhé rodinné dobrodružství Shazama není špatné. Levi mi sice není moc sympatický, ale celkově je film dost vtipný. Jasně, že postavy se chovají divně, když jsou to vlastně puberťáci, ale bohužel největší záporák, kterým je Liu, je hrozná. Mirren a Hounsou jsou tak tím nejlepším na celém filmu. Akce taky nebyla špatná, ale občas mi přišly triky dost levné. No, uvidíme jak bude konec DC univerza vypadat s Flashem a Aquamanem. ()

drackula 

všechny recenze uživatele

Žijeme naozaj čudnú dobu. DC točí lepšie family friendly filmy ako Marvel. Filmu je určite čo vytknúť, ale bavil som sa. Páčilo sa mi to oveľa viac ako jednotka a aj vtipy mi pripadali trefnejšie. 80%  IMAX Cinemax Bory ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Má to přes 2 hodiny a nemá to žádné hluché místa. Má to v rámci možností skvělou akci co je lepší než v jedničce i triky až na jednu scénu kdy auta vrazí do bariéry ujdou dokonce kouzla jedné z čarodějnic připomínají Doktora Strange a začátek připomíná Nezvratný Osud 5. Menší problém je se záporáky jedna je  hned od začátku hodná druhá je zlá tak 10 minut a má se Shazamem souboj tak 10 minut jinak nic nepředvede a třetí je hned od začátku záporná. Velké plus je i za humor , který je oproti jedničce  lepší a takový režisér všech tří Ant Manů by se zde mohl učit jak se to dělá . Ani konec už není takový digibordel a je to více přehledné oproti jedničce. Ohledně toho camea známé postavy z Dc v té restauraci to ona nejspíše není proto jí nejde vidět do tváře a na konci to je ona to je nejspíše scéna z dotáček jelikož ani v titulcích a ani v castingu není uvedená. Jinak podle Gunna zde není nic co by porušovalo nový vesmír v Dc tak, že pokračování je možné a konec prý navazuje na začátek Flashe. Ohledně potitulkovky tu týmovku neznám tak, že těžko hodnotit a  druhé nevím co tam bylo jelikož youtube nabízí jakýsi vtip zatímco jinde čtu, že tam byl Dr Sivana a Mr Mind. 80 procent ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Mám rád komiksové filmy, oblíbil jsem si první díl Shazama a víceméně jsem cílovka. Trailery nebyly úplně zlé, ale neměl jsem pocit, že bych měl hned běžet do kina. Nakonec jsem do toho kina vyrazil, jelikož komiksové blockbustery jsou pro kina jako stvořené, a nakonec jsem odcházel dost spokojený. Je to dáno tím, že jsem se v kině chtěl bavit a přistoupil jsem na hru tvůrců. Moc dobře vím, že ve filmu hromada věcí nefunguje, film má spoustu chyb a méně je opravdu více. Faktem ale je, že z posledních komiksových filmů (Black Adam, Black Panther 2, Ant-Man 3) mě Shazam! Hněv bohů bavil nejvíce, jelikož si na nic nehraje a chce být komiksovým filmem pro rodiny. Režisér David F. Sandberg je hodně šikovný režisér, který umí točit a má řemeslnou stránku v ruce, a naprosto v pohodě zvládá akci, napětí a humor. Sandberg má spoustu nápadů, u kterých jsem si říkal, že je škoda, že točí film pro rodiny a nemůže se více utrhnout ze řetězu. Naštěstí jsem z jeho režie necítil žádnou otrávenost, ba naopak, přišlo mi, že ho to baví. Nicméně u menšího projektu, by se cítil více komfortně. Co se týče herecké sestavy, tak tam to funguje dobře (Rachel Zegler si svou roli užívá a je v ní dobrá). Herci si v pohodě odehrají své, někdy tlačí moc na pilu, někdy mají blbě napsané dialogy, ale v rámci žánru je to na pohodu, a pokud se naladíte na stejnou vlnu, tak se budete bavit. Jediná Lucy Liu přehrává, že je to na hraně parodie. Je velká škoda, že si film podraží nohy trapným humorem a zbytečnou překombinovaností. Akce se z mého pohledu povedla, vtipy jsou vtipné a dokáží pobavit, a docela fungují emoce. Objektivně je to za silné tři hvězdy, ale jelikož jsem se dobře bavil, tak tam tu čtvrtou dám - až to někdy uvidím doma, tak to třeba přehodnotím. Shazam! Hněv bohů je zábavný komiksový blockbuster, který si na nic nehraje a chce být rodinnou podívanou. ()

Janega 

všechny recenze uživatele

Prvý Shazam fungoval aj najmä tomu, že mal peknú rodinnú tému, príbeh o chlapcovi, ktorý v živote hľadá svoje miesto a musí pochopiť, čo skutočne tvorí rodinu. Prorodinná téma je síce aj v druhom filme, no je spracovaná dosť povrchne a nezaujímavo až naivne. Zrejme aj tvorcovia si to uvedomovali, že po tejto stránke film nebude mať moc čo ponúknuť, a tak sa zamerali na akčnú stránku. Áno, ide sa na plný plyn od začiatku do konca, lenže pri toľkej akcii potrebujete aj nejaké zaujímavé a originálne prvky, aby vás to nezačalo nudiť. Zopár ich tu je, no je ich málo a slabo využité. Potitulkové scény sú najdebilnejšie, aké som v poslednej dobe u komiksových filmoch videl, už len preto že ich zmysel má len pre pokračovanie, ktoré však závisí len na (ne)úspechu tohto filmu. ()

woodsman 

všechny recenze uživatele

videm som ze to ma 72 percent tak asom musel sa ist presvedcit ake to je a ono to je vazne dobre odost lepsie ako 1 nechapem ten hejt Gal velmy potesila tento film velmy v pohode zapada do Snyderverse . Zaporacky dobre aj motivacia velmy prijemny humor dost som sa aj nasmial jakoze fakt odporucam ()

Související novinky

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Hledání nového šéfa DC pokračuje

Hledání nového šéfa DC pokračuje

07.09.2022

Dlouholetý producent Dan Lin (série Lego filmů) se nakonec „DC Kevinem Feigem“ nestane. Do role šéfa DC filmů jej lákal samotný ředitel Warner Bros. Discovery David Zaslav, nakonec ale jednání… (více)

Reklama

Reklama