Shazam! Hněv bohů

• USA Shazam! Fury of the Gods (více)

Billy Batson a jeho nevlastní sourozenci se stále učí skloubit životy teenagerů s kariérou superhrdinů. Když na Zemi ale dorazí trojice prastarých pomstychtivých bohyň, Billy a jeho rodina jsou vrženi do boje nejen o superschopnosti, ale i životy jich samých i celého světa. (Vertical Entertainment)

maddy

Úprimne, baví toto ešte niekoho? Warner/DC sa rozhodlo točiť tie najzbytočnejie komixovky súčasnosti a presne taký je aj druhý Shazam! Pokračovanie, ktoré nikto nepotreboval, ale aj tak sme ho z nejakého dôvodu dostali. CELKOVO: 4/10 ()

ArsenalEagle

Hněv bohů je správné pokračování, které na jedné straně nabízí ještě více akce, (meta)humoru, barev a nápadů, přičemž ve stejném poměru se zvyšuje i výskyt nelogičností, opravdových hloupostí a naprostého idiotismu, kterého se postavy dopouštějí v zájmu vyšroubování napětí a strachu. Jenže film a jeho hlavní postavy potom působí neuvěřitelně hloupě. Charaktery jsou v jeden moment šíleně overpowered a o minutu později utíkají před nebezpečím stejně rychle jak normální lidé. Při potřebě přesunu z bodu A do bodu B se jak auto, tak létající superhrdina setkají v cíli ve stejnou chvíli. Při zisku hlavní zbraně se superhrdina stejně utíká schovat, místo toho, aby ji využil k aktivaci schopností u ostatních z party nebo k jednoduchému zničení nepřítele. Chápu, že Billy není nejostřejší tužkou z penálu sirotků, ale ocenil bych, kdyby hlavní postava využívala víc než 2 nervové synapse a mozek využila k něčemu jinému, než střílení hlášek. Určitě jde příběh napsat tak, aby byl napínavý a aby superhrdina nevyhrál během 5 minut, aniž by musel působit jako naprostej trotl. Na druhou stranu i přes neuvěřitelnou iritaci, kterou mi film dokázal během 2 hodin způsobovat, jsem se dokázal dost dobře bavit. Shazam! prostě nejde brát tak úplně vážně a proto se mu dá leccos odpustit - rozhodně né všechno, ale leccos. Ke slabým 4 hvězdičkám dotlačilo film propojení s Peacemakerem. ()

Blackhand47

První díl Shazama byl něco, co mne příliš nezaujalo a druhý díl se veze na vlně, že vám dají více téhož. A ono to svým způsobem funguje. S ostatními DC filmy to úplně srovnávat nelze, jelikož je to spíše pohádková komedie pro děti a obecně je tak celý humor i vystavěn. Záporáčky dle mého názoru příliš povedené nebyly, ale rodinný a lidský faktor se tvůrcům podařil na jedničku. Camea jiných DC postav byly trošku zbytečné, hlavně Wonder Woman mi tu přišla narvaná na sílu, jen aby s pomocí Deus Ex Machiny situaci vyřešili. Za mě určitě lepší než Black Adam i Flash, ale víc než prvnímu dílu tomu nedám. Hodnocení: 55 % ()

Trevor

Stačili dve vety iného komentára aby som sa neprestal smiať. Prečo maji tvorcovia filmov pocit že deti sú idioti? Lebo v dnešnej dobe idioti sú. Mladým dospelým krivdí celá spoločnosť, majú na všetko názor ale po predložení argumentov proti ich tvrdeniu stíchnu a ešte sa cítia urazený že ma niekto tú drzpsť ukázať im akí sú tupci. Jasné že sa nájdu výnimky, ale v globále je to katastrofa a preto pre nich stačí dočiť dookola superhrdinské filmy s rovnako primitívnymi príbehmi. Keď jedno z detičiek zadrbalo žen jeho tajomstvom je že je teplý jak radiátor ja som išiel do kolien, paradoxne táto povinná vsuvka bola najvtipnejšou hláškou celého filmu. Ak by Billy pod zemou tak ten koniec by mal do seba niečo viac, celklovo to nebolo úplne zlé, lenže teraz je už všetko iba o čo najdlších filmoch s efektmi a dej nikoho príliš nezaujíma. tretia hviezdička nakoniec za pohľad Freddyho na staršiu Zázračnú ženu a poznámku rodičov že prečo sa našim synom páčia staršie ženy. Detičkám sa snažili vysvetliť že to proste v prírode tak je a bolo pred 20, 40 a zrejme aj 500 rokmi a že nie sú vôbec divný, čo generácie predtým pochopili aj samé. ()

higuain

Zachary Levi by se na Shazama měl vysrat a vrhnout se radši na ten Chuck film, co slibuje už 10 let. Bylo mi ho zde skoro líto. Jednička byla aspoň solidní průměr, tohle je spíš solidní průser. ()

M.i.k.e

už v prvním díle sem moc nechápal, proč se z jinak celkem normálního Billyho stane po přeměně v superhrdinu nesnesitelný kretén. Druhý díl mi pak v tomhle ohledu nic neosvětlil, ba co víc je v tomhle směru ještě horší a větší či menší kreténi na hranici snesitelnosti jsou všichni z jeho superhrdinské rodiny. Už dlouho sem neviděl komiksárnu, která by mě vyloženě nutila fandit záporákům, navíc nijak zásadně výrazným. Když k tomu připočtu průhledný a stokrát viděný příběh a nepovedenou trikovou stránku (hlavně začátek je digitální utrpení), máme tu spolehlivého adepta na nejhorší - nebo spíš nejotravnější - komiksový film posledních dvaceti let. Sice sem po slabé jedničce nic nečekal, ale i tak je to spíš zklamání...40% ()

Chen

Nakonec to není vůbec špatné. Jako dítě bych byl v sedmém nebi, jako dospělý jsem se vysloveně nenudil bez ohledu na poměrně hutnou stopáž. Je to samozřejmě taková DC pohádka, ale to bylo po prvním dílu jasné. A pokud na tuhle "hru" přistoupíte, zklamání vás nečeká. Je to zběsilost, o tom není pochyb, ale sympaticky obsazená a roztomile ujetá (vraždící jednorožce už jsme viděli jinde, ale neomrzí). ()

William_

Oproti prvnímu dílu, který mi absolutně nesedl, jsem se s hrůzou (ne)těšil co nám ukáže druhý díl. A světe div se, bylo to daleko lepší než minule. Furt je to tupá komiksovka, ale víc jsem si zde oblíbil postavy (ty kladné). Záporačky byly naprosto otřesné. Naštěstí to zachraňoval Zachary Levi, který se do role Shazama opravdu hodil. Musím pozdvihnout i dabing Michala Holána, který si Shazama taky užívá. Největší radost mám z potitulkové scény a dvou známých tváří z úchvatného seriálu Peacemaker od J. Gunna. Lehký nadprůměr 6/10. ()

Streeper

Z jedničky jsem byla nadšená, z pokračování jsem totálně zklamaná. Pokulhávajícímu příběhu nepomohlo ani hvězdné obsazení Helen Mirren a Lucy Liu, i když jejich přítomnost potěšila, tak to prostě nesedlo. Příběh mi přišel nelogický, bylo bez šťávy, bez energie, nevtipný. Prostě samá negativa, těžko jsem na tom nějaké pozitivum našla. Na druhou stranu jsem u toho neusnula (to je půlka hvězdy) a druhá půlka je za cameo na konci. ()

bourec

Druhej přírustek má ještě horší děj, než jednička. Je to opravdu neuvěřitelně dětinský, a třeba Zachary Levi je opravdu na pěst. Vůbec ty chlapečtí superhrdinové jsou jeden ňouma vedle druhýho. V prvním filmu jsem pohříchu fandil skoro záporákovy. Tady ale nikdo takovej není.  Takže jedna hvězdice za film, což je tak akorát. A druhá za některý ženský postavy. Takže 30%. ()

cariada

Průměrný komiks, spíš dělaný pro komedii než , aby se to bralo vážně. Na jedno podívání dobrý, ale to je asi tak vše. ()

JohnRambo odpad!

Infantilná, nevkusná bodka za jednou superhrdinskou érou. Humor vyliezol priamo z hollywoodskej latríny a herecké obsadenie má rovnaký zdroj. Bez drahých vizuánych efektov, ktoré sú dnes už tak neoriginálne že sa pri nich človek ani nepozastaví, by som si túto plytkú frašku pomýlil s akýmkolvek Asylum kúskom. Urážlivé. Odpad. ()

Lenka.Vilka

Asi jsem retard, ale mě to bavilo. Skoro všechno bylo perfektní. A to nepíšu jenom kvůli skvělé jedničce. Protože to, co bylo tady špatně je právě následek toho, jak fungují druhé díly. A fakt mě mrzí, že se to blbě sešlo a já to nemohla vidět v kině. Takže napraveno. A jaký to teda je? Tomuhle filmu chybí právě ta dětská lehkost, kterou měla jednička. A celkově ten humor, který způsobuje jedinečnost pointy postavy Shazama. Jenže tady prostě dospělý neustále mluví jako děti, protože jsou ve svých dětských tělech minimum doby. A taky ten špatný úděl dvojek, kde všechno musí být větší, lepší a epičtější. A je sice fajn, že jsou ve filmu dvě nejlepšejší věci na světě - drak a jednorožci - , jenže je tam strašně moc dalších věcí, který jsou...no, už prostě moc. Jinak by ten film byl vlastně fajn a nechápu, proč ho všichni tak nesnáší. Chápu, proč je tak těžké film milovat, tady věci nefungují na 100%, ale zase to není takový průser. Ale kdo chce hledat problémy tam, kde nejsou, tak si film užije. Ale z jiného důvodu, než my ostatní. Za mě to bylo dobře natočený, hudba byla fajn. Jenom prostě ta věc mrzí. Dějově to je fajn, ty dvě hodiny to utáhne bez problému a nenudila jsem se. Jako třeba u posledního Ant-Mana, kde jsem měla stejný problém (teda, plus ty další věci, co tam byly špatně): Vyměn jména ve scénáři, za pět minut přepiš pár drobností a prodáš to úplně každýmu jinýmu generickýmu superhrdinovi. Prostě: nebylo to špatný, jenom tomu chybělo to srdíčko, který má jednička. Na tu se kouknu vždycky znovu ráda  :) ()

C0r0ner

Je to zbytečně dlouhé, hloupé, naivní, plné debilních klišé a zároveň to má jeden z nejlepších bestiářů jako z Age of Mythology (Kyklop, Minotaur, Harpyje, Jednorožec (tedy spíš Upír noci) a jeden z nejlepších draků, jakého jsem kdy viděl. Dojem tedy přesně polovičatý. 50% ()

necisty

Já to asi budu brzo psát ke každému podobnému filmu, ale vážně mě tento trend hodně s*re. Jsem mírumilovný člověk a ať každý vypadá, jak chce, ať si každý dělá, co chce. Jen mi vadí, když do filmu superhrdinů cpou neschopné děcka, které mají zachránit svět, všechny možné rasy a tělesné dispozice, jen abychom dodržely kvóty. Prosím vás, držte se originálů, necpěte do komiksu z ryze amerického prostředí nebo do řecké mytologie Asiaty a jiné národy. Nic proti nim, Ross je skvělý a charismatický herec, Lucy Liu je nádherná baba a též skvělá herečka, jen tohle je prostě všechno špatně. A co ten morbidně obézní kluk, který v půlce filmu prohlásí, že je gay. To už si vážně děláte prdel?! A tady si sami neprotiřečíte? Protože v podobě superhrdiny se z něj stejně stane svalnatý krasavec. Tady se nebojíte, že vám někdo vytkne, jak vlastně tlouštíkovi říkáte, že by se sebou měl něco dělat, jinak nebude mít zástupy obdivovatelek? Ano, přesně takto to je! Vždyť to mohli hrát normální děti, nijak krásné, ale obyčejné. Z mých úst to asi nebude znít tolik neutrálně, ale víte, kde se toto krásně podařilo? V Harry Potterovi. Spousta ras nenásilně sjednoceno v jednom díle. Fakt už mě to nebaví. Doufám, že když už nám James Gunn ruší Henryho Cavila, Bena Affleca a nádhernou Gal Gadot, za kterou tu děkuji, tak udělá přítrž i těmto manýrům. Film bohužel vzhledem na výše uvedené už není, co bývala jednička a za co jsem ji vyzdvihoval. Tady jsem za hodně zpackané klišoidní finále chvíli uvažoval nad 3 hvězdami, ale závěrečná přítomnost superhrdinky za pomoci silně dunících Dolby Atmos reproduktorů mi vytvořila nutnou husí kůži. ... GA Cinema 4K DA ()

Martrix

Ve srovnání s včera viděným Ant-Manem:Q, ale také druhým Black Pantherem, nebo Black Adamem, mi Shazam! Hněv bohů, vychází zdaleka nejlépe. Na nic si nehraje, má to svůj "ksicht" i cílovku. A to ksicht sympatický díky rozvernosti a odlehčenosti, kterou jsem u výše uvedených nepovedeností postrádal. Resp. BP Wakanda má taky ksicht, ale mě dost nesympatický. Pohádkovost dvojky Shazamu navazuje na první film a navíc graduje tak, že se na tvůrce nemůžete zlobit. Prostě zábavná blbinka. Navíc i ten vizuál se mi líbil víc, než třeba digibordel Black Adama. Takže já jsem překvapivě spokojený. Navzdory nízkému hodnocení většiny, nemám důvod hledat mouchy, protože jsem se bavil. ()

Juto

Tento film obsahuje len málo zábavy. Okrem nevýrazných emotívnych momentov a bolestne nezábavných vtipov film jednoducho nefunguje. Všetky nové postavy sú zabudnuteľné, CGI sa pohybuje od slušného až po nezvládnuté. Príbeh je na neuverenie všeobecný a celý film sa zdá byť zbytočný, najmä vzhľadom na nový smer DC. 5/10 ()

Ondatra

Obecně Shazam nepatří mezi mé oblíbené superhrdiny hlavně kvůli tomu, že jeho postava je založená na humoru, který mě úplně nesedí. První díl je pro mě velikým zklamáním, a proto jsem byl víc zvědavej, co řeknu na pokračování. Může to být reálně ještě horší? Po dokoukání můžu říct, že záleží, jak v čem. Něco je lepší než v prvním díle, něco naopak horší. Začnu s těmi pozitivy. Jednoznačně největším pozitivem pro mě je scénář, který prošel několika změnami a je trochu jiný a za mě lepší než v prvním díle. Tvůrci totiž více staví rodinu na první místo a více se věnují morálním hodnotám, což je za mě mnohem důležitější věc, než kdyby vymýšleli nějak speciálního záporáka nebo ještě horší vtipy, ale k těm se teprve dostanu. Dále se mi líbí, že je tu prostor na „zvolení svého oblíbence“. Ve filmu je totiž šest sourozenců a každý je absolutně jiný a unikátní, takže si divák vybere toho svého. S tím souvisí věc, že je tu prostor jak pro dětské herce, tak dospělé herce. A dostáváme se k té negativní části filmu, a to je opět humor. Stejně jako u prvního dílu, tak i tady mám problémy s humorem. Sice je fajn, že humor je tu určen pro všechny věkové kategorie, ale i tak se mi občas stalo, že jsem chytal ten „cringe“ moment. A navíc některé vtipy se dost opakují z minulého dílu. Největším problémem je ale pro mě věc, že jsem měl celý film pocit, že tvůrci všechno dělali prvoplánově a nepřemýšleli, jak to bude vypadat v postprodukci. Proto nějaké věci ve filmu nedávají tolik smysl a vypadají hloupě. Ale zase na druhou stranu tam je vidět ta snaha, proto bych druhé pokračování bral s rezervou a nebyl úplně kritický. 5/10 ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)