Lassie se vrací

• Německo Lassie: Eine Abenteurliche Reise (více)

Dvanáctiletý chlapec Flo a jeho dlouhosrstá kolie Lassie jsou známá dvojka po celém okolí. Nerozluční a neoddělitelní kamarádi se nebojí žádné společné lumpárny a užívají si idylického života na venkově. Pak ale Floriánův táta přijde o práci a rodina se musí přestěhovat do malého bytu, kam mají psi přísný zákaz. Všichni jsou zdrcení, ale život umí být i takový. Verdikt je neúprosný, Lassie musí z domu pryč. Ujme se jí sympatický hrabě a vezme ji na své panství k severnímu moři na druhém konci země jako dárek pro svou vnučku. Na první pohled by Lassie nemělo nic chybět. Její věrnost ale nemá hranic, a jakmile se naskytne příležitost, uteče. Rozběhne se zpátky domů, tam, kde je Florián a jeho rodina. Vyráží na neuvěřitelné psí dobrodružství, na ohromnou cestu přes celou zemi, na cestu plnou překážek, hodných lidí, i lidí se zlými úmysly. Přestože je stovky kilometrů daleko, Lassie žene touha a nic ji nemůže zastavit. Pro všechny má jasný vzkaz: Vracím se domů. (Bontonfilm)

Tipko

Pekné nemecké moderné spracovanie známeho príbehu o chlapcovi a jeho kólii Lessie. Milo ma prekvapil dej pretkávaný dramatickou vážnou hudbou, podpora tradičných hodnôt (tehotnú ženu a bábätká snáď už dnes vo filmoch ani nebadať!) ale najmä uzmierenie rodinných vzťahov. (Čo by som tam nedával, boli isté vulgarizmy a Božie meno nadarmo, no bez toho sa žiaľ, už asi netočí). ()

Ephemeris

Je mi ľúto, že musím dať také nízke hodnotenie, hlavne kvôli naozaj krásnej kólii. Všetko podlieha móde, aj psie plemená (také jazvečíky sú "doma" v Nemecku takmer zabudnuté, šalejú po nich pre zmenu Japonci), no a tento film asi plemeno kólie nevzkriesi. Produkcie sa zmocnil manšaft ľudí, ktorí by sa nemuseli hanbiť za žiadnu časť zo série Ingy Lindströmovej či Rosamundy Pilcherovej. Katalógovo teutónsky ksicht nešťastnej dievčiny zmienili už viacerí. Ja len dodám, že snáď sa na jej výkony nebudem musieť pozerať v dospelosti. Florián takisto na facku, ostatní vlastne tiež. Najvtipnejší je tzv. "sociálny" rozmer. Gróf zavrie fabriku a dostane sa na mizinu, musí dokonca rozpredávať majetok. Prepustení zamestnanci čelia neistej budúcnosti a sú zúfalí. V Nemecku. Pripomína mi to nemecké dôchodkyne so slzami na krajíčku a ich vyznanie, že si už z dôchodku 1500 EUR nemôžu dovoliť to, čo kedysi. Niektorí ako pozitívum hodnotia zábery krajiny. To tiež neviem, nie je to čínsky národný park Žangdžiadžie ani islandský Landmannalaugar, takéto zábery krajiny mám každé ráno doma z okna. ()

Arsenal83

Návrat Lassie bol síce najväčšou udalosťou od plavby retardovanej Grétky na plachetnici cez Atlantik, ale mňa až tak neoslovil. Možno preto, že nemám 12 rokov, ale uznávam, že tou farebnosťou a hudobne to bolo zvládnuté na jednotku. Ale príbehovo to je nemastné neslané a to dievčatko s typickým germánskym ksichtom, to nie je žiadne pokukaníčko ani pre najzvrátenejšieho pedofila. Tie zuby jej liezli snáď aj cez uši. ()

Rathalos

Tak tuto verziu Lassie som si pozrel hlavne kvoli tomu,ze to tocili nemci,ktori ma posledne roky presviedcaju,ze su fakt dobri v kinematografii a nesklamali ma ani tentokrat,krasny film,v ktorom dominuje samozrejme havkac,ktory je uzasny,no i herecke obsadenie je skvele,no a na konci aj slzy padali a este musim pochvalit hudbu...:-) ()

blondboss

Tento nemecký remake legendárnej zvieracej postavičky stojí síce na pevných základoch, ale na veľmi jednoduchej a klasickej dobrodružnej šablóne, ktorá v podstate len vykráda podobné snímky. Lassie bola vždy moja obľúbená postavička a mal som rád jej príbehy. Je to pekný rodinný snímok, ktorý ale neprinesie nič unikátne a nové. 60 % ()

• Nové filmové zpracování legendárního příběhu má i výraznou českou stopu. Lassie totiž ve filmu běhá šumavskou přírodou, českými městy a plave v řece na jihu Čech. Natáčení, které celkově trvalo dva měsíce, se účastnil početný český štáb, v Česku strávili filmaři v létě 2019 téměř dva týdny a ve scénách ze školy si zahrály i děti z Vlachova Březí [Zdroj: novinky.cz] (Ganglion)