O Janovi a podivuhodném příteli (TV film)

• Itálie

Vandronik

(Itálie)
  • německý

Der Reisekamerad

Pohádka / Rodinný / Dobrodružný

Československo / Itálie / Západní Německo / Francie, 1990, 89 min

Jedna z nejděsivějších česko-německých pohádek a také jedna z těch lepších..!(6.5.2011)

Povedená pohádka na motivy Hanse Christiana Andersena. Docela temná s komickými prvky pánů Zedníčka a Labudy. Hezký příběh.(15.12.2013)

Originální pohádka s nezapomenutelnou a neopakovatelnou "hororovou" atmosférou zakončená překvapivým momentem. Jedna z mých nejoblíbenějších. Škoda, že se takovéhle už netočí.(28.1.2006)

Jediná koprodukční pohádka, kterou tehdejšímu Československu odpustím, jsou Tři oříšky pro popelku, tam to možná i pomohlo k úspěchu, ale v tomto případě si nejsem zase až tak jistý. Prostě na můj vkus tam je až moc cizích obličejů a tak i celková atmosféra je znát a pro mne to prostě není ono. Přitom pohádka, je pro mne atraktivní hromadou drobností...herecká účast pana Kemra, paní Galatíkové, Evy Vejmělkové, kulisy hradu Bouzov a i dějově je to zajímavé, ale ti Němci v tom jdou prostě moc cítit a já si prostě nemůžu pomoct. Proto je hodnocení takové jaké je :-((15.12.2014)

Nádherná a tajemná pohádka. Ukazuje i dětem tu relativitu života, dobra a zla. A hlavně... nemá vyložený happyend...(18.10.2007)

• - Natáčení probíhalo také na hradě Bouzov. (pávek)