• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Komedie

USA, 2020, 136 min

Král ze SI je další zářez do Apatowy pažby výborných filmů, který se ale od jeho ostatních filmů trochu liší. Komická složka jde totiž dost stranou (né že by se neobjevovaly fórky a vážně povedené scény, těch je tam totiž hromada), protože rozbor postav a celkově psychologická část filmu je až překvapivě komplexní a hrozně dobře zpracovaná. Vynikající feel good, emoce fungují a Scottovi to věříte, protože Pete Davidson je pro mě sakra neokoukaná sympatická neznámá a fakt, že více či méně hraje ve svém vlastním životopisném filmu s nějakými úpravami, jen podtrhuje celkový pocit z filmu a jeho herectví. Další herci jsou rovněž hrozně fajn. Až po filmu jsem zjistil, že Bill Burr vlastně hrál toho drobnýho zrzka z Breaking Bad. Prostě jsem ho nepoznal. A ať mi nikdo nepovídá, že v Davidsonovi není něco z Buscemiho.(28.10.2020)

„V tom je problém Staten Islandu. Nemáme tu žádný super lidi z ostatních čtvrtí. Nikdo sem nepřijde. Zbývají nám jen ti kokoti, co tu bydlí.“ - „To mluvíš o nás. A před náma!“ - „Tak trochu..“ K filmu jsem se dostal díky Davidsonovi, který mě zaujal v o rok starším Big Time Adolescence. A do určité míry si byli Zeke a Pete podobní, přesto v novějším snímku dostal herec mnohem větší prostor a dobře se s tím popasoval. Navíc to téma pro něj bylo i osobní. Ale těch vyloženě vážných míst tu není zase tolik, vlastně bych si troufl říct, že pohodové převládají. A pokud vypnete a necháte se vtáhnout uvolněnou atmosférou, tak si třeba užijete i ten sice jednodušší, přesto ale povětšinou fungující humor (ať už Pete zrovna hulí u Spongeboba, bojuje v restauraci o dýška, dělá vzornou chůvu či třeba profesionálně hlídá při přepadení). A pak přežijete i trochu toho (nezbytného?) sentimentu. Konec byl též docela fajn, takže celkově dám slušné 4*. „Možná jsi k tomu už dozrál a ani to nevíš.“ - „Takže mě vyhazuješ?!“ - „Ne…jen chci, aby sis do léta našel vlastní byt.“(29.11.2020)

Apatow či ako scenárista alebo ako režisér doposiaľ nenatočil film, čo by sa mi vyslovene nepáčil. Zväčša sú to "len" jednohubky (Napriek tomu, že zakaždým s duchaplným nápadom a pridanou hodnotou v zmysle nejakej emotívnej katarzie). Tu ale zatínal ako uňho nie som zvyknutý. Zhruba do polovice som to videl na 5ťku a to hlavne kvôli hercom. Mladý Scott je vizuálne skoro kópiou Britskej už hádam aj legendy Tobyho Kebbel a neskutočne som si toho jeho vychrtlého dokérovaného dvojmetrového neurotického huliča užil. Rovnako ako aj Billa Burr, o ktorom som netušil, že hrá a že mu to dokonca ide až tak dobre. Inak to bolo rovněž "Apatowski" trochu dlhšie, ale málokedy mi dĺžky filmu iného razenia ako sú Intenšteláre a pod. dávajú zmyseľ. Tu tie dve a štvrť mi prišla skoro stopercentne využitá stopáž. Aj keď bez debaty čisto subjektívne. Že tam nemôžem dať full je (aj napriek tomu, čo sa dozvieš pred titulkami, čo keď si spätne celý film pretočíš, fuh, možno Ťa až zatrasie) možno ten až príliš heroizovaný a ku koncu nie až tak vyždímaný potenciál inokedy geniálny tvorcu. Update: plná salva po repríze musela nastať. Úplne inak sa na to pozerá s vedomým, že je to celé až tak fkn* true story. Wou! Ja byť hlavná postava sa po dvoch sekundách natáčania rozložím. Rešpekt. RT: 72%/86%(2.7.2020)

Pete Davidson, mladší verze Stevea Buscemiho, se herecky potkal se svým originálem a je to opravdu jízda! Cosi jako terapeutický biografický film (Pete Davidson musí mít opravdu nelehký život). Překvapivě velmi civilní a pravdivá (ne)komedie, pocta místu a době, jakož i hasičskému sboru a Americe. Tak chytře a nenápadně inscenovaný patos jsem v americkém snímku snad ještě neviděl. Vynikající film!(7.9.2020)

Film ma dostal brutálne! Začal ako sračkoidná komédia a po prvých 17 minútach som ho i vypol, avšak niečo vo vnútri mňa mi našeptávalo, aby som ho nevymazal a dal mu šancu. Dobre som urobil! P.S. Celý čas som si hovoril, že koho mi hlavný hrdina pripomína až sa na scéne zjavil Steve Buscemi. Kužwa, to nemôže byť náhoda!(5.7.2020)