Kilometr pod zemí (E02) (epizoda)

Krimi / Drama

Česko, 2020, 1 h

Ostrava! Tak musí být havíři. Za mě rozhodně lepší jak první díl. Snad to bude mít stále vzestupnou tendenci. Ema je velká sympaťačka. Jen doufám, že se ty boje mezi ní a Honzou nepotáhnou dlouho. Chápu, že případy chtějí tvůrci něčím prostoupit, ale tohle je tak ohraný klišé... a závěr velení/ nevelení... to já nevím jestli by to takhle mohlo fungovat.(16.1.2020)

Konečně je nějak využita Ostrava (i když jsem měl za to, že doly v ní už jsou nějaký ten pátek zavřené) a docela se na tento díl dalo dívat - až tedy opět na tu umělou chlapskou alergii na ženskou ve vedení. Nějak jsem nepochopil motivaci těch vražd, přece jen stačilo spíš dát přes hubu, než je všechny zabíjet, a taky SWAT nechápu, že si nechal velet někým, kdo není ve velení.(14.1.2020)

Tvůrci podle mého příliš tlačí na pilu šovinismu, až to působí rušivě a příliš násilně vstupuje do děje. Tým je nesourodý a dva jeho antihrdinové se chovají přehnaně. Díl mě zaujal především prostředím, ať již sfáráním do šachty či starou ocelárnou. To je na kriminálku ale dost málo. Příliš často se objevuje náhoda a navíc pachatel měl bídný motiv a vůbec byl spíš politováníhodný. Závěr už byla křeč.(13.1.2020)

• fafejt001

TAK je to horší než první díl . Chápu , že Beretová a Kozub potřebují vějdělek a tak hrají i v dalším seriálu , tohoto typu , s tím nemluvnětem . Kdyby hráli jen v tomhle , tak by to bylo , zřejmě lepší . No , ale vejdělek muššííí bejt . A proto mi to moc nevyhovuje . Jinak dějově o krádeži kabelů a beznaději v tomto regionu . Za mne slabšíí . Takže * a půl hvězdy . Mám obavy co bude ve třetím díle . Zatím zklamáánííííí .(13.1.2020)

• mira007

Moje citlivé senzory mi naznačují, že Soukupův dvorní scénárista Miroslav Vaic dělá z tohoto seriálu pomalu, ale jistě severomoravskou Policii Modrava - těch pár bodrých hovorů, snaha o citové momenty a náhledy do soukromí, které s případem nemají co do činění, řešení sexismu ze zjednodušujícího pohledu člověka 50+ , tak tyhle drobnosti se pomalu a jistě množí hned v druhém díle. Jak já si přál nějakou obdobu legendárních Případů... ale nabírá to směr neškodné oddechovky ( v tom lepším případě ) , dvě hvězdy za "Poláka" Slezáčka, což začíná být jediný zábavný moment a za Aničku Randárovou, u které jsem si položil otázku odkud jsem tu sympatickou tvář viděl? A hle švadlenka z Anděl Páně II, kde byla asi minutu.(14.1.2020)

• - Při natáčení v podzemí dostal každý člen štábu dýchací přístroj těžký několik kilogramů. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)

• - Komparz v dolech na šachtě v této epizodě ztvárnili skuteční horníci, kteří filmaře potěšili mluvou „po našimu“. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)

• - Natáčení také probíhalo ve zrušených Vítkovických železárnách, kde v roce 2019 došlo k odstřelu nejmohutnějšího cihlového komína v Česku přezdívaného Strakáč. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)