Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ema Grodská překvapivě vyhraje konkurz na místo vedoucího svého oddělení, a to přes odpor šéfa kriminálky Kubelíka. Richard, Mates a především Honza, čekatel na toto místo, se stanou jejími podřízenými. Honza chce odejít, považuje Emu za nezkušenou, ale Kubelíkova rada, aby raději počkal na její první malér ho zastaví. Situace na kriminálce je napjatá a do toho přichází první případy. Ema chápe, jak jsou pro ni důležité – je teď v roli šéfové a musí ukázat, že na to má. Prvním případem je přepadení v parku. Studentka a její přítel. On je zraněný, ona málem znásilněná. Pachatelé zmizeli beze stopy. Vypadá to jako rutina, ale pak se náhle objeví vražda. Muž jménem Dobiáš, majitel sběrny kovů, je udušen měděným kabelem. Zdá se, že zločin souvisí s krádežemi těchto kabelů, často používaných v dolech. Kriminalisté pátrají po motivech a stopách, skrytých kilometr pod zemí. Zpočátku to tak nevypadá, ale přepadení i vražda se k sobě začínají zvolna přibližovat. Vedou k překvapivým výsledkům. Jde o něco úplně jiného, většího a lidsky důležitějšího, než je krádež měděných kabelů. A přichází i první Emin malér, na který tak jízlivě čeká šéf kriminálky Kubelík. Její podřízený Honza však kdesi uvnitř cítí, že i on má na tom maléru svůj podíl… (Česká televize)

(více)

Recenze (19)

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně je nějak využita Ostrava (i když jsem měl za to, že doly v ní už jsou nějaký ten pátek zavřené) a docela se na tento díl dalo dívat - až tedy opět na tu umělou chlapskou alergii na ženskou ve vedení. Nějak jsem nepochopil motivaci těch vražd, přece jen stačilo spíš dát přes hubu, než je všechny zabíjet, a taky SWAT nechápu, že si nechal velet někým, kdo není ve velení. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvůrci podle mého příliš tlačí na pilu šovinismu, až to působí rušivě a příliš násilně vstupuje do děje. Tým je nesourodý a dva jeho antihrdinové se chovají přehnaně. Díl mě zaujal především prostředím, ať již sfáráním do šachty či starou ocelárnou. To je na kriminálku ale dost málo. Příliš často se objevuje náhoda a navíc pachatel měl bídný motiv a vůbec byl spíš politováníhodný. Závěr už byla křeč. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Především první polovina hrozně nudná, zase místo řešení případu vidí divák osobní problémy a život hlavní hrdiny, ale to mě doprčic vůbec nezajímá. Ve druhé polovině se přeci jen pátrání rozjede a celkem už to fičí. Souboj mužského a ženského elementu asi bude spojovací nití seriálu, tato stránka věci mě však vůbec nezajímá. Chci slušné případu a sled pátrání. Toho tu moc nebylo a asi ani nebude. Opět to sklouzává do úrovně Místa zločinu Plzeň. Ach jo! ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozjezd druhého dílu docela těžkopádný. Hlavní hrdinka vyhrává konkurz na místo vedoucí oddělení. Nelíbí se to úsečnému šéfovi kriminálky Pavlu Křížovi, problém s tím má i Stanislav Majer, který si na flek brousil zuby. Mladá matka dítěte přeci do vedoucí funkce nepatří. Další z týmu Karel Dobrý zase ukazuje svou vlídnou rozvahu. Práce nicméně nepočká. Rozkrádání měděných kabelů používaných v dolech má dohru v podobě vraždy. I cesta mladého páru domů z baru nedopadne dobře. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zrovna tato epizoda má reálný základ, inspirací se pro ni stal podle všeho kriminální případ, který lze najít na YT v cyklu "Historie českého zločinu" v kapitole "Vražda v dole". V dnešním díle mne, coby milovníka a dlouholetého pracovníka různých slévárenských provozů, velice zaujaly lokace jak z Rážova "Ocelového města". (Mimochodem, verze tohoto Verneova románu od jakéhosi Zemana o které píše jeden kolega níže, může být také zajímavá, ale já ji bohužel zatím neviděl :D). ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • Komparz v dolech na šachtě v této epizodě ztvárnili skuteční horníci, kteří filmaře potěšili mluvou „po našimu“. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)
  • Při natáčení v podzemí dostal každý člen štábu dýchací přístroj těžký několik kilogramů. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)
  • Představitel vraha Tomáš Babušek, který v jedné scéně prchá autem před policií, nedisponuje řidičským průkazem a ani neumí řídit. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)

Reklama

Reklama