Rituál (E07) (epizoda)

Krimi / Drama

Česko, 2020, 1 h 2 min

Trochu nudná klasická detektivka, která víceméně fungovala a dokázala zaujmout. Lenka Vlasáková v nezvyklé roli a pár herců, kteří jsou zřejmě ve zbytku republiky úplně neznámí - je fajn, že se mohli objevit na obrazovce. Oceňuji, že členové mordparty neřeší žádné vlastní problémy s alkoholem, nezdárnými dětmi, manželkami atd., což jsme viděli v jiných kriminálkách x-krát.(18.2.2020)

Na seriálu se projevuje, že ho napsalo několik scénáristů. Pro mne zatím první díl, na který se dalo dívat, i když to žádné veledílo nebylo.(17.2.2020)

Já nevím no... přišlo mi to takový o ničem. Což je divný, když tam šlo o vraždu. :D Začínám si říkat, že Místo zločinu Ostrava zůstane prostě průměrnou krimi, občas lehce podprůměrnou, nicméně na relax po dlouhém dni dostačující. Ve vzestupnou tendenci dílů už vlastně nedoufám. Ale abych jen nehanila. I mě těší, že tvůrci nezaplácávají děj osobníma linkama vyšetřovatelů. 2,5*(18.2.2020)

Když tým neřeší vztahy mezi ženami a muži, celkem dobře funguje. I místní zločin mě zaujal více, než přeshraniční problémy. Téma mi ale bylo cizí, potěšilo mě jen konstatování, že vědmy a podobné hlouposti nefungují. Jen mi bylo líto, že k vyřešení případu napomohla v podstatě náhoda, místo mravenčí píle týmu. Navíc mě potěšilo obsazení dua Vlasáková, Nárožný.(17.2.2020)

Dobrý díl, ve kterém se pouze řeší případ vraždy postarší kartářky, ze které jsou podezřelí dva hlavní aktéři. Celý tým pátrá, podezřelí vypovídají a jeden i výrazně mlží. Tak trochu i napínavý, hlavně však zajímavý díl.(25.2.2020)

• - Pavla Rosová (Lenka Vlasáková) jako divadelní herečka hraje hlavní roli v představení „Maryša“, stejně jako ji hraje Pavla Beretová, představitelka Emy Grodské, v době vydání epizody v Národním divadle. (N3tw0rk)

• - Scény v divadle byly natáčeny ve Slezském divadle v Opavě. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)