Ohrožení (E08) (epizoda)

Krimi / Drama

Česko, 2020, 56 min

Po lepším minulém díle jsem zklamaná, tento díl se nepovedl. Na jednu stranu je pachatel poměrně chytrý a dává si pozor, ale vlastně zas tak chytrý není, tak jak je to? Samozřejmě, že muslima zastihnou, když se modlí, aby si významně mohli vyměnit pohled. Jak již bylo zmíněno chování Kříže se bez vysvětlení skokově mění, když je tak zásadový a vadí mu ženský, tak stačí jeden díl a vše je jinak? Proč na zásahu má každý jiné vybavení jako je vesta a pouta je nenapadlo si vzít? Nevím, část byla docela zajímavá, pak záběr, který to zabil. Nebo to snad byla snaha o umělecký přístup. Doufám, že další díl bude lepší.(23.5.2020)

Jeden šulin lepší než druhý . S tím záchodem , jak tam ten jeden šulin sra..., teda prováděl potřebu , to si mohli odpustit . Jinak tento díl se celkem dal shlédnout . A ta manželka od toho sra..c.í ho ... šulina , byla přirozená ve své roli . Rovněž facan z obou stran ,,ferdovi " , tedy šulinovi číslo dvě , dobrý nápad . No mufík také dobré . Jak říkám , tento díl celkem dobrý .(24.2.2020)

Tento díl se díky Hřebejkově režii zatím docela vymyká z odvysílané série. Je to od začátku frenetivní, nervózní, jindy celkem klidní vyšetřovatelé jednají dost emotivně. A hlavně není jim často vůbec rozumět. Nevím, jak to ten Hřebejk dělá, ale některé jeho díly trpí tím, že herci své repliky polykají a nevyslovují pořádně. Pavel Kříž také jedná jinak, naráz je na Beretovou hodný a příjemný, bez jakékoli narážky na ženskost. Nevím, sice zajímavý díl, ale pachatel je totální jelito, které bylo schopno vymyslet docela sofistikovaný trestný čin. Podivnost, která do série nezapadá. PS: co to mělo znamenat, když patolog vyjel na Beretovou? Co tím chtěli říct, jako že se mu líbí? To si strčte za klobou, pánové.(1.3.2020)

Viděl jsem všech 8 dílů zatím, pěkně v za sebou ve dvou dnech a není to špatný, co se týče scénáře, vizuálu. Ovšem herecká sestava … Šafránek se vykašlal na doktorování, zhoustl, tu roli mu stejně nevěřím, tváří se je k dement. Karel Dobrý, nevím odkud toho bezdomáče vyhrábli, to je prostě kreatura, hodil by se možná do role hodně sešlého havíře, co minimálně už 20 let nepracuje a leží u klobouku na drobný někde u vrátnice. Pavla Beretová, to je taky zvěrstvo, ve 36 vypadá na 55 a ani ležérní kulíšek to nespraví. Co se týče tohoto dílu, pokud chtěli ukázat syrovost Ostravy tou scénu z WC, tak bych nechtěl vidět jeho trenky.(25.2.2020)

Upozornil bych jen na jedno scenáristické klopýtnutí: fízlové se sotva budou pozastavovat nad tím, co je to sociální antropologie, když ta je jedním z předmětů vyučovaných na fízlácké akademii. Nehledě na to, že každý druhý fízl má kvůli frčkám "vychozenou" pajdu nebo katedru sociální práce, takže fízlácký přehled o oborech daleko obskurnějších sociální antropologie bude více než dobrý.(26.2.2020)

• - Příběh je inspirovaný skutečnou událostí z roku 1998. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)

• - Režisér Hřebejk navrhoval pojmenovat tento díl názvem „Pitomci“, protože údajně nejlépe vystihuje hlavní postavy. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)