Ohrožení (E08) (epizoda)

Krimi / Drama

Česko, 2020, 56 min

Tento díl se díky Hřebejkově režii zatím docela vymyká z odvysílané série. Je to od začátku frenetivní, nervózní, jindy celkem klidní vyšetřovatelé jednají dost emotivně. A hlavně není jim často vůbec rozumět. Nevím, jak to ten Hřebejk dělá, ale některé jeho díly trpí tím, že herci své repliky polykají a nevyslovují pořádně. Pavel Kříž také jedná jinak, naráz je na Beretovou hodný a příjemný, bez jakékoli narážky na ženskost. Nevím, sice zajímavý díl, ale pachatel je totální jelito, které bylo schopno vymyslet docela sofistikovaný trestný čin. Podivnost, která do série nezapadá. PS: co to mělo znamenat, když patolog vyjel na Beretovou? Co tím chtěli říct, jako že se mu líbí? To si strčte za klobou, pánové.(1.3.2020)

Viděl jsem všech 8 dílů zatím, pěkně v za sebou ve dvou dnech a není to špatný, co se týče scénáře, vizuálu. Ovšem herecká sestava … Šafránek se vykašlal na doktorování, zhoustl, tu roli mu stejně nevěřím, tváří se je k dement. Karel Dobrý, nevím odkud toho bezdomáče vyhrábli, to je prostě kreatura, hodil by se možná do role hodně sešlého havíře, co minimálně už 20 let nepracuje a leží u klobouku na drobný někde u vrátnice. Pavla Beretová, to je taky zvěrstvo, ve 36 vypadá na 55 a ani ležérní kulíšek to nespraví. Co se týče tohoto dílu, pokud chtěli ukázat syrovost Ostravy tou scénu z WC, tak bych nechtěl vidět jeho trenky.(25.2.2020)

Z tohoto dílu mám rozporuplný dojem. Hned ze začátku byl podle mého nadbytečný modlící se muslim. Dost brzy tvůrci odhalili souvislosti, kdy pachatelé už zbývali prakticky jen dva, překvapení se nekonalo. Sofistikovaný zločin nakonec vymyslel "blbec", protože odhalen byl nakonec pro naprostou banalitu. Zaujalo mě, jak chlapec Honzík Břečka z Pupenda vyrostl.(24.2.2020)

• chrispe

Pokaždé to zapnu a doufám, že si budu moct říct, že to byla konečně pecka. Nebo ne pecka, ale že to bylo prostě fakt dobrý. A hele, osmej díl a já můžu zase čekat u toho devátýho. Za mě to bylo slabý, stejně jako většina dílů Místa zločinu Ostrava. Ještě že to celkem táhne ten vyšetřovací tým, i když i tam mi nesedí úplně všichni. Takže celkem fajn na vyplnění pondělního? večera, ale jednou a dost. Stačilo. Ty brďo to už zní jako celkový hodnocení. :D Snad do něj ve finále napíšu něco více pozitivního.(28.2.2020)

Jeden šulin lepší než druhý . S tím záchodem , jak tam ten jeden šulin sra..., teda prováděl potřebu , to si mohli odpustit . Jinak tento díl se celkem dal shlédnout . A ta manželka od toho sra..c.í ho ... šulina , byla přirozená ve své roli . Rovněž facan z obou stran ,,ferdovi " , tedy šulinovi číslo dvě , dobrý nápad . No mufík také dobré . Jak říkám , tento díl celkem dobrý .(24.2.2020)

• - Příběh je inspirovaný skutečnou událostí z roku 1998. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)

• - Režisér Hřebejk navrhoval pojmenovat tento díl názvem „Pitomci“, protože údajně nejlépe vystihuje hlavní postavy. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)