Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mohutný výbuch na tramvajové zastávce. Někdo umístil do koše na odpadky po domácku vyrobenou bombu. Krev, kouř, zranění lidé, někteří těžce, panika… Pro Ostravskou kriminálku samozřejmě priorita číslo jedna. V případu je dokonce osobně zainteresován sám ředitel Kubelík, neboť jeho žena byla zraněna. Ema a její muži stojí před mnoha otázkami, byl to akt terorismu, nebo něco jiného? Průzkum minulosti vynesl dva možné podezřelé, jistého Brotánka, který byl v Sýrii a poté byl u nás zavřený, a jistého Edu, který miloval výbušniny a také rád utíkal. Nic není jisté a samozřejmě nejde vyloučit ani další možnosti. Pak přijde druhý výbuch. Opět krev, kouř, zranění lidé – a po něm vydírání. Někdo se k výbuchům přihlásí a požaduje miliony. Začíná boj kdo s koho. Boj o čas, o životy, o prestiž. Kriminálka je pod obrovským tlakem. Musí jednat rychle a nedělat chyby. Ale to se právě ve stresu dá jen těžko zaručit… (Česká televize)

(více)

Recenze (14)

fafejt001 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jeden šulin lepší než druhý . S tím záchodem , jak tam ten jeden šulin sra..., teda prováděl potřebu , to si mohli odpustit . Jinak tento díl se celkem dal shlédnout . A ta manželka od toho sra..c.í ho ... šulina , byla přirozená ve své roli . Rovněž facan z obou stran ,,ferdovi " , tedy šulinovi číslo dvě , dobrý nápad . No mufík také dobré . Jak říkám , tento díl celkem dobrý . ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Z tohoto dílu mám rozporuplný dojem. Hned ze začátku byl podle mého nadbytečný modlící se muslim. Dost brzy tvůrci odhalili souvislosti, kdy pachatelé už zbývali prakticky jen dva, překvapení se nekonalo. Sofistikovaný zločin nakonec vymyslel "blbec", protože odhalen byl nakonec pro naprostou banalitu. Zaujalo mě, jak chlapec Honzík Břečka z Pupenda vyrostl. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tento díl se díky Hřebejkově režii zatím docela vymyká z odvysílané série. Je to od začátku frenetivní, nervózní, jindy celkem klidní vyšetřovatelé jednají dost emotivně. A hlavně není jim často vůbec rozumět. Nevím, jak to ten Hřebejk dělá, ale některé jeho díly trpí tím, že herci své repliky polykají a nevyslovují pořádně. Pavel Kříž také jedná jinak, naráz je na Beretovou hodný a příjemný, bez jakékoli narážky na ženskost. Nevím, sice zajímavý díl, ale pachatel je totální jelito, které bylo schopno vymyslet docela sofistikovaný trestný čin. Podivnost, která do série nezapadá. PS: co to mělo znamenat, když patolog vyjel na Beretovou? Co tím chtěli říct, jako že se mu líbí? To si strčte za klobou, pánové. ()

niethustra 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Upozornil bych na jedno scenáristické klopýtnutí: fízlové se sotva budou pozastavovat nad tím, co je to sociální antropologie, když ta je jedním z předmětů vyučovaných na fízlácké akademii. Nehledě na to, že každý druhý fízl má kvůli frčkám "vychozenou" pajdu nebo katedru sociální práce, takže fízlácký přehled o oborech daleko obskurnějších sociální antropologie bude více než dobrý. ()

Šimpy 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hřebejka už by měli někam odklidit, ať si režíruje estrády v domovech důchodců. Jedním díle Wlodarczyk napraví reputaci seriálu, aby ji následně Hřebejk pohřbil do hnoje. Fakt ty jeho hrátky nechápu. Ženská se před svým milencem převléká z ručníku do podprdy tak, že si kryje kozy nejdřív ručníkem a pak podprdou? Sakra, chápu, že je Hřebejk vysazenej na prvoúčelovou nahotu, ale tohle je fakt hloupý až to praští do očí...se holka stydí před kamerou, nebo před kolegou, tak to tam bejt nemusí, ne? A boha jeho, co to udělali z Kříže? Z toho šovinistickýho arogantního parchanta z předchozích dílů je najednou ušlápnutej podpantoflák? Vždyť málem lezl do prdele i tý Beretový. A to v dalším díle to zazdili ještě víc. Všude women power a z Kříže absolutní troska, co by bez ženský snad nezvlád ani vylézt z postele. A tak hvězdička za kapitána Lukeše, tu kurvu. :-D A za to, že konečně českej muslim je nevinnej. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (2)

  • Režisér Hřebejk navrhoval pojmenovat tento díl názvem „Pitomci“, protože údajně nejlépe vystihuje hlavní postavy. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)
  • Příběh je inspirovaný skutečnou událostí z roku 1998. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)

Reklama

Reklama