Na překladišti byl zastřelen muž, majitel tiskárny. Nebyl to kladný hrdina, v autě, které po něm zbylo, nalezla policie podezřelých sto tisíc. Před pár lety měl autonehodu, při níž zabil a odseděl si to ve vězení. Před Emou Grodskou a jejím týmem se otevírá několik možností, kde pátrat. Rodinný podnik mrtvého, který za šéfovy nepřítomnosti držela nad vodou jeho žena a zbytek zaměstnanců. Nebo minulost zastřeleného ve vězení. Muži, se kterými byl ve výkonu trestu a se kterými se zapletl. Objevuje se lákavý motiv s obrazy, které byly zavražděnému ukradeny. Byly to originály, nebo padělky? Obyčejné peníze také hrají svou roli, mrtvý muž dlužil nebezpečnému člověku… Mnoho stop, ale žádnou z nich nedokáží Ema a její kriminalisté pevně uchopit a dovést do logického konce. Něco stále chybí a je to spíš náhoda či instinkt ženy, co Emu dovede k pravdě. Instinkt ženy, která ví, co pro princeznu znamenají ustřižené vlásky… (Česká televize)

LenkaAK

Zajímavý případ kriminálky Ostrava, opět skvělý Kozub. Začíná mi být s celé party nejsympatičtější a podává nejpřesvědčivější výkon. Snahu o spisovnou češtinu už jsem v seriálu skousla, ovšem u věty "Byl jsem tady ve Stodolní." jsem musela zaúpět. Tohle nikdy nikdo neřekne. Nemůže ten scénář zkontrolovat někdo místní? ()

otík

Tenhle díl se mi velmi líbil - napětí až do konce díky podivnému zvukovému doprovodu, nečekaný konec, i když k němu všechno časem spělo. Nevím, ale mám pocit, že Chlumský točí líp než Hřebejk. ()

Mallinali

Jak je v tomto seriálu zvykem, vraha i motiv jsem odhalil hned na začátku, což se mi děje jen když je scénář narvaný klišé a neobratnými postupy (tady to samozřejmě musel být zdánlivě sympatický sebejistý mladík toužící po nahrazení šéfa ve firmě i v posteli, v "korektních" dílech ten nejblonďatější chlap na place, v posledním díle skrývali identitu "překvapivého" vraha v době, kdy jediný koho nepodezírali byl Dobrý atd.). Ale celkově slušný průměr, kdy Majer standardně přehrává všechny na place o parník. Škoda že mu ten Ostravák nejde moc věřit. A jako bonus malá postelová scéna s Kateřinou Lojdovou, no neberte to. ()

subic

Zapnout si na chvíli mobil a posvítit si jím na místě, kde se zbavuje smrtící zbraně, to byla chyba, mobil se hned lokalizoval. Starej v lochu, tak se panička spustila s tím mladým perspektivním z firmy a on pak starého picnul. To už je druhý případ po sobě, kdy důvodem vraždy bylo to p*cání. Štěpán Kozub u výslechu houstne čím dál víc. ()

quokam

Tak i Stodolní si tedy muzeme odskrtnout. Mit 3 poldy u zaverecneho vyslechu mi prislo uz nejak moc. Scenarista si musel vybrat, bud posili Kozuba a p neco umrqavni Majera, nebo naopak. Oboji naraz jaksi nefunguje, byt Dobreho kdovi proc odstrelili nekam na Mars. Panu Bartosovi role vraha sedela lepe nez role kriminalisty v Devadesatkach, to uznavam, ale tak nejak se nabizel uz od zacatku. Zvlast ta chvala na jeho postavu bila az moc do oci. Pani Hynková byla zahrana toporne jak deska. A pachove stopy u zbrane lezici x hodin pod vodou nekde v bahne? 4/10. ()

Sa.sa

Slušný díl i námět... Vypočítává svině co jde přes mrtvoly... Njn když ve staré babě bouchnou saze tak se vymalováno... Jo jo vězení jsou plné blbců... Tak holt to je... 😅😅😅😅 ()

janelizzie

Další nadprůměrný díl, ale na čtyři hvězdy dneska ne. Vraha a motiv jsem odhadla poměrně brzo, škoda, že to nebylo více propletené než se to automaticky snaží hodit na kriminálníka. Chybí mi v tom trochu důslednost Případů 1. oddělení - nejdřív se vloupeme do bytu a teprve potom si zajístíme povolení k domovní prohlídce? Nicméně s ohledem na zbytek série slušný nadprůměr i v rámci jiných českých krimi. Poslední díl byl zajímavě nakousnut, tak snad nezklame. ()