Krvavý olej (E13) (epizoda)

Krimi / Drama

Česko, 2020, 58 min

• Untentrauer

Nejhorší díl z celého seriálu ve kterém vlastně vše skončí. Přijde mi, že již neměli žádný případ, který by jim scénáristé předhodili a tak se rozhodli, jak už to bývá ve všech detektivních seriálech udělat kauzu ve svém vlastním oddělení. Díl mi přišel přeplácaný - šitý horkou jehlou a s trapnou umělou atmosférou.(31.3.2020)

Nejlepší díl na závěr. Mile se zde spojuje seriál se seriálem Kriminálka Plzeň v postavě kriminalisty Knappa, znovu dostává do hry kriminalistu v "lázních" Richarda a nechává Honzu pátrat na vlastní pěst po xlet starém případu, který vyšetřoval někdo z tehdejších ostravských kriminalistů a byl do případu šeredně zapleten. A musím uznat, že i když jsem "pachatele" tušil od začátku, jeho jednání a konec byl rozhodně překvapivý. Tohle byl díl, podle kterého měly vypadat všechny díly. Super. Výtečný závěr na konec seriálu a zároveň naladění na Kriminálku České Budejovice. :-)(9.4.2020)

Tak já nevím..přišlo mi to takový moc jednoduchý...Majerovo zdrhnutí sledovačům,na všechny indicie stačí aby Beretová udělala 2-3 hovory...hned jakmile neukázali kdo měl být ta druhá identita, bylo jasný,že je to Dobrý(což nebylo dobrý...) Pořád mám tucha,že Kříž v tom měl taky prsty, tak bud se chystá nová řada,nebo to zůstane jen ve vzduchu. Taky se mi líbí, jak si Majer parkuje někde na pěší zoně v centru, jedinej....nebo Beretová si má vypnout cestou na ten barak telefon,ale pak volá hned,aniž by ho zapínala...to jsou detaily, celkově fajn,ale 1.oddělení v Praze je prostě jinde....(30.3.2020)

Tak Vágnerová, ani Čermák si moc nezahráli, ale tentokrát to ani moc nevadilo, protože to byla nezvykle povedená epizoda, která koketovala až s takovým tím thrillerem, který řeší korupci a zločiny policie. Tady se naplno ukázal potenciál, který tento seriál měl nicméně ho v podstatě celou dobu vůbec nevyužíval. A vlastně mě docela překvapilo, že pachatelem byl Dobrý, více jsem to tipoval na Pechláta z gibsu.(30.3.2020)

Z celé série za mě jednoznačně nejlepší díl, škoda že takové nebyly i ty předchozí. Trochu jen pokulhával ten konec, Bareše začal poté co ho kontaktovala novinářka navštěvovat jakýsi František Opálenský (na krycí doklady) – no i při absenci kamerového záznamu, kdy se smyčka po týdnu vždy přehraje jiným záznamem by přece bylo tak jednoduché zajet na Bory, ukázat tam zaměstnancům fotky Kubelíka, Dubského a Lukeše a hned by bylo jasné kdo ho tam jezdil navštěvovat.(1.4.2020)

• - Příběh je inspirován mnoha případy, které se odehrály v dobách před dvaceti a více lety od uvedení epizody, kdy docházelo k podvodům s lehkými topnými oleji. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)

• - Roli potetovaného spoluvězně ztvárnil frontman skupiny Krucipüsk Tomáš Hajíček. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)