Novinářka Volfová přinese Honzovi Bermanovi pořádnou „bombu“. Flash disk s výpovědí vězně. Jsou na ní informace o vraždě, i o možné účasti vysoko postavených policistů. Je to něco, co dokáže zatřást s celou policií. Novinářka chce, aby se Honza starého, zdánlivě vyřešeného případu ujal, znovu ho otevřel a odkryl jeho skutečnou podobu. Veřejnost má právo znát pravdu. Honza se zpočátku brání, není tak naivní, aby nevěděl, o jak složitou a nebezpečnou věc jde. Jak může takové vyšetřování ohrozit jeho vlastní policejní kariéru. Ale přijdou další vraždy, které evidentně souvisí se svědectvím vězně, a Honza je postaven před základní otázku: Je správné mlčet a tvářit se, že se nic neděje? Nebo věc vyšetřit bez ohledu na následky, na vlastní riziko. Volí druhou variantu, jak to ostatně odpovídá jeho naturelu i svědomí policisty. Brzy se objeví tři možní podezřelí, kteří sloužili v době, kdy se případ stal, u policie. Honza spolu s Emou připraví past, do níž se pachatelé starého kriminálního případu mohou chytit… (Česká televize)

FuLister

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak Vágnerová, ani Čermák si moc nezahráli, ale tentokrát to ani moc nevadilo, protože to byla nezvykle povedená epizoda, která koketovala až s takovým tím thrillerem, který řeší korupci a zločiny policie. Tady se naplno ukázal potenciál, který tento seriál měl nicméně ho v podstatě celou dobu vůbec nevyužíval. A vlastně mě docela překvapilo, že pachatelem byl Dobrý, více jsem to tipoval na Pechláta z gibsu. ()

sorrow

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z celé série za mě jednoznačně nejlepší díl, škoda že takové nebyly i ty předchozí. Trochu jen pokulhával ten konec, Bareše začal poté co ho kontaktovala novinářka navštěvovat jakýsi František Opálenský (na krycí doklady) – no i při absenci kamerového záznamu, kdy se smyčka po týdnu vždy přehraje jiným záznamem by přece bylo tak jednoduché zajet na Bory, ukázat tam zaměstnancům fotky Kubelíka, Dubského a Lukeše a hned by bylo jasné kdo ho tam jezdil navštěvovat. ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejlepší díl na závěr. Mile se zde spojuje seriál se seriálem Kriminálka Plzeň v postavě kriminalisty Knappa, znovu dostává do hry kriminalistu v "lázních" Richarda a nechává Honzu pátrat na vlastní pěst po xlet starém případu, který vyšetřoval někdo z tehdejších ostravských kriminalistů a byl do případu šeredně zapleten. A musím uznat, že i když jsem "pachatele" tušil od začátku, jeho jednání a konec byl rozhodně překvapivý. Tohle byl díl, podle kterého měly vypadat všechny díly. Super. Výtečný závěr na konec seriálu a zároveň naladění na Kriminálku České Budejovice. :-) ()

Untentrauer

Nejhorší díl z celého seriálu ve kterém vlastně vše skončí. Přijde mi, že již neměli žádný případ, který by jim scénáristé předhodili a tak se rozhodli, jak už to bývá ve všech detektivních seriálech udělat kauzu ve svém vlastním oddělení. Díl mi přišel přeplácaný - šitý horkou jehlou a s trapnou umělou atmosférou. ()

v.indruchova

Prvně jsem zkusila nejlépe hodnocený díl zde. Dobré, nějak zářné. Proč hraní Čechů je stále v některých aspektech tak málo uvěřitelné. Nejde se tam do nikoho vžít, nezajímavé postavy, jako nějací androidi. Ale dám tomu šanci, protože věřím že mladí herci to mohou posunout. Je dobré. do poslední chvíle nevíte kdo je ten hlavní "padouch". ()

• Roli potetovaného spoluvězně ztvárnil frontman skupiny Krucipüsk Tomáš Hajíček. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)
  • Příběh je inspirován mnoha případy, které se odehrály v dobách před dvaceti a více lety od uvedení epizody, kdy docházelo k podvodům s lehkými topnými oleji. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)