Bratr z jiné planety

The Brother from Another Planet

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 108 min

• duddek

Neviděli-li jste ještě mimozemšťana s tříprstýma nohama, který maluje graffiti na zeď vlastní krví a vyndavá si pravé oko, a chcete to vidět, je tenhle film pro vás jako dělaný. Pokud vás ale láká spíš téma někoho, kdo až za dospěla vůbec poprvé přichází do styku s lidskou společností, doporučuju třeba nesrovnatelně lepší Bad Boy Bubby. A pak samozřejmě Blast from the Past, ale to už je zas trochu něco jiného...(22.9.2008)

Jako sci-fi o bytosti odjinud, která vypadá skoro jako normální černoch a přistála v Harlemu, by to bylo celkem dobré. Ale jakmile se tam objeví režisér s Davidem Strathairnem jako „muži v černém“, okamžitě se to přepne do hodně trhlé komedie. A přitom ten zbytek rozhodně k smíchu není. Celkově je to tedy hodně nevyrovnané a z toho, co jsem od Saylese viděl, nejslabší.(3.2.2009)

• Han22

Takový ten hezký film o ničem. Mimozemšťan přichází do černošského ghetta, za celý film neřekne ani slovo a přesto se potká se spoustou lidí, které ovlivní. Problém je, že to nikam nevede, různí lidé zkrátka s hrdinou mluví, nevadí jim že neodpovídá a všichni jsou až nezdravě hodní. Nikdo ho nepošle do háje jako cvoka, dokonce se s ním jedna holka i vyspí. Dvojice agentů, kteří ho honí je trapná a vyústění celé této linie a filmu jsem moc nepobral, protidrogové poselství je zoufalé. Neříkám, že to nebylo zajímavé, Joe Morton je skvělý, ale pokud si odmyslíte, že hrdina je z jiné planety, je to o ničem. A já prostě nemám rád tyhle nezávislý filmy bez děje.(24.1.2016)

Film má slušnou první polovinu, kde lidé skrze mluvení na ústřední postavu, zjišťují něco o sobě a uvědomují si své chyby, zároveň je ukázána až dětsky naivní asimilace do společnosti (v dobrém slova smyslu), to vše je v pořádku, jenže pak začne mít mimozemšťan určité cíle, děj se chce pohnout, to se nedaří, stagnuje to a končí to tak neurčitě, vlastně nijak. Ale platí zde za málo peněz hodně muziky.(20.7.2013)

Nenápadný nízkorozpočtový sci-fi snímek o návštěvníkovi (Joe Morton) z vesmíru, který ztroskotá v New Yorku. Sice nemluví, ale je schopný opravit různé věci pouhým dotykem. Pátrají po něm dva "Muži v černém" (Men in Black), kteří se chovají docela podivně na úředníky z imigračního. Nejsou náhodou...? Odpověď lze ve filmu najít a je docela zajímavá.(7.7.2012)