Bratr z jiné planety

The Brother from Another Planet

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 108 min

Pro mě spíš taková trochu podivnost, než skutečně zajímavý film. Jeho společenská kritika je zde cítit a někdy je možná až moc doslovná, což by asi ještě tak nevadilo, ale ten film neobsahuje mnoho prvků, které by mě dokázaly vtáhnout. Ano, to pochopení nesmyslnosti některých projevů naší společnosti se dokáže na diváka přenést.(26.3.2015)

líbilo: ohromující Joe Morton, kupující si LP jen aby si nechal obal a samotný vinyl odhodí jako nepotřebný, jak kousá do celého zelí, jak opravuje hrací automaty, a pak v tom bazaru opraví všechny rozbité věci a dostane za to peníze od ohromeného majitele, jak použil svoje oko jako kameru, bohužel i jak poznává náš svět a drogy v něm, pak ten šílenej blázen, co tam tancoval v noci u garáže jak pomatenej, kluk v metru a jeho skvělej karetní trik, líbil se mi příběh i hudba; nelíbilo: dva bílí agenti byli fakt otřesní, obzvlášť když začli digitálně ječet, také mi přišlo, že mají umělé ruce, no vlastně celí byli tak nějak umělí; výsledkem: tohle je nesmrtelnej film(22.9.2008)

Nenápadný nízkorozpočtový sci-fi snímek o návštěvníkovi (Joe Morton) z vesmíru, který ztroskotá v New Yorku. Sice nemluví, ale je schopný opravit různé věci pouhým dotykem. Pátrají po něm dva "Muži v černém" (Men in Black), kteří se chovají docela podivně na úředníky z imigračního. Nejsou náhodou...? Odpověď lze ve filmu najít a je docela zajímavá.(7.7.2012)

Trojprstý Joe Morton, nohavice od McHammera a kopa videohier, dvaja bieli pátrači v čiernom a pravdaže oko v kvetináči. Look, y'all got any kind of ID? - ID? - Your badges, man. - Badges? - What badges? We don't have to show you any badges. - Look, if you're dicks, you got badges. - What makes you think we're dicks? I could answer that.(18.6.2010)

• pakobylka

Bratr z jiné planety je sice mile dojemný a po všech stránkách sympatický týpek, mám pochopení pro něj i pro všechny ty dobré lidi, kteří mu pomáhali, jsem ochotná kdykoli odsouhlasit, že drogy jsou svinstvo … ale nemohu ze sebe vydolovat pochopení i pro ty, kteří ten příběh zfilmovali. Vytvořili maličko nezáživnou, odtažitou a nedůvěryhodnou frašku, která nebyla k smíchu ani k pláči - a víceméně jsem si oddechla, když celá ta komplikovaná záležitost konečně dospěla k nějakému závěru ... 2,5*(14.4.2010)