Bratr z jiné planety

Brother from Another Planet, The

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 108 min

Trojprstý Joe Morton, nohavice od McHammera a kopa videohier, dvaja bieli pátrači v čiernom a pravdaže oko v kvetináči. Look, y'all got any kind of ID? - ID? - Your badges, man. - Badges? - What badges? We don't have to show you any badges. - Look, if you're dicks, you got badges. - What makes you think we're dicks? I could answer that.(18.6.2010)

• duddek

Neviděli-li jste ještě mimozemšťana s tříprstýma nohama, který maluje graffiti na zeď vlastní krví a vyndavá si pravé oko, a chcete to vidět, je tenhle film pro vás jako dělaný. Pokud vás ale láká spíš téma někoho, kdo až za dospěla vůbec poprvé přichází do styku s lidskou společností, doporučuju třeba nesrovnatelně lepší Bad Boy Bubby. A pak samozřejmě Blast from the Past, ale to už je zas trochu něco jiného...(22.9.2008)

Nenápadný nízkorozpočtový sci-fi snímek o návštěvníkovi (Joe Morton) z vesmíru, který ztroskotá v New Yorku. Sice nemluví, ale je schopný opravit různé věci pouhým dotykem. Pátrají po něm dva "Muži v černém" (Men in Black), kteří se chovají docela podivně na úředníky z imigračního. Nejsou náhodou...? Odpověď lze ve filmu najít a je docela zajímavá.(7.7.2012)

Film má slušnou první polovinu, kde lidé skrze mluvení na ústřední postavu, zjišťují něco o sobě a uvědomují si své chyby, zároveň je ukázána až dětsky naivní asimilace do společnosti (v dobrém slova smyslu), to vše je v pořádku, jenže pak začne mít mimozemšťan určité cíle, děj se chce pohnout, to se nedaří, stagnuje to a končí to tak neurčitě, vlastně nijak. Ale platí zde za málo peněz hodně muziky.(20.7.2013)

Pro mě spíš taková trochu podivnost, než skutečně zajímavý film. Jeho společenská kritika je zde cítit a někdy je možná až moc doslovná, což by asi ještě tak nevadilo, ale ten film neobsahuje mnoho prvků, které by mě dokázaly vtáhnout. Ano, to pochopení nesmyslnosti některých projevů naší společnosti se dokáže na diváka přenést.(26.3.2015)