Bratr z jiné planety

The Brother from Another Planet

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 108 min

Nenápadný nízkorozpočtový sci-fi snímek o návštěvníkovi (Joe Morton) z vesmíru, který ztroskotá v New Yorku. Sice nemluví, ale je schopný opravit různé věci pouhým dotykem. Pátrají po něm dva "Muži v černém" (Men in Black), kteří se chovají docela podivně na úředníky z imigračního. Nejsou náhodou...? Odpověď lze ve filmu najít a je docela zajímavá.(7.7.2012)

• Han22

Takový ten hezký film o ničem. Mimozemšťan přichází do černošského ghetta, za celý film neřekne ani slovo a přesto se potká se spoustou lidí, které ovlivní. Problém je, že to nikam nevede, různí lidé zkrátka s hrdinou mluví, nevadí jim že neodpovídá a všichni jsou až nezdravě hodní. Nikdo ho nepošle do háje jako cvoka, dokonce se s ním jedna holka i vyspí. Dvojice agentů, kteří ho honí je trapná a vyústění celé této linie a filmu jsem moc nepobral, protidrogové poselství je zoufalé. Neříkám, že to nebylo zajímavé, Joe Morton je skvělý, ale pokud si odmyslíte, že hrdina je z jiné planety, je to o ničem. A já prostě nemám rád tyhle nezávislý filmy bez děje.(24.1.2016)

Trojprstý Joe Morton, nohavice od McHammera a kopa videohier, dvaja bieli pátrači v čiernom a pravdaže oko v kvetináči. Look, y'all got any kind of ID? - ID? - Your badges, man. - Badges? - What badges? We don't have to show you any badges. - Look, if you're dicks, you got badges. - What makes you think we're dicks? I could answer that.(18.6.2010)

Pro mě spíš taková trochu podivnost, než skutečně zajímavý film. Jeho společenská kritika je zde cítit a někdy je možná až moc doslovná, což by asi ještě tak nevadilo, ale ten film neobsahuje mnoho prvků, které by mě dokázaly vtáhnout. Ano, to pochopení nesmyslnosti některých projevů naší společnosti se dokáže na diváka přenést.(26.3.2015)

• duddek

Neviděli-li jste ještě mimozemšťana s tříprstýma nohama, který maluje graffiti na zeď vlastní krví a vyndavá si pravé oko, a chcete to vidět, je tenhle film pro vás jako dělaný. Pokud vás ale láká spíš téma někoho, kdo až za dospěla vůbec poprvé přichází do styku s lidskou společností, doporučuju třeba nesrovnatelně lepší Bad Boy Bubby. A pak samozřejmě Blast from the Past, ale to už je zas trochu něco jiného...(22.9.2008)