poster

Bratr z jiné planety

 • USA

  Brother from Another Planet, The

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 108 min

 • HAssAN
  ****

  Trojprstý Joe Morton, nohavice od McHammera a kopa videohier, dvaja bieli pátrači v čiernom a pravdaže oko v kvetináči. Look, y'all got any kind of ID? - ID? - Your badges, man. - Badges? - What badges? We don't have to show you any badges. - Look, if you're dicks, you got badges. - What makes you think we're dicks? I could answer that.(18.6.2010)

 • Slarque
  ***

  Jako sci-fi o bytosti odjinud, která vypadá skoro jako normální černoch a přistála v Harlemu, by to bylo celkem dobré. Ale jakmile se tam objeví režisér s Davidem Strathairnem jako „muži v černém“, okamžitě se to přepne do hodně trhlé komedie. A přitom ten zbytek rozhodně k smíchu není. Celkově je to tedy hodně nevyrovnané a z toho, co jsem od Saylese viděl, nejslabší.(3.2.2009)

 • duddek
  **

  Neviděli-li jste ještě mimozemšťana s tříprstýma nohama, který maluje graffiti na zeď vlastní krví a vyndavá si pravé oko, a chcete to vidět, je tenhle film pro vás jako dělaný. Pokud vás ale láká spíš téma někoho, kdo až za dospěla vůbec poprvé přichází do styku s lidskou společností, doporučuju třeba nesrovnatelně lepší Bad Boy Bubby. A pak samozřejmě Blast from the Past, ale to už je zas trochu něco jiného...(22.9.2008)

 • pakobylka
  **

  Bratr z jiné planety je sice mile dojemný a po všech stránkách sympatický týpek, mám pochopení pro něj i pro všechny ty dobré lidi, kteří mu pomáhali, jsem ochotná kdykoli odsouhlasit, že drogy jsou svinstvo … ale nemohu ze sebe vydolovat pochopení i pro ty, kteří ten příběh zfilmovali. Vytvořili maličko nezáživnou, odtažitou a nedůvěryhodnou frašku, která nebyla k smíchu ani k pláči - a víceméně jsem si oddechla, když celá ta komplikovaná záležitost konečně dospěla k nějakému závěru ... 2,5*(14.4.2010)

 • Mikino00
  ***

  Film má slušnou první polovinu, kde lidé skrze mluvení na ústřední postavu, zjišťují něco o sobě a uvědomují si své chyby, zároveň je ukázána až dětsky naivní asimilace do společnosti (v dobrém slova smyslu), to vše je v pořádku, jenže pak začne mít mimozemšťan určité cíle, děj se chce pohnout, to se nedaří, stagnuje to a končí to tak neurčitě, vlastně nijak. Ale platí zde za málo peněz hodně muziky.(20.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace