Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Fiktivní město Hudson City, které na dva Oscary nominovaný režisér a scenárista John Sayles v roce 1991 stvořil za účelem natočení svého dramatu Město naděje, přímo kypí rasovou nenávistí, politickou korupcí a špatně maskovaným zločinem. Nick Rinaldi, ztracená duše potácející se od alkoholu ke drogám a využívající bohatství a konexí svého otce, movitého obchodníka, je svého města nejlepším synem. A není jediný takový, ulicemi tohoto bezútěšného místa, kde jsou hlavními přítomnými emocemi strach a zloba a které je svým způsobem metaforou celých Spojených států, bloudí spousta zajímavých figurek, které se snaží jakýmkoli způsobem bojovat s přítomností a s vlastními životy. Zvítězit v této válce je ale stále složitější a nikdy to nebude lepší, pokud se brzy něco radikálně nezmění. A kdo ví, možná že právě Nick v podání Vincenta Spana se stane oním větrem, který provane zatuchlinou zapáchající místo novou vůní svěžesti. Ale možná že svým obhroublým chováním všechno jen zhorší. Co se musí stát, aby se království smutku proměnilo v město naděje? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Mna teda nijak neoslovilo to fiktivne mestecko, kde akoze kvitne zlocin, rasova nenavist a korupcia ....... dialogy slaboduche, a nic sa riadne nedialo : 40 % ()

Reklama

rivah 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodný portrét města zmítaného vášněmi.(Pro Američany zajímavější než pro nás)..recenze Ozu + Derekwinnert (IMDb)  (70%) ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama