• Marze

Je to takové sladkobolně rozervané. Líbil se mi příměr filosofa od Marka Twaina o pravdě a žumpě. Seriál má zjevně pohádkový odkaz (v tomto dílu je i duchařina setkání s mrtvým otcem). Proto se asi rodina jmenuje Popelkovi. Postavy jsou trochu šablonovité dobro a zlo a přepjaté až hrozí telenovela. Do modelové situace statek s penzionem a hospodou je možno dát všechno - podivní hosté, roztomilá zvířátka i místní politika probíraná se starostou a jeho oponenty u piva bez pěny, zaměstnanci, ztracené existence vděčné za láskyplný azyl. Kromě pěkné přírody se objeví a pár akčních prvků . Vyprávěcí princip je ten, že se objeví katastrofa , kterou způsobí zlé a bohaté postavy a někdo spravedlivý to vyřeší.(23.4.2020)

• rakovnik

Hahaha, šedesátiletý miliardář sbalil osmnáctiletou dceru ministra, hahaha a je skoro nahý venku, hahaha a vyfotili ho paparazzi. To je legrace! Naštěstí si kluci vzali Estonskou kravatu a obchod byl jejich. V tom blbém lese je zakopaný poklad, což nám sdělil opět duch. A mladý boháč, který zpočátku obral porodnici o peníze, se snaží dostat do kalhotek princezny ze mlejna i s pomocí vrtulníku s termovizí. Vypočítává mrcha dostane za vyučenou, protože se chová jako prostitutka a je zlá. Jinak dnes mi bylo potvrzeno opakované využití Cimrmanova "pozorovatele z povzdálí", v každém díle alespoň jednou někdo vyslechne druhého tajně, náhodou, na dálku. To je peklo!(16.1.2020)

• honajz

Kurňa, kde se tam najednou vzal mladý Prachař? Jsem měl chvílemi pocit, že koukám na nové díly Specialistů v Modravě. A ta linka s Kramárem, to taky vymyslela hlava. Kdyby to zůstalo u jisté poetiky a esoteriky prvního dílu, toho střetávání města a venkova, neřeknu ani slovo, ale tohle začíná zas vypadat jak rozplizlá, nesmyslnými a nereálnými zápletkami nastavovaná břečka.(18.1.2020)

Tentokrát 4 hvězdy za Langmajera.(29.1.2020)

• Skuby47

Zařekla jsem se, že se nenechám zatáhnout do sledování nějakého našeho nekonečného seriálu, ale dávám každému z nich šanci, abych měla přehled, odtrpěním jednoho nebo dvou prvních dílů. Jsem zemědělec rodinným původem i duší, tak jsem doteď vytrvala, a s ironií sleduji, jak se naše milionářská mládež činí. Ať nikdo netvrdí, že toto není kapitalistická propaganda, a to stejná, jako byla ta socialistická. My to prostě jinak neumíme. Je to telenovela slušně herecky obsazená, ale co se výkonů týče, tak odfláknutá. Nejlepší jsou tam ty kozy. A to nemluvím o morálním a výchovném přínosu, s ohledem na mladé sympatické herce, kteří by měli k obrazovkám přilákat mládež. Pokud jsou toto idoly budoucí generace, tak potěš koště. Ocenit se dá jen to, že Nova a Prima každodenně něco nového točí, zatím co ČT si celoročně vystačí se starými dobrými scénkami z Bakalářů.(30.1.2020)