Manželství po česku (TV seriál)

Komedie

Česko, 2020, 30 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

• kingik

Rozhodně se nejedná o to nejhorší z přepestré dílny tv Barracuda, ovšem i tak se nevylučuje, že divák může být ze sběrného tábora herců a z hlubokomyslnosti scénáře konsternován. Dohromady se setkáme se čtyřmi herci, kteří tvoří dvě manželské dvojice: Stanislava Jachnická a Pavel Kikinčuk, Hana Igonda Ševčíková a Daniel Rous. Všichni čtyři mají za úkol pobavit diváka, přiděleny jim byly velké odstavce textu a celé pojetí nemá daleko do rozhlasového aranžmá, dokonce by to v rozhlasovém formátu mohlo i příslušně fungovat. Jenže z vizuálního hlediska je to bída, nadlouho se divák ocitá v unylém studiovém interiéru, kde herci urputně bojují se špalky textu, ale také zápasí s tím, jak vlastně diváka zaujmout. Téma manželských hádek, neshod a sporů sahá někam do éry doktora Plzáka, tudíž mně přijde zvláštní zabývat se jím i dnes, a ještě to komponovat situačně komediálně. Určitě ani není na výsledku něco extra atraktivního, aby tomu byla věnována pravidelná pozornost. S každým odvysílaným dílem se právě divácká pozornost bude pozvolna vytrácet. Manželstvím (po)stižení diváci totiž vysílací půlhodinku raději věnují sexuálním hrátkám, které jejich vztahovou krizi přinejmenším zažehnají. Nějaký seriál jim tudíž nemusí přijít vhod. 4/10(15.1.2020)