The Valhalla Murders (TV seriál)

Krimi

Island, 2019–2020, 6 h 16 min (Minutáž: 45–48 min)

Aldís Amah Hamilton, Bergur Ebbi Benediktsson, Edda Björgvinsdóttir, Arndís Hrönn Egilsdóttir, Nína Dögg Filippusdóttir, Tinna Hrafnsdóttir, Sigurður Skúlason, Björn Thors, Guðmundur Þorvaldsson, Þórunn Erna Clausen, Valur Freyr Einarsson, Laufey Elíasdóttir, Vilhjálmur Hjálmarsson, Theodór Júlíusson, Vigdís Hrefna Pálsdóttir, Ragnheiður Steindórsdóttir, Arnbjörg Hlíf Valsdóttir, Birgitta Birgisdóttir, Gunnar Bersi Björnsson, Ottó Gunnarsson, Víkingur Kristjánsson, Damon Younger, Kristín Þóra Haraldsdóttir, Gunnar Jónsson, Sigurður Sigurjónsson, Þrúður Vilhjálmsdóttir, Guðlaug Ólafsdóttir, Rósa Guðný Þórsdóttir, Þorsteinn Bachmann, Gunnar Hansson, Ari Matthíasson, Þór Tulinius, Lilja Þórisdóttir, Birgitta Sigursteinsdóttir, Stefán Hallur Stefánsson, Bjarki Þór Jónsson, Hákon Jóhannesson, Hanna María Karlsdóttir, Sigurður Karlsson, Elva Ósk Ólafsdóttir, Harald G. Haraldsson, Þórunn Magnea Magnúsdóttir, Anna Claessen

Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

Staré dobré detektívne remeslo opradené rúškom záhady, aneb Netflixarčina jak vyšitá? V dobe rozmachu, digitalizácie a iných podivností zapadne jak klinec do laty, no nevyhne sa ani pár ,logickým, chybám, nehovoriac o psychologických črtách, ktoré by sa tu vymykali nejednej postave v interakcii za daných situácii. No, stále celkom schopné, Islandské, aj keď nemá čím prefackať, postaviť na nohy a zakričať Wauuu. ..--70%--..(4.4.2020)

Neviem či sa "The Valhalla Murders" dočká druhej série, ale potenciál tam rozhodne je. Toto je ďalší seriál, ktorý spadá medzi studené severské krimi thrillery, tentokrát z Isladnu. A naši detektívi budú pátrať po sériovom vrahovi. Osobne som ale zo série nemal pocit, že by nejako výrazne prevyšovala niektorých svojich predchodcov. Problém seriálu pre mňa je, že dlho trvá, kým sa začne konečne niečo diať a miestami som skutočne tápal v nude. Postavy našich vyšetrovateľov sú podľa mňa okey a bol som zvedavý kam sa to vyvinie, no reálne to začalo byť zaujímavé až počas druhej polovice série. Tam sa už pomaly začínajú karty ukladať na stôl, veci začínajú viac dávať zmysel a okrem toho príde ešte niekoľko skutočne hrozných odhalení, ktoré to celé urobia ešte oveľa oveľa silnejšie. A musím povedať, že keď v poslednej epizóde odhalíme hlavného zloducha, bol to pre mňa skutočne hrozivý moment. Myslím si, že to mohlo byť síce o niečo silnejšie, ale možno to tvorcovia v ďalšej sérii trošku viac dopilujú. Som pokračovaniu otvorený, uvidíme čo sa so seriálom bude diať ďalej. Hodnotenie: B(6.8.2020)

Vydarená severská kriminálka so sympatickou dvojicou detektívov ktorá miestami prekonáva aj populárny True detective z produkcie HBO. Obrovskou škodou je stereotyp o tom, že zneužívanie detí kryjú policajti či sudcovia a chcelo by to konečne reálnejší seriál, v ktorom deti znásilňujú vedúci táborov, rodinný príslušníci či hviezdy z Hollywoodu či novinári z BBC tak ako sa to bohužiaľ odohráva v skutočnosti. Oceniť treba aj vyváženosť krokov mužských a ženských postáv v seriály. Mrazivá severská kriminálka s množstvom chýb ale sympatickými postavami, skvelou hudbou a príjemnou atmosférou.(19.4.2020)

Píši proto, že nemohu souhlasit s ani jedním z komentářů. Nejde o staré dobré detektivní řemeslo, a klasickou severskou detektivku snad jedině v tom horším slova smyslu. Není to úplný odpad, ale ptám se: "To vám jako k radosti a zábavě stačí eintopf z opakujících se záběrů z dronu, téma zneužívání dětí a "zkorumpované policie"?" Nikoho nebili do očí rozpory v časovém vyprávění příběhu a světle v exteriérech, ikdyby se to odehrávalo na začátku nebo na konci zimy? Nikoho netrápilo nevěrohodné chování některých postav, i při vedomí a respektu toho, že Seveřané jsou přeci jenom trochu jiní? V ostatním bych musel spoilerovat, ale díly 5 a 8 jsou opravdu příšerné, resp. 8 je na hranici parodie. Dát tomuhle dílu plných 5 hvězdiček je mimo jakoukoliv realitu.(14.4.2020)

Vydarená kriminálka s fajn dvojicou detektívov a slušnou dávkou záhad.(11.7.2020)

• ESW

Kriminálka.(30.3.2020)

S01E01-08. První díl minisérie nadchnul. Tím to skončilo. Komisařka se v počátečních scénách zdála být pořádnou raubířkou ve všech smyslech, ale postupně úplně zanikla. Ve svých rolích nikdo, ať kladných nebo záporných, nevynikl. Chybělo napětí i atmosféra. Závěr: jako jedna série dobře, pokračovat není nutné.(25.4.2020)

Konečne nijaká mysteriózna sračka bez ladu a skladu, a hlavne logiky, s ktorými sa v poslednom čase roztrhlo vrece (napríklad všetko podľa predlohy od S. Kinga). Surové, priamočiare, možno trochu jednoduché krimi. Občas som mala pocit, že som to už ikskrát videla niekde inde, ale v konečnom dôsledku som sa nenudila. Zneužívanie detí, skorumpovaná polícia a vládni úradníci, ale to máme aj tu (pripomenulo mi to, keď policajný prezident pomáhal zahladiť dôkazy v kauze Kuciak). Ale bavilo ma najmä to, že severania si zase neváhali zarýpnuť do ZLEJ CIRKVI. Možno by som tej téme v seriáli dala ešte väčší priestor. Všetci cirkevníci sa tvária ako baránkovia boží, alebo skôr ovce, ale keď niečo nie je podľa nich, tak by najradšej znovu upaľovali na hraniciach...(21.3.2020)

klasická severská detektívka jak má byť. super(12.4.2020)

Velmi dobrá klasická detektivka, sympatičtí vyšetřovatelé. Téma zneužívání chlapců v dětském domově bylo už sice zpracováno mnohokrát, ale ta severská atmosféra a islandština mají něco do sebe... Klidně bych se podívala i na další sérii, soukromí obou hlavních postav by ještě zasloužilo více prozkoumat, i ta dějová linie s jehovisty zůstala trochu otevřená.(22.6.2020)