Vraždy ve Valhalle

(seriál)
  • Island The Valhalla Murders (více)
všechny plakáty
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Island, 2020, 6 h 16 min (Minutáž: 45–48 min)

Nína Dögg Filippusdóttir, Sigurður Skúlason, Tinna Hrafnsdóttir, Arndís Hrönn Egilsdóttir, Bergur Ebbi Benediktsson, (více)

Epizody(8)

Island ochromí první případ sériových vražd v historii země. Podaří se vyšetřovatelům pachatele zastavit včas? (Česká televize)

silentname

Neviem či sa "The Valhalla Murders" dočká druhej série, ale potenciál tam rozhodne je. Toto je ďalší seriál, ktorý spadá medzi studené severské krimi thrillery, tentokrát z Isladnu. A naši detektívi budú pátrať po sériovom vrahovi. Osobne som ale zo série nemal pocit, že by nejako výrazne prevyšovala niektorých svojich predchodcov. Problém seriálu pre mňa je, že dlho trvá, kým sa začne konečne niečo diať a miestami som skutočne tápal v nude. Postavy našich vyšetrovateľov sú podľa mňa okey a bol som zvedavý kam sa to vyvinie, no reálne to začalo byť zaujímavé až počas druhej polovice série. Tam sa už pomaly začínajú karty ukladať na stôl, veci začínajú viac dávať zmysel a okrem toho príde ešte niekoľko skutočne hrozných odhalení, ktoré to celé urobia ešte oveľa oveľa silnejšie. A musím povedať, že keď v poslednej epizóde odhalíme hlavného zloducha, bol to pre mňa skutočne hrozivý moment. Myslím si, že to mohlo byť síce o niečo silnejšie, ale možno to tvorcovia v ďalšej sérii trošku viac dopilujú. Som pokračovaniu otvorený, uvidíme čo sa so seriálom bude diať ďalej. Hodnotenie: B ()

kolda1990

Za mě velice slušná kriminálka, kterých jsem už viděl opravdu nespočet. Žeru je:) a co si budeme, sever v tomhle drží absolutorium, protože na jejich atmosféru a charaktery postav má opravdu málo která země. A všichni tam umí sakra dobře hrát. První případ sériového vraha v zemi je samo o sobě fascinující. Propletenec kde nic nevíte jistě. Silnější čtyřka. ()

Malarkey

Poctivá islandská detektivka, na které je zajímavé to, že má vývoj, který bych v průběhu sledování za nic nepředpokládal. Přitom opět krásně těží z dobré temné atmosféry a prostředím, které je v rámci islandské krajiny nezaměnitelný. Jak kdybych se tam před pět lety vrátil a užíval si ty města a místa spolu s herci. Jediné mínus tu je asi hlavní vyšetřovatelka, na kterou si musíte dlouho zvykat. Někdo by po prvních minutách mohl seriál kvůli její protivné postavě odsoudit, ale byla by to škoda. Vraždy ve Valhalle jsou výbornou detektivní islandskou minisérií. Kdybych nevěděl, že na Islandu se nevraždí, tak bych měl skoro pocit, že žít na tomto ostrově je na vlastní riziko. ()

slunicko2

Islandská pochmurná kriminálka. Oceňuji sexy postavu 42letého Björna Thorse (vyšetřovatel povolaný z Norska Arnar). Rovněž přitažlivý mladistvě vyhlížející vystudovaný právník 39letý Bergur Ebbi Benediktsson (policejní ajťák Erlingur) by stál za hřích. Doma je známý jako spisovatel a stand-up komik. ()

MartinezZ

Ne, že by to nebylo správně seversky natočené, temné, sychravé apod., ale zdá se mi to, nebo je to téma, které se nějak moc opakuje? Namátkou Sleppers nebo dokonce dost podobně nedávné Journal 64? A to jsem určitě ještě něco zapomněl. Snad jen díky tomu jedna hvězda dolů - koukat na několik dílů s těžkým déja-vu při vzpomínání "Kde já už tohle viděl...?" prostě atmošce moc nepřidá. ()

• Seriál se původně vysílal v roce 2019, poté byl celosvětově uveden v roce 2020 na Netflixu a bezplatně vysílán na BBC Four ve Velké Británii. (Quentin10)
  • Vraždy ve Valhalle jsou zjevně založeny na skutečných událostech. Ve 40. letech 20. století na Islandu došlo v Dětském domově chlapců ke zneužívání mladistvých. (Quentin10)
  • Celý seriál je natočen v islandštině, ale objevuje se zde němčina i angličitna. (Quentin10)