Matewan

Drama / Historický

USA, 1987, 132 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Kamera(13.4.2004)

Rozpočet $4miliónyTržby USA $1,680,358Tržby Celosvetovo $-(23.11.2009)

Výborné drama z prostředí stávky v malé hornické komunitě. Vynikající režie i herci. Přesné vykreslení hornických hillbillies, skvělá angličtina, hudba. Velké překvapení pro mě. Divím se že je to u nás tak neznámé.(27.2.2018)

tak tu uz ani o Karla Chrochta = Karlos80 sa nemozem opriet. Tak zas komentar ako prvy. Reziser John Sayles /Milacku, jsi to ty 1983, Bratr z jine planety/ natocil vyborny film o ..., sak si to pozrite. Kazdopadne mna to rozhodne zaujalo, platy nestacia zvysujucim sa zivotnym nakladom, do toho este cernosska otazka. Vyborny namet na film, nekecam. Vo filme je tiez spomenuta xenofofia - a na xenofobii neni nic zvlastne - ludske telo je xenofobne - ked ludske telo vdychne cudzorode viry a bakterie, telo ich nevita, ale xenofobne zlikviduje - aby organizmus bol zivy a zdravy. To je nieco pre antirasistov, xenofilov, multi kulti mrdky a podobnu haved. Obycajne dialogy prevladaju, to dodrzuje aj tento film. Herecky vladne hlavne Chris Cooper a mlady Strathairn. V ramci Saylesovych filmov je toto pre mna jeden z jeho najlepsich filmov - spolu s Osamelou hvezdou 1996 a Irskou sagou 1994. 77 %(31.10.2017)