Etiopie, země kontrastů

(TV film)
  • Francie Ethiopie, sur les chemins de l'Abyssinie (více)
Francie, 2014, 52 min

Režie:

Eric Bacos

Netradiční pohled na nejstarší nezávislý stát Afriky. Pozoruhodné náhorní plošiny, četné historické památky i celá škála kulturních, etnických a duchovních zajímavostí, taková je Etiopie, která po dlouhou dobu zůstávala v izolaci. Hlavním zdrojem jejího bohatství je chov dobytka, zemědělství, těžba soli a pěstování kávy. Země hor a údolí, jedna z největších v Africe, se v mnoha směrech liší od ostatních zemí kontinentu. Také jako první v Africe přijala křesťanství. Habeš, jak se jí dříve říkalo, je plná překvapení i úžasných zážitků. (Česká televize)

Brtniik

Po dlouhé době naprosto dokonalý dokument s velmi příjemným komentářem o báječné zemi a ještě ne 10let starý, jak tomu poslední dobou v ČT bývá zvykem. Na africké poměry země jak zahrádka – žádné savany až pouště... Dozvěděl jsem se spoustu informací a docvakly mi mnohé souvislosti. Kéž jsem je udržel v hlavě! Musím zalistovat v Zikmundovi a Hanzelkovi, co tam viděli a jak na ně zapůsobila - pořád je to studnice informací. Je zajímavé až zarážející, že se Etiopie v rámci Afriky jeví tak rozumě. Vždyť vedle je Somálsko a Eritrea a tam se dějí věci! Kdo četl Alláh není povinen ví, na co myslím. Zvláštní, že tam není Islám, ale pravoslaví. Kdyby se Italům anexe povedla, jsou všichni katolíci. Vědcové tvrdí, že pocházíme z Afriky. Když jsem koukal na ty hezké a pohodové lidi, docela bych tomu i věřil. ()