poster

Skutečný život v Belle Reve

 • anglický

  Passion Fish

Drama / Komedie / Psychologický

USA, 1992, 134 min

 • kleopatra
  ****

  To byl jednou jeden obyčejně krásný lidský film. Žila byla v něm rozmazlená herečka přesvědčená, že její postava v soap opeře je terno její kariéry. Jednoho dne se ocitla na invalidním vozíku, na profesním i psychickém dně, v kraji svého dětství, daleko od hlučícího davu a světel ramp. Odkázána jen na černou pomocnici, která si v péči o věčně opilou "celebritu" sáhla na to své - dno. A jak už to bývá, obě ženy se nakonec unaveny vzájemným bojem vpustily do svých rozdílných světů a něco překvapivého objevily. Po Tanci s vlky a Grand Canyon opět krásná role pro Mary McDonnell.(23.4.2006)

 • Malarkey
  ****

  Při sledování tohoto filmu jsem měl pocit, jak kdybych sledoval život takový jaký je. A to i přesto, že jsem na americkém venkově nikdy nebyl. Natož pak v Americe, jako takové. Nicméně silnou devizou tohoto filmu je hlavně lidskost, upřímnost a opravdovost všech postav, které ve filmu mají významnou roli. Také mi při sledování tohoto filmu přišlo, že sleduji francouzské Nedotknutelné. Rozhodně je vidět, kde se tvůrci francouzského filmu inspirovali…(10.10.2016)

 • radektejkal
  ****

  Jako asi každý si pouštím filmy podle nálady, tedy předpokládané. Zde jsem by smířen s tím, že mě téma ani zpracování příliš nezaujme; tj. neměl jsem chuť, aby mě něco zaujalo. "Passion fish", v podstatě jen malá rybička spolknutá větší, měl však (řekl bych především) šarm, a dokonce i silný tah na branku, vtipné dialogy s střídaly s ději (bylo jich hned několik) a... no přece housličky, harmonika, bayou, zydeco, paráda.(6.6.2016)

 • Houdini

  Oscar 2 nominace: Herečka HR - Mary McDonnell, Scénář(9.4.2004)

 • Pohrobek
  ****

  Velmi vkusné a působivé melodrama o vyrovnání se s radikálním životním zlomem, o vytrvalosti a chuti hledat nové cesty a neztrácet naději. Duo Mary McDonnell a Alfre Woodard ztvárnilo neobyčejný ženský pár, který - přes nelehké okolnosti, jež jej sblížily, - si navzájem pomůže v těžké životní situaci a načerpá sil do dalšího zápolení. Především Mary McDonnell je skutečně výborná. Snímek může nabídnout i krásnou kameru a zručnou režii a jeho délka je spíše pozitivem než slabinou.(13.9.2006)