Skutečný život v Belle Reve

Passion Fish

Drama / Komedie / Psychologický

USA, 1992, 134 min

To byl jednou jeden obyčejně krásný lidský film. Žila byla v něm rozmazlená herečka přesvědčená, že její postava v soap opeře je terno její kariéry. Jednoho dne se ocitla na invalidním vozíku, na profesním i psychickém dně, v kraji svého dětství, daleko od hlučícího davu a světel ramp. Odkázána jen na černou pomocnici, která si v péči o věčně opilou "celebritu" sáhla na to své - dno. A jak už to bývá, obě ženy se nakonec unaveny vzájemným bojem vpustily do svých rozdílných světů a něco překvapivého objevily. Po Tanci s vlky a Grand Canyon opět krásná role pro Mary McDonnell.(23.4.2006)

Při sledování tohoto filmu jsem měl pocit, jak kdybych sledoval život takový jaký je. A to i přesto, že jsem na americkém venkově nikdy nebyl. Natož pak v Americe, jako takové. Nicméně silnou devizou tohoto filmu je hlavně lidskost, upřímnost a opravdovost všech postav, které ve filmu mají významnou roli. Také mi při sledování tohoto filmu přišlo, že sleduji francouzské Nedotknutelné. Rozhodně je vidět, kde se tvůrci francouzského filmu inspirovali…(10.10.2016)

Jako asi každý si pouštím filmy podle nálady, tedy předpokládané. Zde jsem by smířen s tím, že mě téma ani zpracování příliš nezaujme; tj. neměl jsem chuť, aby mě něco zaujalo. "Passion fish", v podstatě jen malá rybička spolknutá větší, měl však (řekl bych především) šarm, a dokonce i silný tah na branku, vtipné dialogy s střídaly s ději (bylo jich hned několik) a... no přece housličky, harmonika, bayou, zydeco, paráda.(6.6.2016)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Herečka HR - Mary McDonnell, Scénář(9.4.2004)

Velmi vkusné a působivé melodrama o vyrovnání se s radikálním životním zlomem, o vytrvalosti a chuti hledat nové cesty a neztrácet naději. Duo Mary McDonnell a Alfre Woodard ztvárnilo neobyčejný ženský pár, který - přes nelehké okolnosti, jež jej sblížily, - si navzájem pomůže v těžké životní situaci a načerpá sil do dalšího zápolení. Především Mary McDonnell je skutečně výborná. Snímek může nabídnout i krásnou kameru a zručnou režii a jeho délka je spíše pozitivem než slabinou.(13.9.2006)