liquido26

Příběh o organizovaném gamblingu a snaze jednoho novináře tento nešvar z města vymýtit. Frank Lovejoy jako Johnny Merrick, který nelegálnímu hazardu šéfuje je docela zajímavou postavou a celkově se tento noir poměrně povedl. ()

Martin741

Nesuhlasim s Topcom ze to chcelo viac pravnickych kecov /odborne pravnicky bullshit/  a menej politiky. Tak akurat bola politika vyvazena aj s pravnickymi kecami. Ten gambler to mal  dost tazke, aspon teda v tomto filme   : 67 % ()

Topco

V štýlovom úvode zastrelí policajt zlodeja v sebaobrane. Ako sa však ukáže, išlo o 18-ročného chlapca s detskou pištoľou, ktorý kradol kvôli problémom s gamblingom. To vyburcuje jedného novinára, aby začal boj so zločineckým syndikátom, ktorý podniká v organizovanom hazarde. Lovejoy (známy z In a Lonely Palce) podáva ako šéf syndikátu sústredený výkon („It´s my own town, my problem, my headache. I´ll handle it in my own way.“) a jeho postava má zaujímavý vývoj. Chcelo by to možno trochu menej politiky a scén zo súdnej siene, no aj napriek tomu ide o veľmi solídny noir. ()