Irská sága

• USA The Secret of Roan Inish (více)

Vynikající režisér John Sayles, nominovaný Akademií na Oscara, vytvořil film plný mystiky a keltského folklóru s překrásnou irskou scenérií. Irská sága je jednou z nejstarších a nejkrásnějších keltských bájí, jíž dodnes věří celé Irsko. Jejím hrdinou je Selkie, mystické stvoření, napůl člověk, napůl tuleň, který ovlivní život malé rybářské osady Roan Inish. Příběh plný mystiky, magie a keltské historie určitě zasáhne vaše srdce i fantazii. (Intersonic)

Martin741

Genialny film a pre mna jeden znajlepsich filmov od Johna Saylesa /Milacku, jsi to ty 1983, Matewan 1987/. Film ani nema poriadny dej, je to skor len sled volnych asociacii ktore drzia pohromade vdaka dobrej rezii. Treba vyzdvihnut nadhernu prirodu, pomaly plynuci dej, fakt ako strhujuceho okamziku tu niet, opat nieco pre mna ako artoveho hnedopicha. To som, to jo, ale nejsem vystudovany filmovy teoretik - elitar . A konecne tu nie je komentar Karla Chrochta, Teda Karlosa80. 74 % ()

atakua

Úžasný film. Malou holčičku - Fionu - pošle otec po smrti matky k prarodičům na pobřeží Irska, kde Fiona postupně rozplétá staré rodinné legendy. Příjemná dávka tajemna, nádherné prostředí. ()