Hlavní podezřelý: Chybné úsudky (TV film)

Prime Suspect 5: Errors of Judgment

Hlavný podozrivý: Chyby v úsudku

Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / USA, 1996, 2x100 min

Phil Davis

Guy Andrews

Nezdieľam obdiv k tomuto dielu seriálu opísaný v doterajších komentároch. Nechal som sa nalákať na 82 %, ale významnejšie bolo, že som v poslednej dobe videl Temný prípad, Most a The Fall. Vedľa nich pôsobí Hlavný podozrivý ako chudobný príbuzný. Dokonca som mal pocit, že je bližší sérii s Julie Lescaut, než tým trom predtým menovaným. Svoju úlohu v celkovom dojme určite zohral aj rozčuľujúci slovenský dabing.(22.2.2015)

Tleskám, Hlavní podezřelý je totiž zpátky ve starých dobrých kolejích. Napínavý příběh se spoustou zvratů, který nemá šanci nudit ani při tak velké stopáži, poctivá britská detektivní práce, báječná Helen Mirren, s jejíž hrdinkou nejde nesoucítit a prostě si ji musíte oblíbit... A opět to, co mám ráda, odbočky k soukromému životu Tennisonové, který se prolíná s tím pracovním, nedůvěra v její osobu ze strany kolegů... Tak snad mě poslední dva díly nezklamou, protože toto je kvalitní série, která si drží vysoký standard.(8.4.2014)

Street, boss miestneho podsvetia vs Tennisonová, ktorá vzhľadom na to, že bola opäť čerstvo prevelená musí bojovať o rešpekt a podporu nového vyšetrovacieho tímu, takmer ako v prvom diely. Na týchto britských detektívnych seriáloch sa mi najviac páči ta autenticita a surovosť, niet tu ani stopy po americkej efektnosti a uhladenosti.(3.7.2007)

Tento díl je asi nejakčnější. Je to pěkně zamotané a je taky vidět, že to naši hrdinku pěkně zmáhá. Boj s větrnými mlýny se nedá vyhrát a ona to už ví. Jak dlouho nám ještě vydrží? 85%(12.2.2018)

Bezchybné krimi drama klasického britského střihu. Všechny ingredicence, které k tomuto žánru patří jsou zde vyváženě namíchány: tradiční stavba příběhu, občasný humor, stálé napětí, relativně nečekané rozuzlení... Helen Mirren je skvělá, i když mi pořád připadalo, že je to role jako vystřižená pro Annie Girardotovou, která by v ní byla asi ještě skvělejší. S tím ale nic udělat nelze.(29.9.2012)