Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hotelový magnát a švihácký milionář Ray Hunter přilétá za obchodem do Říma. Na letišti je očekáván Marií, asistentkou hraběnky Alzaniové, předchozí majitelky hotelu Regent, Hunterovy nové akvizice. Milionář stráví s dívkou pracovní část dne a stihne se při tom seznámit i s jejím otcem, význačným italským hudebníkem a skladatelem Vittoriem Martellim. V domě Martelliových potká i Mariinu nejmladší sestru Ninu, která v hotelu pracuje jako zapisovatelka. Osmnáctiletá a velmi pohledná dívka začne s milionářem nepokrytě flirtovat, a ten záhy podlehne jejímu kouzlu. Na žádost své vyvolené spěchá za papá Martellim, aby ho podle italské tradice požádal o dívčinu ruku. Skladatel je však zděšen, protože dobře zná časté milostné vrtochy své nejmladší dcery, a ve snaze neurazit bohatého nápadníka vymyslí spásonosnou podmínku: Nina se jako nejmladší ze čtyř jeho dcer v žádném případě nemůže vdávat jako první. Hunter však tuto lišáckou odpověď pochopí po svém a ihned začne pro Martelliho dcery shánět tři ženichy. (dopitak)

(více)

Recenze (2)

dopitak 

všechny recenze uživatele

První film DM po jeho uměleckém odloučení od parťáka Jerry Lewise, a údajně prý málem i jeho poslední. Nebýt brzkého úspěchu v jiné roli, božský Dino by se už asi na plátna nedostal. Což tak docela nechápu, protože "Deset tisíc ložnic" považuju za celkem zdařilý muzikál s kvalitními pěveckými čísly a hereckými výkony, plný půvabných žen. Nezapomenutelná je především scéna v Neapoli (v kuchyni), kam budoucí manželé chodí žádal tatínka Martelliho (Walter Slezak) o ruku jeho dcer. ()

mac000 

všechny recenze uživatele

"Nina neví, co je to láska. Před čtyřmi týdny byla zamilovaná do poslíčka. Před dvěma týdny do švýcarského inženýra. Minulý týden do muže, který přišel opravit ledničku - a lednička pořád nefunguje! Ne, Nina je zamilovaná do představy, že je zamilovaná. To je všechno" .Vtipné dialogy,  chytlavé melodie a podmanivý hlas Dean Martina... ()

Reklama

Reklama