V cirkuse

At the Circus

Komedie / Muzikál / Rodinný

USA, 1939, 87 min

Mé první setkání s bratry Marxovými - no, nevím. Ve třicátých letech vzniklo v Hollywoodu mnoho mnohem vtipnějších komedií. Tady se mi v podstatě vyloženě líbila jen scénka s mojí oblíbenou Eve Ardenovou v roli stropochodkyně, která však v půlce filmu zmizí neznámo kam... Navíc ze tří bratrů mi seděl jedině humor Groucha. Abych nezapomněl, píseň o Lydii byla skvělá - viz Příběh z Filadelfie;oD.(7.10.2006)

Rozhodně netuším, co je na tomhle kousku slabšího. Příběh - nepříběh, komu by o to šlo. Všechny ty slovní vychytávky, zamotávky, vícesmysly, absurdity valící se zejména z Grouchových vykutálených úst film prostě musí udržet na vrcholu nejen "marxistické" tvorby.(1.8.2005)

Stejně si myslím, že nejvtipnější je ten film bratrů Marxových, který vidíte jako první. 55%(1.8.2005)

Priemernejší kúsok bratov Marxovcov - tentokrát nemajú tak vychytané gagy ako obvykle a hudobné čísla sú príliš často nasadzované (najmä riaditeľa cirkusu a jeho hrkútacie árie si tvorcovia mohli odpustiť). V rámci komédii je to stále vysoký nadpriemer, ale v rámci tvorby Marx brothers sa jedná o slabší kúsok.(16.8.2005)

Mé druhé setkání s Grouchem, Harpem a Chicem po Kobylkářích - zjistila jsem, že film má velmi podobný příběh - "Mladá milenecká dvojice potřebuje nutně peníze nebo přijde o cirkus/léčebnu. Chico se rozhodne jednat, přijíždí Groucho, který je právník/lékař podvodník, do všeho se motá němý Harpo (který mi už nepřipadal tak trapný, ba naopak, zvykla jsem si a objevila jeho kouzlo)... Groucho na oko svádí bohatou tetičku/pacientku a flirtuje s jinými ženami (a hlavně má stále geniálnější hlášky :) ). Nechybí ani hudební čísla, zpívající černoši, Chico hrající mistrovsky na klavír a hlavně happy end..." Stejné? Ano! Stále vtipné? Ještě víc!! dávám 4 a ½*(9.8.2005)