Jak už název napovídá, film bratří Marxů se odehrává v prostředí kočovných artistů, jejichž svatostánek se potýká s nejrůznějšími problémy, které bratrská trojice briskně vyřeší. Ve skvělé formě je především Groucho v úloze prohnaného právníka, který tu s neodolatelným šarmem zpívá píseň o tetované krásce Lydii. Za pozornost rovněž stojí doutníková scéna, v níž hraje prim natvrdlý Chico. (oficiální text distributora)

Flego

Filmy bratov Marxovcov sú na jedno kopyto, rozdieli medzi nimi by ste darmo hľadali. Jednoduchá zápletka, z toho vyplývajúca "pomoc" hlavnému predstaviteľovi od našich hrdinov, nejaká tá pesnička... Všetko záleží len o akceptácii ich humoru. Ten je nápaditý nielen v situačnom humore, ale i dialógoch. Ako vždy. ()

Fabienne

Mé druhé setkání s Grouchem, Harpem a Chicem po Kobylkářích - zjistila jsem, že film má velmi podobný příběh - "Mladá milenecká dvojice potřebuje nutně peníze nebo přijde o cirkus/léčebnu. Chico se rozhodne jednat, přijíždí Groucho, který je právník/lékař podvodník, do všeho se motá němý Harpo (který mi už nepřipadal tak trapný, ba naopak, zvykla jsem si a objevila jeho kouzlo)... Groucho na oko svádí bohatou tetičku/pacientku a flirtuje s jinými ženami (a hlavně má stále geniálnější hlášky :) ). Nechybí ani hudební čísla, zpívající černoši, Chico hrající mistrovsky na klavír a hlavně happy end..." Stejné? Ano! Stále vtipné? Ještě víc!! dávám 4 a ½* ()

Blofeld

Mé první setkání s bratry Marxovými - no, nevím. Ve třicátých letech vzniklo v Hollywoodu mnoho mnohem vtipnějších komedií. Tady se mi v podstatě vyloženě líbila jen scénka s mojí oblíbenou Eve Ardenovou v roli stropochodkyně, která však v půlce filmu zmizí neznámo kam... Navíc ze tří bratrů mi seděl jedině humor Groucha. Abych nezapomněl, píseň o Lydii byla skvělá - viz Příběh z Filadelfie;oD. ()

jondzavid

Priemernejší kúsok bratov Marxovcov - tentokrát nemajú tak vychytané gagy ako obvykle a hudobné čísla sú príliš často nasadzované (najmä riaditeľa cirkusu a jeho hrkútacie árie si tvorcovia mohli odpustiť). V rámci komédii je to stále vysoký nadpriemer, ale v rámci tvorby Marx brothers sa jedná o slabší kúsok. ()