Sice souhlasím s kritikou délky hudebních čísel, ale řada z nich mi vadila méně než v jiných filmech bratrů Marxových – i tu exhibici na harfu dokázali tentokrát vylepšit fórkem se „zrcadly“. Na závěr je navíc další parádní honička (s na svou dobu docela slušnými triky), která mi potvrdila, že V cirkuse byl jejich nejslabší film, protože tohle vypadalo daleko cirkusověji.(17.8.2005)

Výtečná komedie bratří Marxů na motivy klasických grotesek, která mě velmi pobavila. Nenahraditelný Groucho Marx exceluje v roli detektiva Flywheela a rozehrává nekonečnou řadu situačních gagů, u kterých sotva popadnete dech. Ne nadarmo je považován za mozek komického tria. Kromě úsměvných momentů vynikají i při hře na hudební nástroje (Chico a Harpo na klavír, na harfu atd.) Když už nic jiného, tak závěrečná honička na kolečkových bruslích s majitelem obchodního domu, Vás rozhodně hodně rozveselí. Klasika!(6.1.2004)

Nemůžu jinak. Na začátku všeho byl smutek a jednině bratři Marxové a pár dalších (Charlie Chaplin, Laurer a Hardy) se odvážili udělat z neuskutečnitelného uskutečnitelným. Dokázali pobavit lidstvo. To oni inspirovali Petera Sellerse a Rowana Atkinsona, díky nim vznilk humor jaký má být. A já jim za to srdečně děkuji. V každým z jejich filmů hrajou stále tu samou melodii, což by mi mělo připadat nudným, ale ne. Je to velmi originální a rytmické a po každý se těším kdy začnou hrát na klavír. V tomto filmu se více zpívalo, ale nevadí. Groucho, Chico a Harpo mi to vynahradili bezvadnýma skečema, při kterých jsem se válel smíchy. Výhoda je v tom, že běží humorná scéna za scénou a má pusa stále vydávala hlasité HAHAHA, až jsem dostával křeče do úst a snažil se na chvíli přestat. Díky.(6.1.2004)

Takový obchoďák poskytuje komedii téměř neomezené možnosti, se všemi možnými i nemožnými rekvizitami, prodavači a zákazníky, výtahem a kdoví čím vším. Marxové ovšem tento potenciál moc nevyužili a vsadili na trochu nepravděpodobnou detektivní zápletku. Groucho jako neschopný soukromý detektiv, Harpo jako jeho pomocník a Chico jako nejlepší kamarád a bodyguard zpěváka Tommyho Rogerse, hlavního hrdiny příběhu. Asi nejlepší byla v Obchodním domě klasická hudební vystoupení Chica (a skvělý gag hry jeho žáků) a Harpa (koncert spolu s jeho dvěma zrcadlovými obrazy), zcizující Grouchovy narážky („This is a bright-red dress, but Technicolor is so expensive.“ a „I told you in the first reel he was a crook.“) a hodně akční závěrečná honička, překvapivě trikově vymakaná.(27.11.2007)

Kdybych měla hodnotit jednotlivé kousky filmu zvlášť, šla bych určitě výš, ale jako celek mi tento snímek připadal slabší. Možná je to tím, že jsem zdaleka nepochytila všechny slovní hříčky, zato jsem pochytila hodně muziky. Ne že by byla špatná, ale měla jsem pocit, že se mi hlava rozskočí. Nicméně slibuji, že jsem to neviděla naposled!(1.6.2006)