Deadwater Fell (TV seriál)

Drama / Krimi

Velká Británie, 2020, 3 h 32 min (Minutáž: 45–60 min)

Podobně jako u White House Farm, i tady je od začátku jasné, kdo je pachatel. Ale o to tu nejde. V Deadwater Fell, který má naštěstí jen čtyři díly a je o něco slabší, než White House Farm, jsou podstatné postavy a to, co prožívají. A pak je tu opět zcela fenomenální David Tennant v hlavní roli, který si do seznamu svých rolí připsal další zajímavý charakter. Čtyři díly utečou jako voda. Délka epizod i celého seriálu je tak akorát, vše je dostatečně zajímavé a nudit se rozhodně nebudete, i přesto, že se tu nekoná žádná velká akce, to ale není ani obyčejná pomalá konverzačka. Povedená detektivní minisérie, ale v tomto případě nejspíš bohatě postačí jen jedno zhlédnutí. A toho já rozhodně nelituju. 70%.(11.3.2020)

Když uvážíme vysoko nasazenou laťku britských kriminálních minisérií, hodnotila bych tuto spíše jako průměrnou. Za její největší klad považuji herecký výkon Davida Tennanta, příběh také dobře plyne, není příliš dlouhý a určitě nenudí. Na druhou stranu jsem stále čekala na nějaké překvapivé rozuzlení nebo zvrat, a to se nekonalo, což je myslím škoda. Nelituji, že jsem se dívala, nicméně znovu už bych se k této sérii asi nevrátila.(18.5.2020)