The Circle (TV pořad)

Reality-TV / Soutěžní

USA, 2020, 8x44–64 min

Účinkují:

Michelle Buteau (mod.)

Ne, opravdu to není podívaná, která má v první řadě varovat před nebezpečím sociálních sítí, je to prostě reality show, která sice ukazuje to, že není tak těžké "zblbnout" ostatní, ale žádné velké morální poselství vám od nos nestrká. Hodně mě bavila moderátorka, soutěžící byli také veskrze fajn, jen nebylo úplně fér do soutěže neustále posílat nové lidi. Jinak ale guilty pleasure, respektive jen pleasure, guilty se necítím.(26.4.2020)

První řadu táhnou lidi. Kór Joey, Sammie a Shubban je dokonalá spontánní trojice, u který se tu povedlo to, po čem tajně prahne každá reality show. Po osmi dílech si připadáte, že jsou to i vaši kámoši. Oceňuju navíc nerozplizlou stopáž i dobře fungující závěrečný shledání. S o chlup zábavnějším finále ve studiu bych tak klidně vlepil i pětku. Za precizní řemeslo.(27.2.2020)

Absolutně příšerný pořad, který se těžko vypíná. Když mě žena v karanténě naučila reality tv, chtěl jsem vidět opravdu to nejhorší, co tento žánr nabízí a The Circle, je myslím přesně to. Nahraná simulace sociálních sítí, která vytáhne z protagonistů to nejhorší, nenudí. Každých třicet vteřin se budete ptát sami sebe proč to proboha sledujete, ale bohužel je to svým zvráceným způsobem zábavné (hlavně pak nejlepší reprezentace over the top italského stereotypu - Joey).(28.3.2020)

Hm... The Circle není špatná reality show. Samotný koncept je dost chytlavý, tvůrcum se dařilo držet pozornost díky mnoha scénáristickým zvratům, sešla se dobrá parta soutěžících... Bohužel je tady spousty "ale". Na celém konceptu je vidět, jak je zoufale nedotažený. Noví soutěžící nefungovali, bylo zde velmi málo interakce mezi hráči, která navíc kvůli postprodukci působa leckdy zbytečně skriptovaně. Během 12 dílů nemá člověk šanci se zžít se soutěžícími. Na tenhle typ reality show je to prostě málo dílů. Taky si mohli odpustit ty rádoby povznšející pokrytecký kecy o tom, proč se někteří hráči vydávali za catfish. Osobně mi nesedla moderátorka se svýma uštěpačnýma a zaujatýma poznámkama, což bylo obzvláště vidět ve finále, kde ke hlasu přibyla i mimika v obličeji. Ono celé to finále bylo dost nezvládnuté. Vzhledem k produkci a způsobu natáčení téhle reality show očekávám více sezón a jsem zvědavý, jak se s tím tvůrci poperou.(2.2.2020)

Stejná binge watching návykovka jako jiné show od Netflixu (Love is blind, Too hot to handle atd). Skoro jsem nestíhala chodit včas do práce. Natočit tuhle show u nás, je to nejspíš samá pomluva, závist a hádky, nevěřím, že by se u nás budovala taková "skutečná" přátelství, už jsme prostě takoví. Americká verze The Circle (pořád nechápu, proč se štábu vyplatilo přivézt všechny účastníky z USA do britského Salfordu, ale ok) je dost pozitivní a přátelská. Účastníci jsou ten typ, kdy jsem si u úvodních videí říkala: "Pane Bože, tak ty seš dobrej k***t" (Joey, Chris...), aby mi ti samí lidé, k mému překvapení, po několika dílech přirostli k srdci a bála jsem se o jejich existenci při vyřazovačkách. Finální čtyřka je pro mě ve výsledku nezapomenutelná banda lidí se srdcem na správném místě a sama bych je brala za kamarády. Nečekala bych, že se někdy "udělám "do reality shows ale ty Netflixovské mě fakt baví. Jen v případě Circle mě mrzí, že se zatím neobjevil žádný "reunion" díl, informující o tom, jak to bylo dál, jak to má teď Netflix ve zvyku u jiných reality (zmíněných na začátku) i dokumentů (např. Pán tygrů). Těším se na verze z dalších zemí. USA to u mě začala hodně slibně.(20.5.2020)