Reklama

Reklama

Za soumraku

Trailer 1
Drama
Litva / Francie / Česko / Srbsko / Portugalsko / Lotyšsko, 2019, 128 min

Litva, 1948. Válka skončila, ale země leží v troskách. Devatenáctiletý Untė je členem partyzánského hnutí, které se staví proti sovětské okupaci. Nebojují za rovných podmínek, ale tato zoufalá konfrontace rozhodne o budoucnosti celé populace. Ve věku, kdy objevuje život, poznává Untė násilí a zradu. Hranice mezi spalující vášní jeho mládí a věcí, za kterou bojuje, se stírá. Mladík se mu oddá srdcem i duší, i kdyby to mělo znamenat ztrátu nevinnosti... (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (3)

Daddko odpad!

všechny recenze uživatele

Zbytočne zabité dve hodky sovietskej kolektivizácii na Litve a cca 2 min záverečnej prestrelky. To by sme s Verbalem tomu dali lepší scenár, na garmoške nejakú clivú zahrali a pár krát by sme picli do lesa, Toť vsjo.  Dnes druhý vojenský ПИЗДЕЦ .... блядь (  1) Wyklęty  ) ()

Dikaiarchos 

všechny recenze uživatele

(glosa obsahuje nástin děje) Rád jsem zkoušel komunikovat se zakřiknutými významy starších Bartasových filmů. Teď ale rozumím tomu, proč litevský režisér dal na svůj vnitřní barometr a upustil od někdejších jinotajů. Stejně jako v Mrazu i v Za soumraku chce být jednoznačný. Přímý. Ať o zlu není pochyb. // Skoupá krajina. Nahé stromy. Trsy zplihlých trav. Místy krylovský kyselý sníh. Víska vískaná šedí. Postavy nevískané. Každá ožebračená. O někoho. O skývu sebe sama. O směr. Sýpky rozumu a citu vyplundrované. Pár zrn po kapsách. Světlo se tenčí. Je úženo. Úzko. Už jen paběrkovat. Nakonec sám v sobě. Soumrak. Porod tmy. Není pochyb. Navrch: Kvér. Krev. Arest. Venku za mříží letí jeřábi. Není pochyb. O zlu. Pokolikáté? – Ve vedlejší vesnici prej začla pochybovat stará Naděje… ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama