Cholodnyje berega - Season 1 (2019) (série)

Episode 1 (S01E01)

(epizoda)
Drama / Mysteriózní / Thriller
Rusko, 2019, 46 min

Daddko

Ruský seriál z 2019, kriminálka, tak trochu tajomné recenzie tak prečo nie ? A navyše mám vždy záujem vidieť Rusov ako žijú, ich životnú úroveň, ako pracujú, medziľudské vzťahy, povestný vzťah k alkoholu, násiliu, korupcia, spolupatričnosť a jednota, vzťah k cirkvi a tradičných Ruských hodnôt. A potom porovnať s tou Rusofóbiou liberálnych denníkov ktorá prináša len samé negatíva a snaží sa presvedčiť že od báťušku cára, cez komunistickú diktatúru až po Putina sa nič nezmenilo. Len minimum z nich to videla Rusko na vlastné oči a o zanosti Ruštiny nehovoriac. Prvý diel u mňa za 4*, naplnil očakávania. Len mi chýbalo neuveriteľné jedenie zmrzliny aj za najtuhších mrazov 😊Uvidíme či je to predvídateľné.  České titulky veľmi dobré, pravdepodobne preklad z anglických, originál v ruštine sú čosi silnejšie (nie doslovné vulgarizmy) sú zjemnené (tak jeden, dva), nevadí to i keď pri kriminálke a násilí sa aj také dajú zniesť. A rešpekt a poklona dvojici ktorá išla do prekladu tohto filmu, ktorý videlo v čase keď to píšem len 9 nadšencov. ()